کنترل قند خون با نرم افزار تلفن همراه

به تازگی نوعی نرم افزار مخصوص تلفن همراه به بازار عرضه شده است که کاربران با استفاده از آن می توانند قند خون بدنشان را اندازه گیری کنند. برای کنترل قند خون بدن و پیشگیری از کاهش ناگهانی آن، این نرم افزار انتخاب بسیار مناسبی به شمار می رود.

محققان علوم پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا در آمریکا اعلام کردند از گوشی تلفن همراه می توان برای اندازه گیری قند خون استفاده کرد.
مهندسان این دانشگاه در سن دیه گو نوعی گوشی هوشمند و نرم افزار خاص آن ابداع کرده اند که می توان با استفاده از آن و بدون سوزن، قند بیمار دیابتی را اندازه گرفت.
دکتر پاتریک مرسیر و همکارانش می گویند این گوشی و نرم افزار مربوط به آن به بیمار این امکان را می دهد که از وسیله ای جداگانه برای اندازه گیری قند خونش استفاده نکند و در کنترل میزان قند خون، راحت باشد؛ این وسیله، عدد مربوط به قند خون را ذخیره می کند، و نتایج آن را برای پزشک ارسال کند.
این وسیله که جی فون GPhone نام گرفته است نوعی حس گر دارد که تحت نظر مهندسان نانو ساخته شده است.
جی فون شامل دو بخش است:‌ بخش اول که توسط چاپگر سه بعدی درست شده است روی گوشی تلفن همراه قرار می گیرد و یک حس گر قابل تعویض در گوشه آن قرار می گیرد. و بخش دوم که شامل پالت های درهم فشرده یک بار مصرف با آنزیم های مخصوص است که با نیروی مغناطیسی به حس گر متصل شده اند.
تست قند خون با این وسیله حدود بیست ثانیه طول می کشد و می توان بدون تعویض قطعات، سی بار این کار را انجام داد.
محققان امیدوارند این ابداع، کار را برای مبتلایان به دیابت آسان تر کند.
به گزارش پایگاه خبری یورک الرت در اینترنت، بیماری قند یا دیابت نوعی اختلال در سوخت و ساز است که به علل مختلف تظاهر می کند و با درجات مختلف از کمبود انسولین ، یا عدم پاسخ به انسولین همراه است.

کنترل قند خون با نرم افزار تلفن همراه
طبق این تعریف نقش مهم انسولین و تغییرات مهمی که بدنبال کمبود آن در سوخت و ساز ایجاد می شود بهتر مشخص می شود.
این نوع دیابت تقریبا هشتاد و پنج تا نود درصد کل بیماران دیابتی را تشکیل می دهد.
در این نوع دیابت، زمینه ارثی دخالت دارد و در مقایسه با دیابت وابسته به انسولین بیشتر به صورت فامیلی مشاهده می شود.
در فردی که دارای زمینه ارثی بیماری است، عوامل محیطی می توانند موجب بروز علائم بیماری شوند.
در کشورهای غربی ابتلا به دیابت به میزان شصت تا نود درصد مربوط به عامل دریافت کالری اضافی، چاقی و در نتیجه مقاومت نسبی به انسولین است.
دیابت نوع دوم ، اغلب در بین افراد میانسال دیده می شود.
در دیابت نوع دوم ، کمبود انسولین به طور نسبی وجود دارد ولی مقاومت به انسولین می تواند در پیدایش بیماری اهمیت بیشتری داشته باشد.
در این بیماران پاسخ انسولین به گلوکز ممکن است طبیعی یا بیش از طبیعی باشد.

شبکه خبر