علاقه به مصرف شیرینی جات

چرا برخی افراد علاقه به شیرینی و شکلات را نمی توانند ترک کنند و وقتی این خوردنی های شیرین را ببینند نمی توانند اشتهای خود را کنترل کنند. آن ها با وجودی که میدانند این قبیل خوراکی ها باعث اضافه وزن و چاقی شان می شوند باز هم به خوردن آن ها علاقه مندند. آنها به نوعی می خواهند خستگی خود را از این طریق رفع کرده و به شادی دست یابند.

آیا تا به حال حس کرده اید اخبار سلامت خیلی خسته کننده، گذرا و گاهی نیز رمزگشایی شان دشوار است؟ ما هم همین حس را داشتیم. به همین خاطر تصمیم گرفتیم این موارد را به شکلی ساده و کوتاه به شما بگوییم که هم خسته نشوید و هم به سالم و شادتر شدنتان کمکی کرده باشیم.

علاقه به مصرف شیرینی جات

در دنیای دیجیتال امروز، خیلی سخت پیش می آید که غرق چیزی شویم مگر اینکه هرچند وقت یک بار کتابی خوب، پروژه کاری قانع کننده و یا یک پروژه شخصی جالب ما را به خود مشغول کند. اما تحقیقات نشان داده یک چیز است که می تواند خیلی سریع حواسمان را از این موارد پرت کند: یک جعبه شیرینی و یا غذاهایی که سرشار از کالری هستند.

در این تحقیق، محققان از 18 داوطلب خواستند مجموعه ای از نمادها را که ربطی به غذا هم نداشتند طبقه بندی کنند. در طول تست، گاهی روی صفحه ای که این افراد در حال کار کردن روی آن بودند ناگهان عکسی از یک غذا پدیدار می شد. جالب اینجاست که وقتی تصویری از یک غذای پرکالری – مانند شیرینی – روی صفحه پدیدار می شد بیشتر از مواقعی که تصویر غیر غذایی و یا یک میان وعده کم کالری نشان داده می شد، حواسشان پرت می شد.

علاقه به مصرف شیرینی جات

این نشان می دهد شرکت کنندگان به سرعت و به صورت ضمنی می توانستند ارزش غذایی عکسی که ناگهان ظاهر می شد را تشخیص دهند، حتی زمانی که مشغول کاری کاملا غیر مرتبط بودند. بنابراین بی دلیل نیست که وقتی غذایی پر کالری مانند شیرینی و شکلات می بینید بی اختیار فکرتان مشغول آن می شود.

علاقه به مصرف شیرینی جات

اگر می خواهید در طول برنامه غذایی به چنین دامی نیفتید، باید این غذاها را تا جای ممکن دور از دسترس و خارج از دید نگهداری کنید. فرض کنید تعدادی شیرینی را داخل یک ظرف چیده و روی میز قرار داده اید. شاید چند بار بتوانید جلوی خود را بگیرید و بی توجه از کنارشان عبور کنید، اما اراده نیز مانند یک عضله بالاخره خسته می شود. تا جای ممکن خود را در معرض غذاهای سالم قرار دهید. با این کار نه تنها بی دلیل باعث افزایش وزن خود نمی شوید، بلکه تمرکزتان هم به وسیله یک غذا از بین نمی رود.

سایت دکتر کرمانی