لاغری به روش لیپوماتیک دکتر خرازی

لیپوماتیک دکتر فراهانی

امروزه افراد زیادی به دنبال دستیابی به زیبایی و تناسب اندام هستند. داشتن اندامی متناسب و زیبا از جمله اصلی ترین فاکتور های زیبایی و جذابیت به شمار می آید. داشتن اضافه وزن از جمله مواردی است که سلامت و زیبایی عده زیادی را تحت تاثیر قرار داده است. لیپوماتیک از جمله روش هایی است که با استفاده از آن می توانید به اندامی زیبا دست پیدا کنید. با دکتر سلام همراه باشید.

لاغری با لیپوماتیک چیست؟

دکتر خرازی افزود: یکی از سریع ترین و موثر ترین روش ها برای برداشتن و تخلیه چربی ها و لاغر شدن لاغری با لیپوماتیک است. با استفاده از جراحی لیپوماتیک چربی های انباشته شده در قسمت های مختلف بدن همچون پهلو و ران ها و شکم و کفل ها را می توان آب کرد.

قبل از روش لیپوماتیک از دستگاه هایی مثل لیپولیز یا لیپوساکشن استفاده می شد، روش های ساکشن و یا لیپولیزر، حالت هجمومی تری به نسبت لیپوماتیک داشتند.

این روش بسیار بی خطر می باشد و امروزه در دنیا یک روش مطمئن برای لاغری و تخلیه چربی شناخته شده است .،لاغری با لیپوماتیک مخاطره ای برای فرد در پی ندارد و معمولا در طول یک جلسه نتیجه ی بسیار مطلوبی را به فرد متقاضی ارائه می کند .به کمک لیپوماتیک تمام نواحی بدن که دارای توده چربی بوده را می توان تراشید و چربی های انباشته در آن ناحیه را از بین برد.

پیش از لیپوماتیک دستگاه هایی نظیر لیپولیز یا لیپوساکشن مورد استفاده قرار می گرفت ، در بهره گیری از روش های ساکشن و یا لیپولیزر که منجر به تخلیه چربی ها می شد ، حالت تهاجمی تری نسبت به لیپوماتیک داشت. این روش بسیاربی خطر می باشد و امروزه در دنیا یک روش مطمئن برای لاغری و تخلیه چربی شناخته شده است .،لاغری با لیپوماتیک مخاطره ای برای فرد در پی ندارد و معمولا در طول یک جلسه نتیجه ی بسیار مطلوبی را به فرد متقاضی ارائه می کند .به کمک لیپوماتیک تمام نواحی بدن که دارای توده چربی بوده را می توان تراشید و چربی های انباشته در آن ناحیه را از بین برد.

دکتر خرازی افزود: استفاده از لیپوماتیک هیچ ارتباطی با چربی سوزی ندارد. لیپوماتیک را می توان روشی برای برداشتن چربی دانست. با استفاده از روش لیپوماتیک چربی ها بدون ایجاد هیچگونه آسیبی از زیر پوست کشیده می شوند. در این نوع درمان با توجه به خواسته شما پزشک متخصص حالت مد نظر را به اندام شما خواهد داد. لیپوماتیک با قدری که دارد مانع از سوختن چربی ها می شود و در واقع بافت و سلول های چربی را بدون کوچکترین آسیب از زیر پوست بیرون می کشد . به همین دلیل است که یک مزیت بسیار فوق العاده را به متقاضیان ارائه می نماید و آن هم تزریق چربی بیرون کشیده شده در سایر نواحی است.

لیپوماتیک دکتر فراهانی

عوارض لیپوماتیک

برخی از سازمان ها لاغری های موضعی را تایید کرده اند و بیمارانی نیز هستند که از این روش برای لاغری و رسیدن به تناسب اندام خود استفاده می کنند.با همه این تفاسیر باز هم این روش ها مخالفان خود را دارند. مخالفان این نوع روش ها معتقدند که عوارض این روش ها بر سلامت بدن و سیستم ایمنی انسان تاثیر منفی می گذارد.اما با دلایل علمی و منطقی می توان تمام ادعا های بیان شده از سوی این افراد را رد نمود. از جمله عوارض گفته شده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- طولانی شدن مدت زمان درمان

یکی از دلایل مخالفت با لیپوماتیک، طولانی بودن طول درمان است که این امر خستگی پزشک را در پی دارد. ضمن اینکه حذف چربی ها به دقت بالایی نیاز دارد و پزشک خسته نمی تواند بخوبی از عهده این کار برآمده و در نتیجه لاغری با لیپوماتیک با خطرات زیادی مواجه می شود که البته این ایراد کاملا مردود است و می توان گفت، پزشک در صورتی که تشخیص دهد بیمار به حذف چربی ها نیاز دارد، برای درمان، جلسات را بیشتر کرده تا جلسه درمان طولانی نشود. همچنین اگر درمان تنها در یک جلسه باشد، پزشک می تواند در میانه کار استراحت کرده و مجدد کار خود را آغاز کند.

2- صدمه وارد شده به بدن بیمار

دکتر خرازی خاطر نشان کرد: در گذشته از دستگاه های قدیمی همچون لیپوساکشن استفاده می شد که در آن امکان آسیب به قسمت هایی همچون عروق خونی، رگ ها، اعصاب و ماهیچه بالا بود و در نتیجه بیماران به دلیل ترس از آسیب های این دستگاه کمتر به استفاده از آنها تمایل داشتند. این در حالی است که در دستگاه لیپوماتیک تدابیر ایمنی و سلامتی بیمار اندیشیده شده و تلاش شده تا با تعبیه سنسور در قسمت کانولا، صدمات لاغری موضعی به حداقل ممکن برسد. کانولا به دلیل داشتن سنسور تنها چربی های اضافه را حذف کرده و در نتیجه زمان برخورد با سایر قسمتهای بدن متوقف می شود.

3- آسیب به سیستم ایمنی بدن بدلیل استفاده از امواج

دستگاه لیپوماتیک با ارتعاشات و لرزش هایی که در کانولا ایجاد می کند، سلول های چربی را تخریب می کند. این در حالی است که مقدار کمی امواج اولتراسون ایجاد کرده که میزان آن خفیف است و هیچ خطری سلامتی بیمار را تهدید نمی کند.

لیپوماتیک دکتر فراهانی

4- خطر آمبولی شدن بدن بیمار

در مشاوره با دکتر خرازی خاطر نشان کرد: آمبولی عارضه ای که در گذشته به دلیل پیشرفته نبودن دستگاه های لاغری موضعی رخ می داد. در این عارضه پس از اینکه چربی های به حالت مایع تبدیل می شد، وارد بدن شده و رگ های خونی را مسدود می کرد. به تبع این امر ممکن است فرد به نقص عضو دچار و یا رگ های قلب او مسدود و در نتیجه به مرگ بیمار منجر شود. اما اینکه لیپوماتیک موجب این عارضه می شود یا خیر باید گفت سلول های چربی که از این طریق ذوب می شوند، به سرعت از بدن خارج می شود. البته این کار به میزان تخصص و مهارت پزشک بستگی دارد. زمانی که پزشک بتواند با سرعت عمل بالا چربی های مایع را به سرعت خارج کند، از ورود آنها به بدن بیمار جلوگیری می شود.

5- درد و خونریزی در زمان درمان

با توجه به میزان برشی که برای تخریب سلول های چربی ایجاد می شود، کمترین میزان خونریزی و درد رخ می دهد. البته بیمار نباید تا 2 هفته قبل از انجام لیپوماتیک از داروهایی همچون اسپرین و وارفارین استفاده کند زیرا این داروها میزان خونریزی در زمان جراحی را افزایش می دهد. همچنین اگر خونریزی زیاد باشد، بیمار با مصرف داروی اپی نفرین می تواند از آن جلوگیری کند.

6- زخم و عفونت ناشی از جراحی

دکتر خرازی افزود: جای زخم ناشی از لیپوماتیک بسیار کوچک و ظریف بوده و مراقبت های پس از جراحی نیز در سرعت بهبودی آن موثر است. به این معنا که اگر بیمار تمامی تجویزات و توصیه های پزشک را رعایت کند، زخم در مدت کوتاهی درمان می شود. اما بی توجهی به تجویزات پزشک و عدم مراقبت صحیح از ناحیه جراحی شده، ممکن است به عفونت تبدیل شده و سلامت بیمار را تهدید کند.

7- برگشت مجدد چربی ها

لیپوماتیک دکتر فراهانی

دکتر خرازی افزود: استفاده از لیپوماتیک یک روش دائمی برای از بین بردن چربی به شمار نمی آید. این دستگاه بسیار قدرتمند بوده و به راحتی قادر است تا تمام چربی را از بدن خارج نماید. اما خارج کردن بافت چربی به این معنا نیست که در این اندام دوباره چربی تلنبار نخواهد شد! به عبارتی هیچ روشی که بتواند برای همیشه چربی های اضافه را حذف و از رشد مجدد آنها جلوگیری کند، وجود ندارد. بلکه این مراقبت های پس از جراحی است که مانع از بازگشت مجدد چربی های اضافه می شود.

توصیه های لازم بعد از جراحی با لیپوماتیک

1- به دلیل عدم تحریک کلاژن ها و شلی پوست بعد از جراحی با لیپوماتیک، حداقل تا 9 هفته گن پوشیده شود. البته بهترین زمان توصیه شده برای پوشیدن گن 6 ماه است.

2- در روش لیپوماتیک احتمال کبودی، خونریزی و کوفتگی زیاد است و حدودا تا 2 الی 3 هفته این آثار در بیمار وجود دارند به همین علت باید از قبل به بیمار اطلاع داده شود تا بیمار دچار شوک و ترس نشود.

3- به علت خونریزی بیمار و کاهش فشار خون، در اتاق عمل ست احیا و کیسه خون های مطابق با گروه خونی بیمار باید از قبل در اتاق عمل باشند تا در هنگام بروز مشکل و خطر های احتمالی برای بیمار مورد استفاده قرار بگیرند.

4- به دلیل آسیب احتمالی به تخمدانها ناشی از ضربات شدید ویبریشن و هم چنین خونریزی شدید ناشی از استفاده از لیپوماتیک، جلو و عقب افتادن پریود امری شایع است. پس برای جلوگیری از استرس به بیمار، حتما بیمار از نامنظمی پریود بعد از عمل آگاه شود.