در حال حاضر اکثر ما می دانیم که می خواهیم از سس های خامه ای سالاد ها دور بمانیم، اما برخی  از مواد خرابکار کوچک تر که به همراه سالاد می خورید، ممکن است شما را متعجب کنند. شما در یک سلف سرویس در قسمت مخصوص برای برداشتن انواع سالاد (سالاد بار) هستید، یک بستر زیبا از سبزیچات بر روی بشقاب خود دارید، و می خواهید آن را سالم تر نگه دارید. در اینجا چند کار است که می توانید انجام دهید. از اضافه کردن این پنج غذا به سالاد خود اجتناب کنید.

1- ورقه های نازک نان برشته شده

آنها ممکن است کوچک باشند اما معمولا با رنگ های مصنوعی، طعم دهنده ها و مواد نگهدارنده پر می شوند. اکثر این نان های برشته شده، در رستوران ها نیز یافت می شوند که آنها نیز از دانه های تصفیه شده ساخته شده اند که بدان معنی است که تمام ویتامین ها و پروتئین ها از آنها جدا شده است. اضافه کردن مقداری از این ورقه های نان برشته شده زیبا، به معنای اضافه کردن کالری نیز هست، بنابراین به جای آن، از یک تکه نان گندم کامل یا یک نان ساندویچی از گندم کامل انتخاب کنید.

2- گوجه فرنگی خشک شده در آفتاب

آنچه شما واقعا به سالاد خود اضافه می کنید در واقع یک تن سدیم است. نیم فنجان از این ورقه های خشک شده گوجه فرنگی، می تواند تقریبا 500 میلی گرم سدیم به شما ببخشد. به جای آن، گوجه فرنگی تازه را انتخاب کنید.

3- آجیل های شیرین شده

آنها اغلب در روی یک سالاد همراه با چغندر یا پنیر آبی پراکنده می شوند. آنها طعم خیلی خوبی دارند، زیرا در قند های ساده خیسانده شده اند! آجیل های شیرین شده همچنین با چربی، سدیم، رنگ های مصنوعی و طعم دهنده ها پر شده اند. بنابراین اگر دوست دارید تا حتما از آنها استفاده کنید، حداقل به آجیل های شیرین نشده مانند گردو یا بادام که حاوی چربی های سالم هستند و به مدت طولانی شما را سیر نگه می دارند، بچسبید.

4- نوار های نازک از نان ترتیلا و یا رشته فرنگی

مطمئنا، آنها کرانچی های خوشمزه و عالی را برای سالاد شما به ارمغان می آورند، اما آنها همچنین کالری اضافی، سدیم و چربی های ترانس را نیز اضافه می کنند (آنها اغلب در روغن سرخ شده اند). در عوض می توانید به جای آنها به سراغ فلفل یا هویج برای یک غذای خوشمزه بدون تمام کالری ها و چربی ها بروید.

5- پنیر خرد شده

پاشیدن یک مقدار کم از پنیر به شما صدمه نمی زند، اما بسیاری از مردم حداقل یک نیم فنجانی از آن را بر روی سالاد خود می ریزند که می تواند به مقدار قابل توجهی میزان کالری دریافتی را اضافه کند. یک فنجان از پنیر چدار، کالری و چربی بیشتری نسبت به یک غذای بزرگ سیب زمینی سرخ کرده از مک دونالد دارد! اگر پنیر را انتخاب کرده اید، حداقل یک پنیر کم چرب را انتخاب کرده و اندازه آن را نیز به اندازه یک انگشت شست خود محدود کنید.

برگردان: سیما آزادفلاح