راهکارهای جالب برای چربی سوزی

 

برای کاهش وزن و لاغری لازم نیست همیشه از رژیم های غذایی سخت پیروی کنید. می توانید برای خرید محصولات سالم و تازه کمی پیاده روی کرده و با این کار به کالری سوزی بپردازید. کیفیت خواب خود را افزایش دهید آب بیشتری بنوشید و از مصرف شکر و نمک پرهیز کنید. برخی توصیه های ویژه و جالب برای کاهش وزن را درادامه در اختیارتان قرار خواهیم داد.

مهم‌ترین راهکارهایی که همین حالا می‌توانید برای سلامت بیشتر و حال خوش‌تر خود انجام دهید و کمی لاغرتر هم شوید، به این ترتیب هستند:

۱. هنگام خرید باهوش باشید تحقیقات نشان می‌دهد اگر یک دقیقه وقت بگذارید و فکر کنید چه چیزهایی را در سبد خرید خود قرار می‌دهید، بیشتر میوه و سبزی می‌خرید و این خود به خود کالری شما را ذخیره می‌کند.

راهکارهای جالب برای چربی سوزی

۲. هر روز صبح مراقبه کنید نیازی نیست هر روز صبح مانند راهبه‌ها ذهن خود را خالی کنید، فقط در یک موقعیت بسیار راحت بنشینید، چشمان‌تان را ببندید و اجازه دهید افکارتان سرازیر شوند. تحقیقات نشان می‌دهد این عمل موجب می‌شود احساسات بهتر و آرامش بیشتری داشته باشید، تمرکزتان بیشتر شود و سرحال‌تر باشید. نیازی نیست حتما مدت طولانی این کار را انجام دهید، برای بعضی‌ها کافی است ۵ دقیقه زمان بگذارند؛ در واقع این کار زمان مشخص و ایده‌آلی ندارد و برای هر کس به اندازه خود شخص است؛ فقط سعی کنید اولین کاری که وقتی بیدار می‌شوید انجام می‌دهید، همین باشد

۳. یک بالش جدید انتخاب کنید حتما می‌دانید خواب آرام در شب چقدر برای سلامتی مهم است. اصولا مردم برای داشتن خواب راحت در شب حالت­های مختلف را امتحان می‌کنند، ولی نمی‌دانند بالش‌ها بعد از یک سال معمولا کمک و پشتیبانی خود را از دست می‌دهند و این خواب ناآرام می‌تواند به خاطر بالش افراد باشد. در ضمن خود تشک هم بهتر است هر هفت سال یک بار عوض شود تا راحتی و کمک خود را از دست ندهد.

راهکارهای جالب برای چربی سوزی

۴. باپنجه­‌های پاهای خود ضربه بزنید شوخی نیست! با ضربه زدن پنجه‌ها سلامت خود را بالا ببرید. حتما در رابطه با «بیماری‌های نشستن» چیزهایی شنیده‌اید و می‌دانید روزهایی که تمام مدت پشت میز هستیم چقدر برای سلامتی ما بد است. در یک آزمایش از خانم‌ها و آقایان با سلامت کامل، خواستند یک پای خود را ثابت نگه دارند و با پای دیگر ضربه بزنند. بعد از سه ساعت، جریان خون را در هر دو پا بررسی کردند و دیدند پایی که تکان خورده فعالیت عروقی بسیار بهتری داشته است. در نتیجه کمی حرکت، در طول روزهایی که ساعت زیادی می‌نشینیم، بسیار مفید و موثر است.

۵. چراغ‌ها را روشن کنید، تحقیقات اخیر می‌گوید کسانی که در روشنایی غذای خود را میل می‌کنند، نسبت به کسانی که در نور کم غذا می‌خورند، ۳۹ درصد کالری بیشتری ذخیره می‌کنند و حتی غذاهای سالم‌تری انتخاب می‌کنند. فضاهای روشن باعث می‌شود با تمرکز بیشتری غذا بخوریم و حواس‌مان بیشتر جمع باشد. برای مثال کسانی که زیر نور شمع غذا می‌خورند، حدود ۳۷۳ کالری کمتر مصرف می‌کنند. به همین راحتی!

راهکارهای جالب برای چربی سوزی

۶. طرح یک باغچه را بکشید و آن را بکارید. پرورش سبزی و میوه برای خودتان، نه تنها بیشتر باعث می‌شود از این قبیل خوراکی‌ها بخورید، چرا که خودتان وقت گذاشته‌اید و از آنها مراقبت کرده‌اید و خیلی دسترسی آسانی برای رسیدن به آنها دارید و کافی است در را باز کنید و یک میوه یا سبزی بچینید، بلکه یک نوع پیش گیرنده است. مطالعات نشان داده دست‌های آلوده به گل خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و استرسی را کاهش می‌دهند و بازه توجه و روشنی ذهن را بالا می‌برند و انسان را خوشحال‌تر می‌کنند. در ضمن همین که به فضای بیرون از خانه نگاهی می‌اندازید، خودش کمک بزرگی به ذهن و بدن است.

۷. عادت شکر را کنار بگذارید. بیشتر مردم وقتی می‌خواهند این عادت را کنار بگذارند، نوشیدنی‌های شیرین یا دسر را کامل حذف می‌کنند. این کار بیشتر شبیه به تنبیه است و در طولانی مدت جواب نمی‌دهد. ولی اگر شکر را از غذاها و خوراکی‌هایی که شکر خیلی هم تاثیری در آنها ندارد حذف کنید، خیلی راحت مقدار زیادی شکر را از زندگی خود کنار گذاشته‌اید. خیلی زود، شاید طی یک یا دو هفته متوجه می‌شوید از تمام شکری که مصرف می‌کرده‌اید، بی‌نیاز هستید و حتی احساس بهتری به خوراکی‌های کم شیرین دارید. شاید حتی دیگر میلی به نوشابه و دسر شیرین هم نداشته باشید.

سلامتیسم