ورزش کردن

ورزش کردن دارای فواید بسیاری برای سلامتی است. اما اگر به همراه چند نفر و گروهی به ورزش کردن بپردازید بر اساس گفته دانشمندان بخش اعظمی از استرس های روزانه تان کاهش می یابد. در این مقاله از دکتر سلام به کاهش استرس با ورزش کردن دسته جمعی پرداخته ایم. توصیه ما این است که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

آیا اهل ورزش کردن هستید؟ اگر برایتان سخت است که به تنهایی به باشگاه بروید یا ورزش کنید بهتر است به دنبال تشکیل یک گروه یا پیوستن به چند نفر باشید. دانشمندان می گویند با این کار نه تنها خوش اندام می مانید بلکه بخش اعظم استرس های روزمره را رفع می کنید.

شاید دوست نداشته باشید در کنار یک فرد غریبه نفس نفس زنان ورزش کنید، قرمز شوید و عرق بریزید. شما تقصیری ندارید اما مطالعه ای جدید نشان داده است که کلاس های تناسب اندام به صورت گروهی برای شما بهتر است.

تحقیقی که به تازگی در مجله انجمن استخوان درمانی آمریکا به انتشار رسیده است نشان می دهد گروهی ورزش کردن نه تنها به لطف موسیقی های متنوع و انرژی بخش و مربی های پر شور و خوش اندام لذت بخش تر است بلکه سلامت ذهنی، جسمی و عاطفی را نیز بهبود می بخشد. یعنی بر اساس نتایج این مطالعه، سلامت جسمی و عاطفی به ترتیب با ورزش منظم گروهی تا 25 و 26 درصد افزایش یافت و این عدد برای سلامت ذهنی 13 درصد است.

دانشمندان همچنین متوجه شدند که کلاس های تناسب اندام، سطح استرس را تا 26 درصد پایین آورد هرچند که برای تأیید ارتباط میان ورزش گروهی و کاهش استرس به تحقیقات بیشتری نیاز است. آنها با مطالعه 12 هفته ای روی نمونه ای بسیار کوچک و ویژه یعنی 69 دانشجوی کالج طب استخوان درمانی در دانشگاه نیو اگلند به این نتایج رسیدند. در این مطالعه به شرکت کنندگان حق انتخاب داده شد که در یک گروه یا به صورت تنها ورزش کنند و با این فرض که همگی با یکدیگر به دانشگاه می روند این احتمال وجود داشت که بسیاری از آنها یکدیگر را بشناسند و بنابراین برنامه ورزش گروهی را لذت بخش ترو نیز کاهش دهنده استرس ارزیابی کنند.

منبع: آی سبک