جسم سالم زیباترین دنیایی است که می توان در آن زیست

بسیاری از افراد تجربه دردهای اسکلتی را دارند. در بسیاری از موارد درد بهبود یافته و مجددا عود می نماید و در گروهی دیگر، طولانی شدن روند بهبود، مراجعات مکرر به پزشک و مصرف داروهای متعدد فرد را خسته و ناامید نموده است.
مجموع شرایط بالا باعث شده تصوری نادرست در ذهن اکثریت جامعه شکل بگیرد مبنی بر اینکه درد های استخوانی بعد از چهل سالگی بخصوص در خانمها طبیعی است . به همین علت بسیاری از افراد این مهم را پیگیری و درمان نمیکنند و اغلب تحمل درد را به عنوان بهترین کار انجام میدهند.
هر کدام از درد های اسکلتی در کوتاه مدت قابل تحمل خواهد بود ولی منجر به ضعف عضلات، کم تحرکی و در نتیجه اضافه وزن خواهد شد که نهایتا روی کیفیت زندگی تاثیر خواهد گذاشت.
برای حل این مسئله راهکاری متفاوتی ارائه شده است که شامل ورزش منظم ، انجام احتیاطات در زندگی، کاهش وزن و مصرف داروهای متفاوت می باشد از طرفی معمولاٌ انجام این موارد بصورت عملی بسیار مشکل و نیازمند تغییر سبک زندگی است.

در این راستا کلینیک ارتوپدی سپید پس از سالها تلاش و تحقیق اقدام به طراحی و اجرای سبک جدیدی از مراقبت پزشکی نموده است که در سایه آن بتوان از ناتوانی افراد و بخصوص بانوان که دراثر ساختار بدنی آسیب پذیرتر و عوارض ناشی از مراقبت از فرزندان بیشتر به این بیماریها دچار می شود، جلو گیری نماید.
در این سیستم پس از تشخیص بیماری و انتخاب نوع درمان توسط پزشک، درمان با مقدار مشخصی دارو برای زمان محدود شروع میشود و به مرور تمرینات ورزشی مناسب و احتیاطات لازم به شما آموزش داده شده و در عین حال اصول بر نامه ریزی سلامت را خواهید آموخت تا بتوانید:
1. با حداقل دارو درد اسکلتی خود را بهبود دهید
2. سلامت اسکلتی خود را بدون مصرف مداوم دارو تضمین کنید
3. به مراجعات پزشکی مکرر خاتمه دهید
4. برای سلامت خود در آینده برنامه ریزی صحیح داشته باشید
5. کیفیت زندگی خود و خانواده را ارتقا دهید

این روش درمان براساس یافته های علمی تا 60 درصد هزینه های درمان را کاهش میدهد. این نه بخاطر کم شدن خدمات بلکه بخاطر مصرف کمتر دارو و کاهش مراجعات بیمار است. در عین حال 30 درصد سلامت بیشتری به دست می آید و بیماران 30 درصد رضایت بیشتری دارند.
این به آن معناست که شما هم رضایت و سلامت بیشتری خواهید داشت ، از طرفی هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد، در عین حال نیاز به مراجعه پزشکی کمتر خواهد شد.
خدمات کلینیک:
1. درمان و کنترل شکستگیها با گاید سونوگرافی
2. جراحی آرتروسکوپی مفاصل
3. جراحی اندوسکوپی شکستگیهای داخل مفصلی
4. جراحی اندوسکوپی خارپاشنه
5. جراحی تعویض مفصل زانو
6. تزریق داخل مفصلی، زانو – آرنج – پاشنه و مچ دست باگاید سونوگرافی
7. پی آر پی با گاید سونوگرافی
8. آموزش قبل و بعد از اعمال جراحی
9. آموزش روشهای غیرداروئی کنترل درد
10. آموزش برنامه پیشگیری از آرتروز

دردهای اسکلتی در دوران بارداری:بسیاری از خانمها به دنبال ضعف ماهیچه ای و عوارض ناشی از اضافه وزن دوران بارداری و زایمان دچار دردهای اسکلتی (کمردرد و درد زانو)  میشوند. یکی از خدمات این کلینیک ارزیابی، بررسی و برنامه ریزی برای خانمهای باردار و افرادیکه قصد بارداری دارند می باشد تا ناراحتیهای اسکلتی را کنترل و بارداری و زایمان کم عارضه ای داشته باشند.

در بیماران مبتلا به آرتروز پیشرفته زانو:یکی از مشکلات افراد مبتلا به درد زانو در مراحل پیشرفته این است که بعد از مراجعه پزشکی به آنها گفته می شود تنها راه درمان، عمل جراحی و تعویض مفصل است و از طرفی در اطراف خود کسانی را می بینند که از عمل جراحی راضی نبوده اند، به همین علت درمان را رها می کنند و هر از چند گاهی مقداری دارو مصرف می کنند.

چند نکته راجع به این موضوع اهمیت دارد:
– در صورتی که شما نیاز به تعویض مفصل داشته و قصد این کار را نیز داشته باشید، بایستی بدانید که به همان میزان که جراحی اهمیت دارد اقدامات بیمار قبل و پس از جراحی هم حائز اهمیت می باشد. بنابراین در صورتی که نیاز به تعویض مفصل زانو دارید قبل از عمل بایستی وضعیت فعلی شما بررسی، سپس بر اساس آن آموزش های لازم به شما داده شود و شما آمادگی لازم برای جراحی را پیدا کنید، در این صورت عمل جراحی خوب و سودمندی را خواهید داشت.
– در صورتی که شما نیاز به تعویض مفصل داشته باشید و به هر علتی نخواهید تعویض مفصل انجام دهید، نیاز به یک برنامه دقیق درمانی دارید تا هم از زندگی لذت ببرید و هم عوارض درد مزمن زانو گریبان گیر شما نشود. در هر صورت تحمل درد بدترین کاری است که می توانید انجام دهید.

فراتر از درمان
همراه شماییم تا سلامت

آدرس

تهران، میدان هروی، خیابان وفامنش، مکران شمالی، ساختمان نگین هروی طبقه سوم واحد 12

شماره های تماس

02126753173

02126753175

آدرس سایت کلینیک ارتوپدی سپید

sepidortho.ir

از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید

09903560837