کلینیک زیبایی دکتر مجید صالح

 

جراحی فک جهت بهبود زیبایی و عملکرد صورت انجام میشود عملکرد فک شامل جویدن و حرکت مفصل گیجگاهی فکی TMJ و تنفس و تکلم میباشد جراحی فک میتواند به صورت جزیی یا زیاد بسته به شدت ناهنجاری بصورت نتیجه مستقل یاغیرمستقیم ازتاثیرات حرکات اجزای دیگر برروی عملکردهای صورت تاثیر گذار باشد

 

جراحی زیبایی بینی (راینوپلاستی):

 

بینی عضوی در صورت است که دارای وظایف اصلی شامل ایجاد راه هوایی و حس بویایی تنظیم رطوبت و تصفیه ذرات هوا و نقش در تکلم میباشد. جراحی زیبایی بینی از نظر شیوع جز سه خدمت شایع زیبایی ( بعد از برداشت موهای زاید و درمانهای پوست) محسوب میشود.

جراحی زیبایی بینی به علت موقعیت شاخص بینی در صورت حایز اهمیت است.در گذر زمان تکنیکهای جراحی بینی دچار تغییرات وتحولات زیادی شده اند در سالهای گذشته تکنیکهای برداشت و برش غضروف پرده بینی همراه با تکنیکهای گرفت که دارای نتایج خوب درکوتاه مدت بودند رایج بوده ولی با گذشت زمان نتایج غیر قابل پیش بینی را موجب شده اند و اخیرا تکنیکهای محافظه کارانه با حدقل تخریب غضروف نوک بینی که باعث بهبود نتایج درازمدت با حداقل اختلال در تنفس همراه اند متداول شده اند.

 

 

دلیل انجام عمل زیبایی بینی:

بزرگ کردن بینی

کوچک کردن بینی

برداشتن قوز بینی

عمل بینی گوشتی

جراحی انحراف بینی

عمل بینی استخوانی

پلیپ بینی

کوچک کردن سوراخ های بینی

تغییر زاویه بینی نسبت به لب بالا

اصلاح عیوب دیگر بینی

 

 

جراحی فک چیست؟

کسانی که عمل جراحی فک و صورت برای آن ها سودمند است افرادی هستند که وضعیت گاز گرفتن آنها به خاطر قرارگیری نادرست دندان ها و یا فک ها بر روی یکدیگر دچار مشکل است. توسعه ساختار فک و صورت در انسان یک فرآیند آهسته و تدریجی است. در طول این فرآیند طولانی، ممکن است میزان رشد فک بالا و پایین با یکدیگر متفاوت باشد و به این ترتیب باعث ایجاد مشکلات فراوان برای فرد و نیاز به جراحی فک و صورت باشد . عدم قرارگیری مناسب فک ها می تواند بیمار را از جویدن صحیح غذا، صحبت کردن صحیح و تنفس مناسب محروم نماید. تقارن در فک ها از اهمیت فراوانی برخوردار است و عدم تقارن فک می تواند مشکلات روانی و احساسی نیز در فرد بیمار به همراه داشته باشد.

 

مشکلات موجود در حوزه های زیر می تواند نشان دهنده وجود نیاز به انجام عمل جراحی فک پایین و یا بالا باشد:

مشکلات مربوط به جویدن، گاز گرفتن، یا بلعیدن غذاها
ظاهر نامتقارن صورت
عقب رفتگی چانه که نیاز به جرتحی فک و چانه دارد
جلو بودن فک
نمایش بخش زیادی از لثه ها در زمان لبخند زدن (لبخند لثه ای)
عدم توانایی قرارگیری لب ها بر روی یکدیگر بدون وارد کردن فشار
عدم تماس دندان های جلوی بالا و پایین فک در حالت عادی
قطع تنفس در خواب یا وجود سایر مشکلات تنفسی در زمان خواب

 

 

 

 

درباره دکتر مجید صالح:

دکتر مجیدصالح متولد سال ۱۳۵۶ میباشد پس از تحصیل در رشته ریاضی و فیزیک در دوران متوسطه در سال ۱۳۷۴ وارد رشته دکترای دندانپزشکی در دانشگاه ازاد اسلامی شد و در سال ۱۳۸۱ از این دانشگاه فارغ التحصیل شد. ایشان در سال ۱۳۸۶ در رشته تخصصی جراحی دهان و فک و صورت در دانشگاه علوم پزشکی همدان پذیرفته شد و پس از طی دوران اموزش تخصصی از سال ۱۳۹۰ در زمینه جراحی دهان و فک وصورت مشغول طبابت میباشد.

بهترین سرویس ها و خدمات را از ما بخواهید

 

 

 

 

انواع مختلف جراحی چانه:

عمل زیبایی چانه می‌تواند تغییر شکل عمده‌ای را به جهت زیبا ساختن، ایجاد تناسب و تقارن در چهره افراد ایجاد نماید. ازآنجاکه چانه نقطه کانونی اصلی صورت محسوب می‌شود، جراحی چانه می‌تواند به‌طور چشمگیری ظاهر صورت را تغیر دهد.

دو نوع روش پایه در جراحی چانه وجود دارد:

افزایش حجم چانه: بیمارانی که به علت داشتن چانه‌ای ضعیف و یا برجسته بودن سایر ویژگی‌های صورتشان، نمای صورتشان نامتناسب بوده و زیبایی خود را ازدست‌داده است، می‌توانند از افزایش حجم چانه بهره ببرند. افزایش حجم چانه می‌تواند از طریق دو روش زیر برای بیمار انجام شود:

  • پروتز چانه که در آن یک پروتز در چانه قرار داده می‌شود.
  • عمل تقویت چانه (جراحی ژینوپلاستی) از طریق جلو آوردن استخوان چانه.

جراحی کاهش حجم چانه: در جراحی کاهش حجم چانه (منتوپلاستی) با عقب کشیدن استخوان چانه، چانه کوچک‌تر خواهد شد، درنتیجه نمای ظاهری صورت اصلاح و بهبود خواهد یافت.

 

 

 

مزایای برجسته کردن چانه:

افرادی که چانه‌های ضعیف دارند و یا چانه آن‌ها عقب کشیده شده است (میکروژنیا)، اما خطوط فکشان منطبق بر یکدیگر است، می‌توانند از این روش درمانی بهره‌مند شود.

افرادی که بینی بزرگ دارند، افزایش حجم چانه می‌تواند تناسب چهر ه آن‌ها را بهبود بخشیده و ظاهر بینی را کوچک‌تر نشان دهد.

تحت بی‌حسی موضعی به‌راحتی قابل انجام است.

 

 

 

 

 

تماس با ما:

آدرس : تهران بزرگراه مدرس، خیابان آفریقا، خیابان گلستان، بلوار گیتی، پلاک7، طبقه4، واحد11

شماره تماس: 22039531-021

0910 201 6683

اشتراک گذاری (چگونه میتوانید این مطلب را برای دیگران بفرستید)
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.