وجود اختلالات جنسی از جمله مواردی هستند که به راحتی می توانند زندگی زناشویی و حتی زندگی اجتماعی تان را تحت تاثیر قرار دهند. بررسی و شناخت اینگونه مسائل می تواند تاثیر بسزایی در بهبود این اختلالات داشته باشد. در ادامه مطلب قصد بررسی این اختلالات و روش های درمان آنرا داریم. با دکتر سلام همراه باشید.

خوردن برخی از خوراکی ها و خودداری از مصرف برخی دیگر، قوای شهوانی را در مردان افزایش می دهد.

همیشه این سول مطرح بوده که آیا رابطه ای بین غذا و قوای جنسی وجود دارد و اگر این رابطه وجود دارد چه باید کرد؟ ناتوانی جنسی در مردان عبارت است از عدم توانایی مرد به نزدیکی کامل. این ناتوانی ممکن است از نظر اجتماع اهمیت زیادی داشته باشد و گاهی عواقب وخیمی برای استحکام بنیان یک خانواده و در پی آن اجتماع به همراه می آورد.

عوال موثر بر ناتوانی جنسی مردان

برای افزایش قوای جنسی لازم است قبل از آن عواملی که میتواند باعث ناتوانی جنسی در مردان شود را بشناسیم. برخی از مهمترین عوامل ناتوانی جنسی مردان عبارت است از:

برخی مشکلات روحی مانند عصبی بودن

حس حقارت

ترس و تندخویی

انحرافات جنسی

خستگی زیاد

بیماری سرعت انزال

اختلال در عملکرد غدد مترشحه داخلی

سرماخوردگی

برداشتن بارهای سنگین

ضربه دیدن به کمر

زیاده روی در شهوت رانی

اختلالات تغذیه

برای افزایش قوای جنسی، هر کدام از عوامل بالا شناسایی و برطرف گردد مفید واقع میشود، لیکن مهمترین و ساده ترین راه افزایش نیروی جنسی مردان رعایت نکات تغذیه ای و مصرف خوراکی های مفید برای تقویت قوه باه یا نیروی جنسی است.

چگونگی افزایش قوای جنسی از دیدگاه ابن سینا

ابوعلی سینا قوه باه و نیروی جنسی را شامل سه مرحله می داند:

ممکن است میل جنسی در مرد ضعیف باشد.

این میل وجود دارد ولی آلت تناسلی وی سست بوده و نعوظ حاصل نمیشود و جماع کامل صورت نمیگیرد.
شهوت و نعوظ هر دو در مرد ایجاد می شود، ولی انزال به سرعت انجام میگیرد و هنوز نزدیکی حاصل نشده، مرد انزال میشود.

گاهی این سه حالت در یک فرد کم و بیش با یکدیگر توام می گردد. از نظر ابن سینا برای تقویت نیروی جنسی، فایده غذا بیشتر از داروها بوده، همچنین در مردانی که با این مشکل مواجه هستند قبل از هر چیز لازم است سلامت کامل کبد، قلب و مغز بررسی گردد و بر اساس مزاج فرد غذاها و داروهای مناسب برای وی تجویز گردد.

توصیه های طب سنتی برای تقویت قوای جنسی

خوردن برخی از خوراکی ها و خودداری از مصرف برخی دیگر، قوای شهوانی را در مردان افزایش می دهد. از آنجا که ناتوانی جنسی و ضعف قوای شهوانی در جوانی یکی از عوامل پیری زودرس مردان و ابتلا آنان به امراض عصبی و روحی است، همچنین باعث کاهش طول عمر می گردد لازم است خوراکی های مفید برای تقویت قوای جنسی مردان را بشناسیم. برخی از این خوراکی های مفید عبارتند از:

خوردن میگو برای مردان مفید بوده، نیروی جنسی را افزایش میدهد.

خوردن پسته بسیار مفید می باشد.

سیر، مرزه و نعنا از هر کدام به میزان پنج گرم را در یک لیتر آب بجوشانید و سپس اجازه دهید دم بکشد. از این جوشانده برای تقویت نیروی جنسی استفاده کنید.

از دیگر خوراکی ها و گیاهان دارویی مفید برای تقویت نیروی جنسی مردان استفاده از مامیران و شنبلیله است. به این منظور مامیران ۱۰ گرم و شنبلیله ۵ گرم را در یک لیتر آب سرد بجوشانید و ۲۴ ساعت اجازه دهید بماند. پنبه ای را بردارید و با آب آن پایین کلیه ها و بین ستون فقرات را مالش دهید.

جوشانده کنجد و خوردن آن مقوی قوه باه مردان است.

از دیگر خوراکی های مفید که برطرف کننده ناتوانی جنسی در مردان است، مصرف نخود می باشد. می توانید مقداری نخود را در آب بخیسانید و به طور خام میل کنید. همچنین روغن نخود را به صورت مالیدنی استفاده کنید.

کرفس دارای انواع ویتامین ها و مواد معدنی فسفر و پتاسیم است و باعث تحریک قوای جنسی و شهوانی میگردد.

یکی دیگر از گیاهان شفابخش که اعضای جنسی و تناسلی را تحریک و تقویت میکند گیاه آویشن است. به این منظور ۱۵ تا ۲۵ گرم آویشن خشک را در یک لیتر آب جوش دم و مصرف کنید.

مالیدن روغن نارگیل و مالش آن بر آلت، بیضه ها و اطراف آن برای تقویت قوای جنسی مردان بسیار مفید و موثر است.

یکی دیگر از گیاهان فوق العاده مفید برای افزایش نیروی جنسی مردان که تاثیری شگفت انگیز دارد، خولنجان است. خولنجان مقوی برای معده و روده بوده و تاثیر بسیار زیاد در افزایش شهوت دارد.

مخلوط زیره کرمان با عسل و فلفل برای تقویت نیروی جنسی مفید است.

در بین سبزی ها، تره سبزی خوردنی است که بسیار محرک و تقویت کننده نیروی جنسی است. همچنین میتوانید تره پخته را شبها به اطراف اندام تناسلی بمالید.

به طور کلی مصرف غذاهای متنوع برای تقویت عمومی بدن و به تبع آن تقویت نیروی جنسی بسیار مفید است. ولی خاصیتی که ویتامینK دارد در بین سایر ویتامینها و عناصر معدنی از بقیه بیشتر بوده و از آن با عنوان ویتامین جنسی نیز یاد میشود.

در بین خوراکی ها روغن بادام، روغن زیتون، روغن کنجد، روغن خشخاش، پسته، روغن جوانه گندم، هویج، تره و شاهی، زرده تخم مرغ، جگر و کره به حد کافی از این ویتامین دارند و خوردن آنها برای مردان توصیه می گردد.

الف: در درمان انواع ناتوانی های جنسی (کندی و سستی نعوظ و……) عسل و زنجبیل موثر واقع می شود. مصرف زنجبیل برای هر وعده ۵ گرم (یک قاشق چایخوری) است که باید با یک استکان عسل مخلوط گردد و روزی سه قاشق مربا خوری مصرف شود.

درمان خستگی جنسی

خوردن یک لیوان آب لیمو با عسل پس از هر آمیزش جنسی برای زن و مرد بسیار موثر واقع می شود و مقداری از انرزی از دست رفته را جبران میکند.

تقویت اسپرم

الف: کسانی که اسپرم آنها خیلی ضعیف است و بچه دار نمی شوند می توانند از معجون زیر (شیر+ عسل+تخم مرغ+پیاز) یک روز در میان و به مدت یک ماه استفاده کنند و نتیجه اش را ببیننند.

ب: دو قاشق آب پیاز. دو قاشق عسل را در یک لیوان شیر حل کرده و قبل از خواب میل نمایند. بهترین داروی محرک قوه باه و ازدیاد اسپرماتوزوئید است.

عسل طبیعی یک معجزه بزرگ در درمان اختلالات جنسی است و بدون شک بی خطر ترین راه حل برای تقویت قوای جنسی می باشد . ما به شما اکیدا توصیه میکنیم هر روز مقداری از عسل طبیعی آراماس را میل کنید تا اثر معجزه آسای آن را در تقویت قوای جنسی و رفع اختلالات جنسی مشاهده نمایید !

منبع: ساوالان