ابزار نشاط و شادی را بشناسید

برای افزایش شادی در زندگی باید از برخی اصول در زندگیتان پیروی کنید. دکتر فریدون فریدونی استاد علوم تربیتی و روانشناسی در این باره به هفت اصل پرهیزکاری، پرسشگری، پیشگیری، پاسخگویی، پیگیری، پرکاری و پایداری در این زمینه اشاره کرده اند. به صحبت های وی در این رابطه دقت کنید.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

استاد علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه می‌گوید برای ایجاد شادی، نشاط و حذف دغدغه از زندگی باید الزامات خاصی را رعایت کنیم که در هفت «پ» خلاصه می‌شود.

فریدون فریدونی روز چهارشنبه در بیست و چهارمین جلسه عمومی کارکنان سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی در محل نمازخانه خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهارداشت: هفت «پ» به عنوان ابزارهای نشاط ، سبب می شود تا افراد اشتباهات فاحش نکنند و از بهره وری فکریشان نیز کاسته نشود.

ابزار نشاط و شادی را بشناسید

این استاد علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه با بیان اینکه ارزش افراد بستگی به میزان تولید افکار ناب آنها دارد، گفت: انسانها اگر تولید فکر ناب نکنند؛ دیگر ارزشی ندارند.

وی افزود: انسانها را می توان در سه گروه تقسیم بندی کرد؛ دسته نخست افرادی هستند که شور زندگی دارند و بی بهانه از زندگی لذت می برند، دسته دوم شور زندگی ندارند و با دلمشغولی روزگار را سپری می کنند و در نهایت دسته سوم که با افسردگی، ناامیدی و تلخی روزگار را می گذرانند.

ابزار نشاط و شادی را بشناسید

فریدونی خاطرنشان کرد: «پرهیزکاری» به معنای دوری گزیدن از حرام و پاک دامنی، «پیشگیری» یعنی انتخاب صحیح همنشین برای خود و خانواده، «پرسشگری» به گونه ای که از خود بپرسیم ارزش و قیمتمان چقدر است، از کجا آمده ایم و به کجا می رویم از جمله سه «پ» ابزار نشاط به شمار می رود.

وی یادآور شد: برای اینکه ارزش افزوده کار خود را افزایش دهیم باید سه سوال اساسی از خود بپرسیم؛ اول اینکه «آیا همه کاری که انجام می دهیم، ضروری است؟»، دوم اینکه «آیا تمامی کارهای ضروری را باید انجام بدهم؟» و نهایتا «آیا همه کارهای ضروری را که باید انجام بدهم، درست انجام میدهم؟».
استاد علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه ادامه داد: پاسخگویی به عنوان چهارمین «پ» ابزار نشاط مطرح است که براساس آن باید هیچ سوالی را بی جواب نگذاریم و هیج سوال کننده ای را هم از خود نرانیم چرا که فاصله سبب سوء تفاهم می شود.

ابزار نشاط و شادی را بشناسید

وی از پیگیری، پرکاری و پایداری به عنوان 3 «پ» دیگر ابزار نشاط یاد کرد و گفت: جسم، روح و روان، دوستان و اقوام و شغل، همانند توپهای پلاستیکی در دستان ما هستند و توپ شیشه ای و اصیلی که در اختیار داریم، خانواده است که باید مراقب باشیم خانواده را به خاطر هیچیک از این چهار توپ پلاستیکی، رها نکنیم و به آن لطمه نزنیم در غیراینصورت، آرامش ما از دست خواهد رفت.

ایرنا