بوتاکس لب دکتر مریم کمالی

بوتاکس لب دکتر مریم کمالی

 

با استفاده از ژل شما می توانید چین و چروک های ناحیه صورت خود را از بین ببرید. یکی از قسمت هایی که با استفاده از تزریق بوتاکس امکان حجیم کردن و زیباتر کردن آن وجود دارد لب ها هستند که بوتاکس لب روش موثری برای زیبایی این قسمت از صورت می باشد.

چین و چروک های کنار لب

چین و چروک اطراف لب، خطوط و چین‌های کوچک، ظریف، غیر جذاب و دردسر زایی هستند که از گوشه‌ی لب‌ها به سراسر لب‌ها و دهان گسترش می‌یابند. این خطوط دردسر زا و غیر جذاب زیبایی لب‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند و تمایل دارند که مرز لب را نامنظم، محو و مسطح سازند.

چین و چروک اطراف لب باعث می‌شوند تا لب‌ها نازک‌تر به نظر برسند و همچنین از مشخصه‌های پیر شدن صورت به شمار می‌آیند. گاهی اوقات خطوط و زاویه‌ها می‌توانند نسبتاً عمیق و تقریباً مانند ترک شده و همه‌ی آن‌ها واضح‌تر می‌شوند. تقریباً غیرممکن است که بتوان چین و چروک دور لب را با آرایش پوشش داد و خطوط می‌توانند به عنوان کانال‌های کوچکی عمل کنند که رژ لب را از مرز چروک خارج می‌کنند و به پوست اطرافش می‌رسانند. به همین دلیل است که دور لب‌ها مسطح و محو به نظر می‌رسند.

تزریق بوتاکس در لب چگونه انجام می شود

دکتر مریم کمالی در این باره افزود: بوتاکس (سم بوتولینوم) که پروتئین تولید شده توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است، از طریق انسداد موقت مسیر ورود پالس‌های عصبی به عضلات مورد تزریق قرار گرفته، این عضلات را شل می‌کند. با این کار فعالیت عضله، که باعث ایجاد خطوط و چروک‌ها می‌شود کاهش پیدا می‌کند. کاربرد زیبایی بوتاکس، اولین بار در سال 1989 ثبت شد و سازمان غذا و داروی آمریکا نیز در سال 2002 آن را تأیید کرد. در حال حاضر نیز مردان و زنان بسیار زیادی از آن استفاده می‌کنند، زیرا استفاده از بوتاکس در مقایسه با درمان‌های قدیمی مثل جراحی لبخند لثه ای کم‌ تهاجمی‌تر بوده و نتیجه آن ظاهری طبیعی‌تر دارد.

نحوه ی تزریق بوتاکس به این صورت است که بوتاکس با استفاده ازسوزن بسیار خوب درماهیچه های لب معمولا چندین بار برای رسیدن به نتیجه مطلوب انجام میشود.اگرچه تزریق این سوزن در لب کمی دردناک میباشد اما تزریق بوتاکس بسیار سریع وبدون درد انجام میشود. خیلی از بیماران درد تزریق بوتاکس را به درد نیش زنبورعسل تشبیه میکنند. انجام این تزریق درحدود 5 تا 30 دقیقه طول میکشد. پروتز لب با تزریق لب اگربه صورت موقت انجام شود میتواند درصورت نیاز چندین بار ترمیم شود.شما باید انتظارداشته باشید که پف لب شما بعداز2 یا 4ماه ازبین برود.

 

بوتاکس لب دکتر مریم کمالی

بوتاکس لب برای چه کسانی مناسب است

تنها شما و پزشک می‌توانید تصمیم بگیرید که این روش برایتان مناسب است یا خیر. در طول جلسه مشاوره، پزشک متخصص بوتاکس تاریخچه پزشکی‌تان را ارزیابی می‌کند تا مطمئن شود که این روش برایتان مناسب است. در صورت داشتن هر یک از عارضه‌ها و شرایط زیر حتماً به پزشک اطلاع بدهید:

– بیماری‌هایی که بر عضلات و عصب‌ها تأثیر می‌گذارند مثل میاستنیا گراویس یا سندرم سندرم لامبرت – ايتون

– آلرژی به هر یک از محصولات تهیه شده از سم بوتولینوم

– داروهایی که مصرف می‌کنید.

– انجام جراحی صورت در گذشته، یا داشتن قصد انجام آن

– بارداری یا قصد باردار شدن و شیردهی

میزان ماندگاری بوتاکس لب

میزان ماندگار ی ژل ها ازیک بیمار تابیمار دیگر وبراساس نوع استقامت ماهیچه ها ی صورت هرفرد متفاوت میباشد. اما به طورمیانگین بیشترین ماندگاری بین 3 تا 5 ماه بوده است.گزارشات نشان داده است بیشترین پایداری این مواد 9 ماه هم بوده است بعدازانجام این درمان بیماران درمرحله بعد درمان کمتری برای ترمیم نیاز دارند.

عوارض جانبی احتمالی تزریق بوتاکس

شایع‌ترین عوارض جانبی ناشی از تزریق جزئی و شامل درد، کبودی یا تورم در قسمت تزریق هستند. واکنش‌های آلرژیک یا عفونت موضعی نیز ممکن است وجود داشته باشند. اگر چه این عارضه بسیار نادر است، اما از آن جا که بوتاکس لب موجب تضعیف عضلاتی می‌شود که لب را فشرده می‌کنند، ممکن است در هنگام نوشیدن با نی یا تلفظ حروف ب و پ مشکلاتی داشته باشید.

بوتاکس لب دکتر مریم کمالی

هزینه بوتاکس لب

دکتر مریم کمالی توضیح دادند: هزینه تزریق بوتاکس به میزان بوتاکسی که مصرف می شود بستگی دارد. و براساس عمق خطوط روی پوست میزان بوتاکس مشخص میشود هرچه خطوط عمیق ترباشد بوتاکس بیشتری مصرف میشود. تعداد زیادی مواد وجود دارد که براساس قیمتشان ،کیفیت های متفاوتی می توانند داشته باشند هرچه مواد باکیفیت تر باشد میزان دوام آن بیشترمی باشد که البته این موضوع در هزینه تزریق بوتاکس تاثیر گذار است.

هزینه تزریق ژل نیز با توجه به ژل استفاده شده متفاوت است.هزینه‌های درمان برجسته‌سازی لب بسیار متنوع بوده و به نیازهای هر بیمار بستگی دارد. مهم‌ترین عوامل مؤثر در هزینه عمل‌های برجسته‌سازی لب شامل تبحر و تخصص جراح، مقدار کمی و نوع ژل‌های مورد استفاده می‌شود. باید به این نکته توجه کرد که هزینه تزریق چربی به لب گران‌تر از هزینه تزریق ژل به لب است.

نکات مهم در تزریق ژل لب از زبان دکتر مریم کمالی

دو اصل مهم را در تزریق ژل‌ها باید بدانیم؛ اول اینکه برای تزریق این نوع ژل‌ها فقط متخصصان پوست و مو و جراحان پلاستیک صلاحیت دارند و تزریق این ژل ها توسط پزشکان عمومی، دندانپزشکان، و حتی متخصصان بی‌هوشی‌ به صلاح بیماران نیست؛ زیرا که در بسیاری از موارد اگر عارضه کم خطرو کوچکی هم در اثر تزریق ژل رخ دهد، متخصصان پوست و مو بهتر می‌توانند آن را برطرف نمایند. در برخی مواقع به دنبال تزریق ژل شخص دچار تبخال می‌شود که پزشک متخصص به راحتی می‌تواند آن را درمان نماید و در غیر این صورت همین اتفاق می‌تواند موجب بر جای گذاشتن اسکار (جوشگاه) روی صورت نماید.

نکته دوم، بیمارباید از نوع ماده تزریق شده آگاهی داشته باشد. پزشکمتخصص باید برای بیمار توضیح دهد که از چند نوع ژل استفاده خواهد کرد، زمان ماندگاری آن چقدر است و چه عوارض احتمالی خواهد داشت. عوارض موقتی مانند قرمزی و کبود شدن کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست.