همه افراد دوست دارند تا عمری طولانی و سالم داشته باشند. کبد نقش پر رنگی در سلامت و میزان طول عمر شما دارد. این اندام مرکز تصفیه و پاکسازی بدن به شمار می آید و در عین حال کبد اندامی بسیار حساس است و تحت عوامل مختلفی مورد آسیب قرار خواهد گرفت. اما در ادامه مطلب شما را با راز طول عمر آشنا خواهیم کرد. با دکتر سلام همراه باشید. 

در صورتيکه بتوانيم کبد سالم داشته باشيم و ترکيبات مورد نياز آن را از غذاها و محيط به دست آوريم داراي عمر طولاني خواهيم بود و صفرا يک ماده پاک کننده بسيار مهم براي بدن بوده و مي توانيم به اندازه لزوم آن تمامي بدن را پاک سازي نمايد.علاوه بر تميز نگه داشتن بدن و روده ها و سيستم گوارش بدن داراي ترکيباتي است که مقوي قلب و عروق و مغز و اعصاب و فعاليت روحي و جسمي و جنسي مي باشد.

در اثر فعاليت مناسب کبد، کليه ها و مجاري و مثانه و دستگاه جنسي ترشح هورمون ها و ترشح جنسي در اثر اعمال اين عضو کنترل شده و غدد جنسي و پروستات و ساير غدد نيز تحت اعمال اين عضو کنترل مي باشند و صفرا که مايع تميز کننده سيستم گوارش مجاري و عروق مي باشد در اثر ترشح به اندازه لزوم در خون و مجاري مي توانند هورمون جنسي تستسترون Testesterone در مرد ها که تجمع آن در غدد جنسي و پروستات و باعث ورم و بزرگي اين عضو مي شود کنترل کرده و مقدار اضافي آن را خنثي کرده و از محل خارج مي نمايند.

 

 

منبع: آفرینش