دلایل مهم نتیجه نگرفتن از ورزش

اگر با وجود ورزش های قدرتی و تمرینات زیاد در باشگاه قادر به کاهش وزن خود نیستید بهتر است برنامه ورزشی خود را تغییر دهید و تغذیه خود را نیز مدیریت کنید. در ادامه دلایل نتیجه نگرفتن از ورزش را به شما توضیح خواهیم داد با ما همراه باشید.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

برخی افراد مرتبا به باشگاه می‌روند تا ورزش کنند اما وزن آنها کاهش پیدا نمی‌کند. به ‌این‌ ترتیب انگیزه این افراد برای ورزش کردن کاهش پیدا می‌کند.

‌به نقل از pop Sugar ، دلایلی وجود دارد که باعث می‌شود افراد از ورزش کردن در باشگاه نتیجه‌ لازم را نگیرید و کاهش وزن نداشته باشند. سه دلیل عمده این اتفاق عبارتند از:

دلایل مهم نتیجه نگرفتن از ورزش

1. به اندازه کافی ورزش هوازی انجام نمی دهید:

ورزش هوازی بهترین راه برای کاهش وزن و سوزاندن کالری است. مطمئن شوید که حتما به اندازه کافی ورزش هوازی انجام می دهید.

بهتر است حداقل سه یا چهار بار در هفته‌ به مدت 30 تا 45 ‌دقیقه ورزش هوازی در برنامه خود داشته باشید. انتخاب درست ورزش هوازی نیز بسیار مهم است. ورزش‌های هوازی که سرعت بیشتری دارند باعث می‌شوند که هورمون‌های مربوط به سوختن چربی‌ها فعال شوند. ورزش‌های اینتروال برای چربی سوزی بسیار مناسب هستند. بررسی‌ها نشان داده است 40 دقیقه ورزش با شدت زیاد، سه بار بیشتر از 45 ‌دقیقه پیاده روی به کاهش وزن کمک می‌کند. همچنین ورزش شدید تا 14 ساعت بعد سوخت و ساز را افزایش می‌دهد. بنابراین ورزش‌های هوازی که شدت زیادی دارند مانند اینتر وال، دویدن و اسپینینگ را انتخاب کنید.

2. تعهد کافی به برنامه ورزشی خود ندارید:

این که به باشگاه می روید بسیار خوب است اما این که چگونه زمان خود را در باشگاه می گذارنید بسیار مهم است. اگر در حین ورزش حواس شما به کار دیگری باشد مثلا با گوشی خود کار می‌کنید یا روزنامه‌ می‌خوانید نتیجه‌ لازم را نمی‌گیرید. شما باید بر روی ورزش تمرکز کنید. برای خودتان هدف‌های کوتاه مدت بگذارید.

دلایل مهم نتیجه نگرفتن از ورزش

3. ورزش قدرتی انجام نمی دهید:

درست است که ورزش هوازی مهم‌ترین راه برای کاهش وزن است، اما انجام یک یا دو جلسه ورزش قدرتی در طول هفته‌ نیز می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. ورزش قدرتی باعث کاهش چربی بدن به صورت کلی می‌شود. بعد از 10 هفته‌ انجام ورزش قدرتی چربی بدن تا سه درصد کاهش می‌یابد.

بعد از انجام ورزش قدرتی تا 24 ساعت زنان 100 کالری بیش از هر زمان عادی می سوزانند

‌ایسنا