اسفناج

اسفناج یکی از گیاهانی است که دارای فواید زیادی برای سلامتی بدن می باشد و از جمله این فواید می توان به درمان فشارخون و دیابت اشاره کرد. در این مقاله از دکتر سلام اطلاعاتی در خصوص فواید اسفناج آماده کرده ایم. توصیه می کنیم که این مقاله را از دست ندهید و حتما آن را مطالعه کنید. با ما همراه شوید.

اسفناج فواید بسیاری برای تندرستی بدن دارد که من جمله انها میتوان به معالجه و کنترل قندخون در مریض ها مبتلا به دیابت، کاهش خطر مبتلا شدن به سرطان، معالجه و کاهش فشارخون، تاثیر بسزا در ارتقا و محافظت تندرستی استخوان‌ها، کاهش خطر مبتلا شدن به آسم اشاره نمود،اسفناج را می‌توان به سادگ در هر نوع رژیم غذایی استفاده کرد، از مزایای این سبزی ارزان و در دسترس بودن نیز میتوان اسم برد.

دیابت را با اسفناج معالجه کنید

دیابت را با اسفناج معالجه کنید سبزی اسفناج در بر دارنده مواد آنتی‌اکسیدانی کاهنده قند خون هست که آلفالیپوئیک اسید اسم دارد، در تحقیقات نشان داده شده هست که این نوع آنتی اکسیدان می‌تواند قند خون را کاهش دهد، افزون بر این حساسیت بدن نسبت به انسولین را افزایش می دهد که تاثیر بسزایی در معالجه بیماری قند خون دارد زیرا از بروز استرس اکسیداتیو متاثر از بعضی تحولات دربدن مریض ها دیابتی جلوگیری می نماید.

خواص ضدسرطانی اسفناج

خواص ضدسرطانی اسفناج اسفناج و سایر سبزیجات سبز در بر دارنده کلروفیل می باشند که آشکار شده در مهار تاثیرات سرطان‌زایی آمین‌های هتروسیکلیک که با گریل‌کردن غذا در دمای زیاد بالا تولید می‌شوند، موثر هست.

آسم را با اسفناج در نطفه خفه کنید

یکی از این مواد مغذی، بتاکاروتن هست که اسفناج یک مرجع عالی از این ماده‌ مغذی هست.

طرز استفاده از اسفناج در غذاها

طرز استفاده از اسفناج در غذاها اسفناج یک سبزی همه‌فن‌حریف هست که می‌توانید آن را خام یا پخته میل کنید. اسفناج و سایر سبزیجات سبز در بر دارنده کلروفیل می باشند که آشکار شده در مهار تاثیرات سرطان‌زایی آمین‌های هتروسیکلیک که با گریل‌کردن غذا در دمای زیاد بالا تولید می‌شوند، موثر هست. اسفناج را به ساندویچ‌ واملت خود اضافه کنید.

خواص اسفناج

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان