کاهش وزن با هیپنوتیزم

هیپنوتیزم چیست؟

هیپنوتیزم از جمله روش های درمانی و روانکاوی در علم پزشکی است که استفاده های  مختلفی از آن صورت می گیرد. شاید هیپنوتیزم را بتوان یکی از مرموز ترین و همچنین جداب ترین روش ها در علم پزشکی و روانشناسی دانست. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی استفاده از هیپنوتیزم برای درمان چاقی و کاهش وزن بپردازیم. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

آیا می‌دانید بیش از 35درصد مردم، دچار اضافه‌وزن و 25درصد چاق هستند و این آمار روزبه‌روز درحال افزایش است؟ آیا شما نیز دچار اضافه‌وزن هستید؟ آیا علی‌رغم تلاش زیادی که برای کنترل وزن خویش کرده‌اید، هم‌چنان از چاقی رنج می‌برید؟ آیا گاهی بدون احساس گرسنگی، اقدام به خوردن می‌کنید؟ آیا احساس می‌کنید انگار بخشی غیرقابل کنترل، درون شما وجود دارد که گاهی بی‌اختیار و به‌صورت افراطی شما را وادار به خوردن می‌کند؟ آیا گاهی آن‌قدر زیاد غذا می‌خورید که پس از آن احساس پُری ناخوشایندی کنید؟ آیا وقتی تنها هستید بیشتر می‌خورید؟ آیا به‌ قدری تند غذا می‌خورید که فرصت کافی برای جویدن کامل ندارید؟ آیا در مواقعی که تحت فشار عصبی (استرس) هستید بیشتر از معمول می‌خورید؟ آیا تا کنون اندیشیده‌اید چرا اغلب کسانی که با یک رژیم سخت، وزن کم می‌کنند پس از مدتی به وزن قبلی یا حتی بالاتر از آن برمی‌گردند؟ آیا می‌دانید 95درصد کسانی که فقط با استفاده از رژیم غذایی وزن کم کرده‌اند، در پایین نگه داشتن وزن خود با شکست مواجه شده‌اند؟

چاقی و احساس گرسنگی

احساس گرسنگی نیز مانند تشنگی، خواب‌آلودگی و سایر نیازهای فیزیولوژیک بدن، برای وادار نمودن فرد به انجام رفتارهای حیاتی مانند خوردن، نوشیدن و خوابیدن لازم و ضروری است. اما غذا خوردن بسیار پیچیده‌تر از نوشیدن است. تشنگی، ما را به نوشیدن آب و خواب‌آلودگی، ما را به خوابیدن هدایت می‌کند درحالی‌که خوردنی‌های بسیار متنوعی وجود دارند و ما هنگام گرسنگی ترجیح می‌دهیم بین غذاهای مختلف، غذای موردعلاقه‌ی خود را انتخاب کنیم. به‌ندرت پیش می‌آید کسی که تشنه نیست آب بنوشد یا فردی که خواب‌آلوده نیست بخوابد ولی در مورد خوردن به‌کرات این اتفاق می‌افتد.

بارها شده علی‌رغم احساس سیری و فقط به‌خاطر طعم و ظاهر اشتها‌ آور غذا مبادرت به خوردن کرده‌ایم. متأسفانه خیلی وقت‌ها رفتار غذاخوردن از تعادل فاصله می‌گیرد و به نوعی اختلال می‌انجامد. اگرچه یکی از انواع اختلالات خوردن به نام بی‌اشتهایی عصبی، منجر به لاغری بیش‌ازحد می‌شود ولی بی‌شک رایج‌ترین بیماری مرتبط با خوردن، چاقی است. چاقی، تنها یک مشکل زیبایی نیست بلکه تهدیدی جدی برای سلامت محسوب می‌شود و در بروز بیماری قند، فشار خون، سکته‌های قلبی و مغزی، تنگی نفس، وقفه‌ی تنفسی حین خواب، برخی از انواع سرطان، تخریب مفاصل و بسیاری مشکلات دیگر نقش عمده دارد.

بی‌جهت نیست که چاقی را “اُمّ‌الامراض” یعنی مادر بیماری‌ها نامیده‌اند. بااین‌وجود خوشبختانه افراد چاق، تنها با کاهش 5 تا 10درصد از وزن خود قادرند بهبود قابل‌توجهی در سلامت جسمی و روانی خویش ایجاد کنند، احساس بهتری نسبت به خود داشته باشند و از بسیاری عوارض چاقی در امان بمانند.

کاهش وزن با هیپنوتیزم

هیپنوتیزم و کاهش وزن

هیپنوتیزم از جمله پرکاربرد ترین روش های درمانی است! تنها کافی است تا نحوه صحیح بهره برداری از این علم خطرناک را بدانید! این روش به صورت مستقیم بر روی مغز و تفکر فرد تاثیر می گذارد و با تحت تاثیر قرار دادن فرد درمان آغاز می شود.

مدت های زیادی است که از روش هیپنوتیزم درمانی برای کمک به درمان بسیار از اختلالات روانی و یا ترک سیگار ، مواد مخدر ، الکل و… استفاده میشود . در این میان برخی ادعا می کنند که با استفاده از هیپنوتیزم درمانی می تواند باعث کاهش وزن و لاغر یا فراد شوند. ولی تا چه حد این ادعا می تواند صحیح باشد؟

اصول هیپنوتیزم به صورت ساده شامل کاهش آگاهی فرد هیپنوتیزم شونده از محیط اطراف و افزایش تمرکز و توجه درونی و افزایش پیشنهاد پذیری او از طرف هیپنوتیزم کننده میباشد . وقتی که فرد هیپنوتیزم شونده وارد حالت تمرکز درونی میشود ، دستوراتی را که از سمت هیپنوتیزم کننده صادر میشود ثبت کرده وبعد از بیدار شدن از حالت خواب ، به آنها عمل میکند .

با استفاده از هیپنوتیزم می تواند اختلالات خواب، ترس، عقده های درورنی، اختلالات روانی  و … را تحت کنترل قرار داد. در سال 2012 تحقیقاتی در زمینه تاثیر هیپنوتیزم در ترک سیگار انجام شد و طبق این تحقیق 23 درصد از افرادی که تحت این درمان قرار گرفتند طی شش ماه سیگار را ترک کرده بودند. طبق تحقیقات دیگری که در سال 2014 انجام شد ، تمام افرادی که 10 الی 12 جلسه مورد هیپنوتیزم درمانی قرار گرفته بودند موفق به ترک اعتیار به متادون و ترامادول شدند.

کاهش وزن با هیپنوتیزم

با این حال هنوز میزان تحقیقات در این مورد بسیار محدود است و به هیچ عنوان تحقیقات انجام شده قابل استناد نیستند.

هیپنوتیزم می تواند قسمتی از مغز را تغییر دهد: کسانی که کار هیپنوتیزم انجام می دهند در واقع قسمتی از مغز شما را دگرگون می کنند. این افراد به شما کلمات مشخصی را می گویند و روی آنها تاکید می کنند تا مغز شما ریلکس شده و جهان پیرامون خود را فراموش کنید. اما دانشمندان در استفاده از آن به شما هشدار داده اند شاید هیپنوتیزم به شما کمکی نکند!

– مطمئن شوید که نزد یک فرد مجرب و متخصص می روید: قبل از اینکه این کار را انجام دهید از فرد مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید، به دنبال کسی باشید که سالها تجربه دارد و موفقیت های او را با چشم خودتان دیده باشید.همچنین باید با فردی که شما را هیپنوتیزم می کند احساس راحتی کنید تا بتوانید اطلاعات شخصی و خصوصی زندگی تان را در مقابل او بیان کنید.

– اگر این کار را انجام دادید، رژیم غذایی و ورزش را فراموش نکنید. اگر میخواهید هیپنوتیزم به شما کمک کند پس نباید از ورزش و رژیم غذایی تان غافل باشید. بسیار مهم است که این دو نکته را در کنار کاری که انجام داده اید مد نظر داشته باشید.

– عده ای بر این باورند که هیپنوتیزم نوعی جادو و روش ماورأ الطبیعه است، اما این گفته به هیچ وجه درست نیست! این روش با تکرار و به صورت کاملا اصولی و آهسته شما را در رسیدن به هدفتان یاری می کند و از طریق ایجاد تغییر در نگرش شما به درمانتان کمک می کند.


در این باره بیشتر بخوانید: آیا به هیپنوتیزم اعتقاد دارید؟


هرگونه کپی برداری با ذکر نام دکتر سلام و لینک دهی مستقیم مجاز است.