download

 

ازدواج دوره جدیدی از زندگی هرفرد است،شما ممکن است فکر کنید فردی که انتخاب کرده اید بهترین گزینه برای شماست،در صورتیکه تا با وی زیر یک سقف زندگی نکنید و جنبه های واقعی شخصیتی وی را نبینید نمی توانید درموردش قضاوت کنید

مي‌گويند تا وقتي با همسرتان زير يك سقف نرفته باشيد، اخلاق و خصوصيات او را كاملا نمي‌شناسيد. با اين وجود برخي از جنبه‌هاي شخصيتي افراد فقط در مسافرت معلوم مي‌شود.

شرایط سفر با خانه شما کاملا فر ق دارد. شاید دشواری‌هایی پیش بیاید و در محل اقامت‌تان به اندازه خانه احساس راحتي نكنيد. به هر حال هر پیشامدی سرنخی دست‌تان می‌دهد تا شریک زندگی‌تان را بهتر بشناسید و از بروز تنش‌ها و اختلافات احتمالی دور بمانید.

مي‌گويند تا وقتي با همسرتان زير يك سقف نرفته باشيد، اخلاق و خصوصيات او را كاملا نمي‌شناسيد. با اين وجود برخي از جنبه‌هاي شخصيتي افراد فقط در مسافرت معلوم مي‌شود. وقتی برای اولین بار با همسرتان به سفر می‌روید این مسافرت شبیه سکه‌ای است که می‌خواهید با آن شیر یا خط بیندازید؛ یا به شما خیلی خوش می‌گذرد و به عنوان تجربه‌ای فوق‌العاده از آن یاد می‌کنید یا کلا نسبت به مسافرت با همسرتان دلسرد و ناامید می‌شويد اما نگران نباشید، به هر حال شاید در اوایل ازدواج همسرتان را هنوز به درستی نمی‌شناسید. در سفر است که می‌توانید به برخی ابعاد و ویژگی‌هاي شخصیت او پی ببرید. در سفر می‌فهمید که چقدر نسبت به تجربیات تازه مشتاق است، تا چه حد می‌خواهد با اقوام و فرهنگ‌های مختلف آشنا شود، مديریت مالی او به چه شکل است و استرس یا شرایط بحرانی را چطور مدیریت می‌کند.

سفر کوتاهی در نظر بگیرید

اگر به تازگی ازدواج کرده‌اید و در دوران عقد هم همراه با همسرتان سفری نداشته‌اید، توصیه می شود که سفر کوتاهی در نظر بگیرید. لازم نیست یک مسافرت طولانی دو هفته‌ای تدارک ببينيد. شاید در ظاهر یک مسافرت طولانی‌مدت مفصل، جذاب و رؤیایی به نظر برسد اما بهتر است به جای یک مسافرت طولانی‌مدت، برای چند بار سفر در طول سال برنامه بچینید. اجازه دهید که مدت زمانی از ازدواج شما بگذرد، روحیات هم را در سفرهای کوتاه مدت بیشتر بشناسید و بعد برای مسافرت‌هاي طولانی‌مدت آماده‌تر باشید.

محل اقامت مناسبی انتخاب کنید

درست است که گذراندن سفر در هتل‌های ساحلی یا اقامتگاه‌هایی که بخشی از آن داخل آب قرار گرفته خیلی رمانتیک و شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد اما به هر حال امکانات خودتان را هم بسنجید و فقط به دنبال مکان‌های رؤیایی و عاشقانه نباشید. یادتان باشد که شما تحت هر شرایطی می‌توانید یک مسافرت عاشقانه داشته باشید. این موضوع به خودتان بستگی دارد. می‌توانید از یک سفر معمولی مسافرتی رمانتیک بسازید و به این موضوع ربطی ندارد که محل شما 5 ستاره باشد یا یک ستاره. برخی از بروشورهای آژانس‌های مسافرتی بسیار وسوسه‌کننده هستند اما این تبلیغات به این معنا نیست که این سفرها برای شما کاملا‌ ایدهآل هستند و يك مسافرت بي‌عيب و نقص را تضمين مي‌كنند. هنگام برنامه‌ريزي بیشتر به سلیقه خود و همسرتان دقت کنید و تبلیغات فریبنده را نادیده بگیرید. اگر هر دوی شما به طبیعت علاقه‌منديد به فکر مسافرت در محیط‌های طبیعی باشید. در صورتی که دل‌تان می‌خواهد نزدیک دریا اقامت داشته باشید سفر به شهرهای ساحلی را در برنامه‌ریزی نوروزی قرار دهید. اگر هم از آثار تاريخي و باستاني لذت مي‌بريد براي اين قبيل مسافرت‌ها برنامه بچينيد يا در نهايت تركيبي را در نظر بگيريد كه هر دو نفر شما را راضي مي‌كند.

با هم برنامه‌ریزی کنید

خودتان یک تنه بار مسئولیت‌های برنامه‌ریزی را برعهده نگیرید. گاهی اوقات در مورد برخی زوج‌ها دیده می‌شود که خانم‌ها برای برنامه‌ریزی مشتاق‌ترند، خودشان با آژانس‌های مسافرتی تماس می‌گیرند یا محل اقامتی را انتخاب می کنند. این در حالی است که همسرشان در جریان این برنامه‌ریزی‌ها قرار ندارد یا جزئیات را به درستی نمی‌داند. شاید چنین تصمیم‌گیری‌هایی در مورد تفریحات آخر هفته یا رفتن به رستوران بدون اشکال باشد اما وقتی پای مسافرت در میان است، بهتر است همراه با هم تصمیم بگیرید. اگر قرار است به شهر یا کشور دیگری بروید بخشی از جست و جوی اینترنتی و پرس‌وجو در مورد رستوران‌ها، مراکز خرید، جاذبه‌های توریستی و… را قبل از سفر انجام دهيد. اگر مي‌بينيد كه همسرتان به غذا خوردن علاقه زيادي دارد، پيدا كردن رستوران هاي خوب را بر عهده او قرار دهيد و خودتان ساير كارها را پيگيري كنيد. پيشنهاد ديگر اين است كه برنامه‌ريزي براي يك روز را شما بر عهده بگيريد و براي روز دوم از همسرتان بخواهيد برنامه‌اي در نظر بگيرد تا برنامه متنوع‌تري داشته باشيد.

انعطاف پذير باشيد

در اولين سفر همراه باهمسرتان كمي‌انعطاف به خرج دهيد. بايد بدانيد كه نمي‌توانيد در تمام طول سفر حرف تان را به كرسي بنشانيد. شايد فكر مي‌كنيد كه چون همسرتان عاشق شماست كمي‌كوتاه مي‌آيد، اما هنگامي‌كه مي‌خواهيد به هر دو نفر خوش بگذرد، به اين نكته توجه كنيد. براي اتفاق‌هاي غيرمنتظره آماده باشيد و سعي كنيد خودتان را با شرايط وفق دهيد. شايد اوضاع كاملا بر اساس آنچه برنامه‌ريزي كرديد، خوب و عالي حركت نكند. با اين وجود سعي كنيد از هر شرايطي براي داشتن لحظات خوب استفاده كنيد.

حواس‌تان به هزينه‌ها باشد

يكي از عواملي كه ممكن است بين شما و همسرتان اختلاف و بگو مگو ايجاد كند، مسائل و مشكلات مالي است. پس قبل از سفر هزينه‌هاي احتمالي را برآورد كنيد. در صورتي كه درآمد داريد بخشي از هزينه‌هاي سفر را خودتان برعهده بگيريد تا به دليل يك سفر پرهزينه همسرتان با مشكلات مالي روبه‌رو نشود. حواستان به اين باشد كه بيش از حد خرج نكنيد و براي هزينه‌هاي پيش‌بيني نشده هم مقداري پول اضافي همراه‌تان باشد.

از تجربيات تازه نترسيد

سفر كردن فرصت خوبي است كه فرهنگ و دنياي تازه‌اي را بشناسيد. بنابراين نسبت به تجربيات تازه مشتاق باشيد يا اين اشتياق را در خودتان پرورش دهيد. غذاهاي تازه را امتحان كنيد، به مكان‌هاي تازه سر بزنيد و فقط به فكر گشت و گذار در مراكز خريد نباشيد. با مردم محلي صحبت كنيد، درباره آداب و رسوم‌شان بپرسيد و اگر مي‌بينيد فرهنگ يا سنت‌هاي خوبي دارند، شما هم اين آداب خوشايند را به فرهنگ‌تان راه دهيد. از آدم‌هايي كه با شما فرق دارند فاصله نگيريد و سعي كنيد با دنياي افراد مختلف بيشتر آشنا شويد. به هر حال فرصتي فراهم شده تا نكات تازه‌اي ياد بگيريد. پس خودتان را به چارچوب زندگي شخصي محدود نكنيد و براي پذيرش اطلاعات و تجربيات تازه آماده باشيد.

شوخ طبع باشيد

قرار است در سفر به شما خوش بگذرد. پس از هر فرصتي براي شوخي و خنده استفاده كنيد. شاد باشيد و از هر لحظه باهم بودن‌تان لذت ببريد. سختگير نباشيد و تصور نكنيد كه بايد شرايط ايده‌آلي فراهم باشد تا خنده روي لب‌تان بنشيند. تاخير هواپيما، دير رسيدن بارها، اشكال در رزرو هتل و خوب نبودن غذا از جمله مواردي هستند كه به سرعت مي‌توانند اسباب نارضايتي شما را فراهم كنند. با اين وجود به دليل بروز اين مشكلات عصباني نشويد. مشكلات به هر حال پيش مي‌آيند. در اين شرايط سعي كنيد ذهن‌تان را آرام نگه داريد. بهتر است در هر تجربه ناخوشايند، نكته‌اي را براي خنده و شوخي پيدا كنيد و به اين اتفاق‌هاي كوچك و بزرگ از جنبه ديگري بنگريد. با اين ديدگاه تجربه شما از سفر تحت هر شرايطي مطلوب مي‌شود. يادتان باشد كه بيشتر وقت‌ها مشكلات موقتي و كوچك هستند. پس بي‌جهت آنها را بزرگ نبينيد و غر نزنيد.