حشرات موذی

شاید شماهم جزو آن دسته از افرادی باشید که از ورود حشرات به رختخواب خود کلافه شده اید و نمی توانید از دست آن ها خلاص شوید. اصلا جای نگرانی وجود ندارد چون می توانید با انجام راهکارهای که در این مقاله مطرح کرده ایم، به راحتی از ورود حشرات موذی به رختخواب خود جلوگیری کنید و آن ها را از بین ببرید.

حشرات رختخواب، حشره های ریزی هستند که معمولا در هرجایی و هر سوراخ سمبه ای سکونت می کنند. برای مثال این حشرات می توانند لابلای دشک و رختخواب ما پنهان شوند و تا زمانی که از آنها نیش نخوردیم اصلا از وجود آنها خبردار نشویم.

درمان نیش این حشرات جواب ما نیست، بلکه باید مشکل را ریشه ای برطرف کرد.

حشرات رختخواب نوعی از آفات هستند که از بین بردن آنها کاری دشوار است، زیرا در طول روز در گوشه های رختخواب، شکاف و درز های خانه مخفی می شوند به طوری که دسترسی به آنها سخت می شود. سپس هنگام شب از مخفیگاه خود بیرون می آیند و شروع به تغذیه از خون انسان ها و حیوانات خانگی می کنند.

شما می توانید با اندکی سعی و تلاش و صبر و حوصله این حشرات را از بین ببرید و کاری کنید که دیگر سمت خانه شما نیایند.

در ادامه به چند نکته برای کنترل و جلوگیری از ورود این حشرات اشاره می کنیم:

چطور از شر ساس رختخواب خلاص شوید

به دقت اتاق خواب و رختخواب خود را بررسی کنید

اتاق های خواب محل اصلی حشرات رختخواب هستند، بنابراین شما باید ابتدا به جستجوی این حشرات کوچک در اتاق خواب ها بپردازید. همچنین، هر مکان دیگری که در آنجا می خوابید، مانند مبل ها را نیز جستجو کنید.
هنگامی که حشرات را یافتید اولین راه می تواند استفاده از جاروبرقی باشد. با جاروبرقی رختخواب خود را کاملا جارو بکشید تا تمام حشرات از بین بروند. اما یکی از مشکلات جاروبرقی این است که در از بین بردن تخم ها زیاد موثر نیست. بنابراین باید رختخواب خود را بشویید.
هنگامی که کار تمام شد تخت خود را از بقیه وسایل خانه جدا کنید و اتاق خود را کاملا بررسی کنید. اگر احتیاج شد می توانید از یک اینترسپتور ( ورق چسبنده ای که به عنوان تله برای حشرات زیر تخت می چسبانند) استفاده کنید.

مکان های دیگر را بررسی کنید

هنگامی که تخت و اتاق خود را به خوبی وارسی کردید نوبت آن رسیده که بر روی دیگر مناطق خانه که احتمال دارد این حشرات در آنجا پنهان شده باشند، تمرکز کنید.
برای این کار از یک چراغ قوه و یک کارت اعتباری استفاده کنید. به راحتی کارت را در امتداد شکاف ها بکشید تا تمام حشرات و تخم های آنها را پیدا کنید.
تمام مبل ها و سوراخ سمبه ها و کمد ها را وارسی کنید
با دقت همه شکاف های اطراف پنجره ها، پرده ها، قاب عکس، پوسترها، ساعت دیواری ها، پایه ها و غیره را بررسی کنید.
فراموش نکنید که زیر لبه های فرش و هرگونه درز و شکافی را بگردید
شما می توانید با آب داغ و صابون این حشرات و تخم های آنها را از بین ببرید.

مکان های درهم و شلوغ را تمیز کنید

برای جلوگیری از برگشت حشرات رختخواب، باید مکان هایی که می توانند در آنجا قایم شوند را کاهش دهید. در حقیقت یک خانه به هم ریخته جای بسیار خوبی برای زندگی این نوع حشرات است. بنابراین خانه خود را به طور مرتب تمیز نگه دارید و چیز هایی که احتیاج ندارید را بیرون بیاندازید. همچنین توجه داشته باشید بعد از جارو زدن حتما محتویات کیسه جاروبرقی را در یک کیسه پلاستیک بریزید و در آن را محکم گره بزنید و بلافاصله بیرون بیاندازد.

رختخواب

رختخواب خود را به طور مرتب بشویید

دشک و پتوی خود را به طور مرتب بشویید. همینطور هر لباس، ملافه و پارچه ای که روی زمین بود را نیز بشویید. همچنین سعی کنید آنها را با بالاترین درجه حرارت بشویید و خشک کنید. اگر فکر می کنید که شستن برای برخی آیتم های مورد نظر شما مناسب نیست، می توانید آنها را به مدت 30 دقیقه در بالاترین درجه حرارتی که این آیتم ها می توانند مقاوت کند، خشک کنید. اگر فکر می کنید نمی توانید همه لباس ها و دشک ها را یکجا بشویید آنها را در یک پاکت پلاستیکی بزرگ قرنطینه کنید.

از گرما و بخار استفاده کنید

شما می توانید از حرارت برای کشتن این حشرات استفاده کنید. حشرات رختخواب، هنگامی که به مدت 90 دقیقه در دمای 113 درجه فارنهایت یا 20 دقیقه در دمای 118 درجه فارنهایت قرار گیرند می میرند.

راه اول انداختن پارچه های آلوده در یک کیسه پلاستیکی مشکی و گذاشتن آنها در زیر نور آفتاب است. با این کار تمام حشرات درون پارچه، لباس، پتو و دشک ها از بین می روند. راه حل دیگر نیز استفاده از جاروی بخارشوی است.

از تکنیک انجماد استفاده کنید

تکنیک انجماد و یخ زدن یکی از روش های موثر از بین بردن حشرات رختخواب است، اما درجه حرارت باید برای مدت طولانی پایین باشد. برای انجام این کار به طور موثر، آیتم های آلوده خود را به مدت حداقل 4 روز در فریزر بگذارید همچنین دمای فریزر باید کمتر از 0 درجه فارنهایت باشد. توجه داشته باشید که هر چیزی را در فریزر نگذارید زیرا ممکن است آسیب ببینند.

منبع: تیک