پزشكان انگليسي تاكيد كردند كه تمام افراد بالاي 45 سال بايد دوز روزانه آسپيرين را مصرف كنند تا خود را در برابر بيماري‌هاي قلبي و سرطان مصون سازند.

aspirin | آسپرین

 

به ويژه‌ افرادي كه بيشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان و بيماري‌هاي قلبي هستند، مي‌توانند به عنوان يك داروي پيشگيري كننده از اين مسكن استفاده كنند.

به گزارش مجله پزشکی دکتر سلام به نقل ايسنا، اين پزشكان خاطرنشان كردند: شواهد آزمايشگاهي و مطالعاتي تاييد مي‌كند كه مزاياي استفاده از اين دارو براي افراد ميانسال سالم و سالمندان خيلي بيشتر از عوارض جانبي آن است.

اين پزشكان با ارائه گزارشي در مجله پزشكي لانست متذكر شدند: به ويژه‌ افرادي كه بيشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان و بيماري‌هاي قلبي هستند، مي‌توانند به عنوان يك داروي پيشگيري كننده از اين مسكن استفاده كنند.

به گزارش سايت اخبار بين‌المللي آسيا، اين كارشناسان خطاب به انجمن سلطنتي دارو در انگليس يك ماه پس از مطالعات دانشگاه آكسفورد خاطرنشان كردند كه مصرف روزانه 75 ميلي گرم آسپيرين براي مدت پنج سال مداوم خطر ابتلا به سرطان روده را تا يك چهارم كاهش مي‌دهد و تا يك سوم هم خطر مرگ ناشي از اين سرطان را كاهش مي‌دهد.

به گزارش روزنامه‌ تلگراف، 75 ميلي گرم در واقع يك چهارم دوز استاندارد اين داروي OTC (بدون نياز به نسخه پزشك) است.