لیپوماتیک صورت دکتر خرازی

لیپوماتیک صورت دکتر فراهانی

با پیشرفت دانش پزشکی به ویژه در زمینه زیبایی، امروزه کمتر عمل جراحی وجود دارد که قابل انجام نباشد! عمل های زیبایی بسیار گسترده و اند و انواع مختلفی دارند. یکی از انواع این عمل ها، عمل لیپوماتیک صورت است که در ادامه مطلب قصد بررسی کامل این عمل را داریم. در ادامه با مشاوره دکتر خرازی همراه باشید.

بیشترین سوالات در لیپوماتیک بر این نکته متمرکز است که لیپوماتیک چیست، عوارض لیپوماتیک چیست و همچنین اینکه برتری های این روش نسبت به روشهای گذشته چیست. لیپوماتیک در حقیقت یک نوع دستگاه ساکشن پیشرفته برای تخلیه چربی های موضعی زیر پوست می باشد. تکنولوژی بکار گرفته شده در این ابزار بقدری دقیق و فوق العاده عمل می کند که کاملا آنرا از  لیپوساکشن متمایز می سازد. همچنین برتری این دستگاه بر لیزر لیپولیز هم در حین عمل برای جراح و هم در نتایج عمل برای بیمار کاملا مشهود می باشد.

دکتر خرازی خاطر نشان کرد: انباشته شدن چربی ها در تمامی نقاط بدن امکان پذیر است اما ممکن است عضو مشخصی مقدار بیشتری چربی در خود ذخیره نماید .معمولا در خانم ها توده های چربی در پاها و باسن و در آقایان چربی ها در پهلو و شکم ذخیره میشود.

ممکن است تجمع چربی ها در صورت نیز اتفاق بیافتد ، داشتن غبغب یک ناراحتی برای افرادی است که زیبایی ظاهری برایشان اهمیت ویژه ای دارد، وجود مقدار زیادی چربی در اطراف چانه و زیر گلو ممکن است گردن شمارا کوتاه و صورتتان را چاق نشان دهد. عموما ورزش و یا رژیم مشخصی برای این قسمت از بدن وجود ندارد که بتواند به صورت کامل چربی هارا از بین ببرد و پوست را به حالت قبل بازگرداند.

لیپوماتیک صورت و غبغب

دکتر خرازی افزود: غبغب قسمتی از بدن است که در ناحیه بالایی گردن و زیر چانه قرار می گیرد. در بسیاری از افراد که به چاقی مفرط مبتلا هستند قسمت غبغب آنها آویزان می شود که که یک لایه از چربی و به صورت شل و افتاده است. این ناحیه به گونه ای دیده می شود که انگار فرد یک چانه دیگر دارد و زیبایی صورت او را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل جراحی این ناحیه به نظر ضروری می رسد. صورت نیز گاهی نیاز به ترمیم دارد. زمانی که با افزایش سن، چاقی و اضافه وزن و … گونه ها حالت افتاده پیدا می کند و صورت جوان به یک چهره پیر و از کار افتاده بدل می شود، فرد به ترمیم گونه ها نیاز پیدا می کند.

لیپوماتیک صورت دکتر فراهانی

برای درمان اختلالات صورت و غبغب روش های مختلفی وجود دارد که لیپوماتیک بارزترین آنهاست. اغلب متخصصان بر این باورند که برداشتن چربی ها با استفاده از روش لیپوماتیک روشی است که منحصرا مربوط به نواحی بزرگ مانند: شکم، پهلو، باسن و … است اما این دیدگاه غلطی به شمار می آید! براساس نظریات متخصصین این روش قابل استفاده در تمامی نقاط بدن است. به طوری که نتایج آن در زیبایی صورت خیره کننده و رضایت بخش است و برای از بین بردن چربی ها و رفع سریع و آسان غبغب مناسب می‎باشد. لیپوماتیک از میان سایر روش های از بین برنده غبغب، تاثیر بیشتری دارد چرا که چهره جوانتر به نظر می رسد و در عین حال تاثیرات آن نیز دوام بیشتری دارند.

نحوه درمان و عمل لیپوماتیک

دکتر خرازی ادامه داد: این نوع درمان در بیهوشی کامل و یا استفاده از بی حسی موضعی صورت می پذیرد. برای انجام لیپوماتیک هر یک از اعضای بدن، ابتدا برشی در اندام هدف به منظور اتصال دستگاه ساکشن زده می شود؛ بطور مثال چروک های غبغب مکان مناسبی برای ایجاد این برش ها می باشند. سپس از دستگاه ساکشن استفاده می شود. این دستگاه دارای لوله ویژه ی مخصوصی به نام کانول می باشد. کانول دارای سرنگ می باشد که به وسیله ان از طریق برش های ایجاد شده وارد پوست گردن یا چانه شده و سلول های چربی خارج می شود. در مواردی که نیاز به سفت کردن پوست و عضلات هست، جراح پوست اضافی را برمیدارد. محل برش ها با بخیه بسته می شوند. این برش ها به قدری کوچک و ظریف هستند که به سختی قابل مشاهده می باشند. بدین صورت پوست جوان شده و چربی های آن از بین می رود.

لیپوماتیک Lipomatic با استفاده از امواج اینفراسونیک و ارتعاش (Vibration) و نوسان ثابت حول محوری (Nutation) سلولهای چربی را از محل اتصالات آنها به یکدیگر جدا می سازد و بدون اینکه منجر به تخریب سلولهای چربی گردد، سلول های بافت چربی را سالم از زیر پوست با عمل ساکشن خارج می نماید. به همین دلیل از سلولهای خارج شده چربی توسط این تکنیک می توان مجددا بعنوان فیلر برای حجیم سازی گونه و صورت و یا سایر اعضاء استفاده نمود. قابل ذکر است که این چربی بمراتب دارای دوام بیشتر و تورم کمتر پس از تزریق بعنوان فیلر می باشد و نسبت به چربی کشیده شده توسط ساکشن برای حجیم سازی بسیار سالمتر (Intact) است.

لیپوماتیک صورت دکتر فراهانی

مزایای استفاده از لیپوماتیک

1- یکنواختی لایه چربی زیر پوست در لیپوماتیک Lipomatic عالی است و هیچگونه بقایای مانده ازچربی که در روشهای دیگر ساکشن بصورت گلوله مانند در زیر پوست لمس می گردد در این روش وجود ندارد.

2- نیاز به بستن گن در این روش برای بیمار دو هفته است که در مقایسه با ساکشن سنتی ( 6 ماه ) و لیزر لیپولیز ( 4-2 ماه ) بسیار کوتاهتر است. در عین حال بستن گن 40-30 روز برای بهتر جمع شدن پوست توصیه می گردد.

3- جمع شدن پوست در این روش نسبت به روشهای دیگر ساکشن بدلیل صدمه کمتر به ترابکولاهای پوستی به مراتب بهتر می باشد.

4- در این روش بیحسی موضعی کافیست و بیمار درد ندارد در حالیکه در روش های دیگر ساکشن چنانچه با بیحسی موضعی انجام گیرد معمولا بیمار احساس ناراحتی و درد دارد و معمولا نیاز به دارو های آرام کننده و خواب آور و حتی بیهوشی خفیف می باشد.

5- تورم و ترشحات پس از عمل در این روش بسیار کمتر است و ترشح از محل ساکشن نهایتا 36 ساعت طول می کشد در حالیکه در روش های دیگر ساکشن طولانی تر است.

6- ریسک عفونت در لیپوماتیک Lipomatic بسیار کم می باشد.

7- احتمال آمبولی چربی نسبت به روش های دیگر ساکشن بسیار کم می باشد و تاکنون گزارش نشده است.

8- لیپوماتیک نیاز به بستری ندارد و بیمار بلافاصله بعد از عمل می تواند بسر کار بازگردد.

9- خستگی و کوفتگی پس از عمل نسبت به روشهای دیگر ساکشن بمراتب کمتر است.

10- گرچه جمع شدن پوست در لیپوماتیک نسبت به روشهای دیگر بسیار بهتر صورت می گیرد ولی در مواردیکه شلی و افتادگی پوست زیاد باشد نیاز به عمل جراحی وجود خواهد داشت. با اینحال عمل جراحی پس از لیپوماتیک نسبت به بیمارانی که با لیپوماتیک چربی های آنها تخلیه نشده است،عمل محدودتر با برش کوچکتری خواهد بود و در بسیاری از موارد ابدومینوپلاستی که نیاز به در آوردن ناف وتغییر محل ناف می باشد، پس از عمل لیپوماتیک می توان ناف را در جای خود حفظ کرد و افتادگی پوست زیر شکم را با برش محدودتری برطرف نمود.