هوش

شاید باور این موضوع برایتان دشوار باشد که بسیاری از افراد ضریب هوشی شما را بر اساس خصوصیات ظاهری چهره تان مورد بررسی قرار می دهند. چهره، نوع سبک زندگی و نحوه لباس پوشیدنتان می تواند بر دیگران تاثیر بگذارد، این تاثیر هم می تواند منفی باشد و هم اینکه می تواند مثبت باشد. در این مقاله اطلاعاتی در خصوص نوع سبک زندگی و لباس پوشیدن برای تاثیر گذاری مثبت بر دیگران را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

آیا باهوش به نظر می‌رسید؟ چهره شما حاکی از هوش سرشارتان است؟ آیا می‌توانیم ضریب هوشی کسی را بر اساس خصوصیات چهره‌اش مورد قضاوت قرار دهیم؟ باور داشته باشید یا نه، بسیاری از افراد ضریب هوشی‌تان را صرفا بر اساس خصوصیات ظاهری چهره شما مورد قضاوت قرار می‌دهند.

در این مقاله از اطلاعات علمی استفاده شده تا بتوانید به راحتی و بدون نگرانی از آنها در زندگی خود استفاده کنید و بتوانید علاوه بر لباس پوشیدن، از خصوصیات چهره خود نیز به نحو احسن استفاده کنید تا در مقابل دیگران باهوش‌تر به نظر برسید. باورش سخت است که میزان هوش افراد از روی حالات ظاهری‌شان تخمین زده می‌شود؟ ناعادلانه است؟ ما در تحقیقات خود به بررسی این مسئله پرداخته‌ایم که چطور می‌توانید به دیگران سیگنال‌های مثبت بفرستید.

اما چه چیزهایی بیشتر به چشم می‌آیند؟

چشم‌ها
پیشانی
چانه
فک
لبخند

تحقیقات انجام گرفته درباره حالات صورت و هوش

در این پژوهش که با موضوع خصوصیات چهره و سطح ضریب هوشی به انجام رسیده است، از کارل کلایسنر از دانشگاه چارلز در جمهوری چک درخواست شد که ارتباط میان ضریب هوشی و خصوصیات چهره افراد را مورد بررسی قرار دهد. او در سال ۲۰۱۴ رهبری تحقیقی را به عهده داشت که نشان داد سطح هوش مردان از روی حالات صورتشان مورد قضاوت قرار می‌گیرد.

نتیجه عجیبی که در پایان این پژوهش به دست آمد، این بود که داده‌های به دست آمده برای خانم‌ها با آقایان تفاوت داشت. ظاهرا خصوصیات چهره خانم‌ها چندان نشان‌دهنده ضریب هوشی آنها نیست. همچنین یافته‌ها هیچ ارتباطی به شکل صورت ندارند و تنها مقیاسی که مورد بررسی قرار گرفته حالات چهره است.

در این پژوهش از داوطلبان درخواست شد که با مشاهده تصاویر شرکت کنندگان حاضر در مطالعه، برداشت خود از ضریب هوشی آنها را بر اساس خصوصیات ظاهری ایشان عنوان کنند.

صدها دانش آموز در این پژوهش شرکت داشتند. آنها می‌بایست با بررسی ویژگی‌های صورت هر یک از افراد، سطح ضریب هوشی آنها را تعیین می‌کردند. دانش آموزان بارها و بارها به عکس‌های شرکت کنندگان نگاه می‌کردند تا ضریب هوشی آنها را از روی فرم چهره‌شان تخمین بزنند.
به طور کلی، می‌توان گفت که اغلب افراد ضریب هوشی شما را بر اساس خصوصیاتی که در چهره شما می‌بینند، تعیین می‌کنند.

هوش

اما چه کار می‌توان کرد؟

تغییر خصوصیات چهره از تغییر نوع لباس پوشیدن یا سبک زندگی دشوارتر است. در مورد لباس پوشیدن‌تان می‌توانید با یک طراح لباس حرفه‌ای کار کنید و با خرج کردن مقداری پول در عرض تنها یک روز تغییر چشمگیری در فرم لباس پوشیدن خود ایجاد کنید.

خصوصیات چهره از عادات، خصلت‌ها و حرکاتی که در طول روز انجام می‌دهید، تاثیر می‌پذیرند. خبر بد این است که تغییر چنین خصلت‌هایی سخت‌تر از هر کاری است. چون این حرکات و عادات معمولا به صورت ناخودآگاه انجام می‌شوند.

منبع: روز پلاس