chaghi

درست است که افراد لاغر  مشکلات چاقی  را ندارند، ولی کاهش وزن نیز نشانه ای از بیماری های خاص است. دکتر Puneet Nayak، CMD مشاور  کلینیک چاقی  میگوید کاهش وزن باید همراه با سلامتی باشد و 6 نکته را در این باره بیان میکند:

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

دکتر Nayak اشاره می کند که به دست آوردن وزن مناسب،به اندازه کاهش چربی ها دشوار است اما مصرف غذاهای پر کالری در حد اعتدال و   در فاصله  معین می تواند به چاق شدن  کمک کند او می گوید، افزایش وزن سالم نیاز به مصرف غذاهایی دارد که  سرشار از مواد مغذی غنی از کالری است. ازغذاهای پر کالری با مقدار زیادی  چربی، قند، و یا کالری باید اجتناب شود. مصرف خوردنی هایی با  کالری بیشتر مانند نوشابه، آب نبات شیوه موثری نیست

مقدار مواد مغذی در غذا نیز برای به دست آوردن وزن سالم از معیارهای مهم است. هدف اصلی انتخاب مواد غذایی است که با ویتامین ها، مواد معدنی، مواد مغذی و کالری دقت شود که برروی  بسته بندی نوشته شده  به طوری که بدن مقدار خوبی از غذای مغذی را دریافت می کند. شروع با غذاهای مقوی و غنی سازی مواد غذایی با مواد اضافی مانند ماست، میوه، آجیل، و چربی های سالم است.

دکتر Puneet Nayak  شش رژیم غذایی موثر برای به دست آوردن وزن را توصیه میکند:

1) اگر کم اشتها هستید  پنج تا شش بار در روز بخورید. نوشیدن مایعات قبل و بعد از غذا، اما نه  همراه با آنها. چون اگر همراه با آنها باشد اشتهای شما از بین می رود

2) مواد غذایی معمول خود را  کالری متمرکز، مثل پنیر رنده شده  در یک فنجان فلفل. یا افزودن  بادام زمینی یا کره بادام در کلوچه سبوس دار.

3) تهیه بلغور جو دوسر گرم و یا دیگر غلات با شیر، بجای آب. اضافه کردن شیر خشک، مارگارین، عسل، میوه های خشک و / یا آجیل بعد از پخت و پز.

4)    روغن های سالم مانند روغن زیتون، کل زیتون، آوکادو، آجیل و دانه آفتابگردان به سالاد بعنوان چاشنی

5) آماده کردن سوپ،  با گوشت، پوره سیب زمینی و شیر با 1 تا 2 قاشق غذاخوری پودر شیر خشک.

6با یک متخصص تغذیه  برای دریافت  یک برنامه غذایی کمک خواهد کرد که شما سالم وزنتان را زیادتر کنید.

منبع- اختصاصی http://www.hidoctor.ir