بوتاکس پیشانی دکتر مریم کمالی

بوتاکس پیشانی دکتر مریم کمالی

 

افتادگی پوست پیشانی و ظاهر شدن چین و چروک های پیشانی باعث کاهش زیبایی صورت افراد به خصوص خانم ها می شود ، به همین دلیل استفاده از روش بوتاکس پیشانی برای از بین بردن خطوط اخم بسیار مفید است.

دلیل افتادگی پوست پیشانی و ابروها

با افزایش سن کلاژن در لایه های عمیق پوست از بین می رود. کلاژن از پوست ما حمایت می کند و باعث می شود که پوست سفت به صورت بچسبد. با از دست دادن کلاژن، پوست شل و افتاده می شود.

با این حال، پیشانی و ابروی ما با فعالیت عضلات دور چشم به پایین کشیده می شوند. وقتی اخم می کنیم، عضلات اخم پوست را به سمت پایین بینی می برند. به این عضلات، عضلات اخم و دقت گفته می شود و در افتادگی ابرو نقش دارند. علاوه براین، عضلات پیشانی که دور چشم قرار دارند نیز وقتی می خندیم یا شکلک درمی آوریم، پیشانی را به سمت پایین می کشد. این عضلات که عضلات حلقوی چشم نام دارند باعث چین و چروک پیشانی  و افتادگی دور چشم می شوند.

ترکیب پیرشدن پوست صورت با از دست دادن کلاژن و رنگ پوست و کشیده شدن مکرر روزانه پوست توسط عضلات اخم و دور چشم، در طول یک دوره زمانی باعث می شود که ابرو و پیشانی روی پلک پایینی دچار افتادگی شوند. این مساله باعث می شود که ظاهر صورت پیرتر به نظر برسد.

تزریق بوتاکس پیشانی

– چروک‌های عمودی پیشانی، بین ابروها و اطراف بینی

– چین و چروک‌های اطراف و گوشه‌های چشم

– چین‌های پیشانی

– عدم تقارن پلک‌ها یا ابروها

– رفع افتادگی پلک

بوتاکس پیشانی دکتر مریم کمالی

روش تزریق بوتاکس پیشانی

دکتر مریم کمالی در این باره گفت: در صورتی که نحوه ی تزریق بوتاکس به درستی تزریق شود، بدون درد است. قبل از تزریق باید یک کرم بی حس کننده روی پوست کنار ابرو استعمال شود. همچنین باید  قبل از تزریق با استفاده از یک یخ یا غلطک تیتانیوم سرد پوست و عضلات مجاور را خنک کرد.
وقتی این روش ها بکار گرفته می شود، اغلب بیماران حتی درد تزریقات را احساس نمی کنند.

– همیشه تزریق بوتاکسِ خطوط  پیشانی و تزریق بوتاکس ابرو با هم انجام می‌شوند، زیرا تزریق پیشانی بدون ابرو می‌تواند منجر به سنگینی ابروها و حتی باعث کمی خمیدگی و انحنا در آن‌ها شود.

تزریق بوتاکس به ماهیچه‌ها حدود 1 تا 2 دقیقه طول می‌کشد.

– تاباندن نور به محل تزریق از کبودی پوست جلوگیری به عمل آورد.

تعداد تزریق بوتاکس برای پیشانی از زبان دکتر مریم کمالی

تعداد تزریق بوتاکس، رفع خطوط اخم، مزایای بوتاکس پیشانی، دلیل افتادگی پوست پیشانی، تزریق بوتاکس پیشانی برای پیشانی و اطراف چشم بر اساس عمق چین و چروک و وسعت آن در معاینه مشخص می شود با این وجود بطور متوسط حدود 11 تزریق در ناحیه پیشانی و 6 تزریق برای خطوط پنجه کلاغی در دو طرف چشم انجام می شود.

میزان احساس درد یک ادراک ذهنی است که از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است با این وجود برای افراد حساس قبل از تزریق علاوه بر کمپرس یخ از کرم های بی حسی موضعی استفاده می شود که موضع تزریق را بی حس می کند. نکته قابل توجه در میزان درد کیفیت بوتاکس است بطوری که بوتاکس های چینی بیشترین میزان درد را ایجاد کرده و دیسپورت حداقل میزان درد را دارد.

بوتاکس پیشانی دکتر مریم کمالی

رفع خطوط اخم با استفاده از بوتاکس پیشانی

نوع ثابت: که در حالت آرامش هم وجود دارد. این خط با تزریق بوتاکس به تنهایی از بین نمی‌رود و احتیاج به تزریق ژل دارد.

نوع حرکتی: یعنی در آرامش وجود ندارد، این نوع با تزریق بوتاکس و ممانعت از انجام اخم به طور کامل از بین می‌رود.

بعد از تزریق بوتاکس به پیشانی چه مراقبت هایی نیاز است؟

دکتر مریم کمالی در این باره افزود: روی پیشانی نخوابید یا آن را ماساژ ندهید، زیرا این کار می‌تواند باعث جا‌به‌جا شدن بوتاکس به سمت پلک بالایی شده و منجر به احساس سنگینی در پلک‌ها یا حتی ایجاد کمی افتادگی در آن‌ها خواهد شد.

تا زمانی‌که این مشکل خودبه‌خود در ظرف 7 تا 21 روز رفع شود، قطره‌های چشمی آپراکلونیدین می‌توانند این اثر را خنثی کنند. با تزریق بوتاکس پیشانی، برخی از بیماران سردرد خفیفی می‌گیرند که با مسکن‌های پاراستامول از بین می‌رود و کبودی خفیف ایجاد شده را نیز می‌توان با آرایش مخفی کرد که البته  بعد از چند روز خودبه‌خود از بین می‌رود.

اثرات تزریق بوتاکس 3 تا 10 روز  بعد از تزریق ظاهر می‌شود و بین 2 تا 7 ماه اثر آن باقی می‌ماند، که میزان آن، به مقدار استفاده شده‌ی بوتاکس و فیزیولوژی بیماربستگی دارد یعنی برخی از بیماران اثر بوتاکس‌شان زودتر و برخی دیرتر از بین می‌رود. بعد از اولین تزریق گاهی بعد از دو 2 تا 3 هفته از بیمار خواسته می‌شود که برای معاینه و پرکردن مجدد محل تزریق درصورت نیاز، دوباره مراجعه نماید. بسیاری از بیماران تزریق بوتاکس را یک یا دوبار در سال تکرار می‌کنند.