پاچه گوسفند

پاچه گوسفند یکی از غذاهای بسیار لذیذ می باشد که دیر هضم می شود ولی بعد از هضم، غذای مفید را وارد بدن می کند. خوردن پاچه گوسفند در رفع گرفتگی صدا و سرفه های خشک تاثیر بسیار زیادی دارد. در این مقاله از دکتر سلام به خواص پاچه گوسفند پرداخته ایم. پیشنهاد می کنیم که این مقاله را حتما مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

محمد عسکر فراشاه، متخصص طب ایرانی، درباره خواص پاچه گوسفند اظهار کرد: پاچه گوسفند لزج و دیرهضم است ولی گفته می‌شود پس از هضم، غذای صالح به بدن می‌رساند.

مهم ترین خاصیت پاچه گوسفند: رفع گرفتگی صدا و سرفه‌های خشک

افراد با گرفتگی صدا و سرفه خشک و مبتلایان به بواسیر در صورتی که هاضمه خوبی داشته باشند, از مصرف پاچه پخته شده بهره می‌برند,مصلح پاچه، سرکه و عسل و پختن آن با کرفس و دارچین است.

مصلح : هر غذایی در طب سنتی دارای یک یا چند مصلح میباشد .منظور از مصلح یعنی یک نوعی ماده ی غذایی یا گیاه دارویی که مصرف آن به همراه غذاهای مورد نظر . در اصلاح عوارض جانبی احتمالی آن غذا موثر خواهد بود و هضم غذا را بهتر خواهد کرد وخواص و فواید غذا و جذب غذا را در بدن و ارگانهای مربوط مضاعف خواهد کرد.

افرادی که قدرت حسی آنها افزایش یافته و صداها یا بوهای کم، آزارشان می‌دهد(حواسشان حساس‌تر از معمول شده است)، با مصرف پاچه مشکلشان بهبود می‌یابد.

خواص پاچه گوسفند را بهتر بشناسید

بیماران قلبی و دیابتی حتی‌الامکان کله پاچه را از برنامه غذایی خود حذف کنند. افراد با اوره و اسید اوریک بالا همچنین مبتلایان به نقرس، بیماران قلبی و دیابتی حتی‌الامکان کله‌پاچه را از برنامه غذایی خود به دلیل داشتن چربی و پروتئین بالا حذف کنند. افراد سالم‌، جوانان و کودکان در صورت مصرف کله پاچه حتما ورزش و فعالیت بدنی را در برنامه روزانه خود بگنجانند.

منبع: شفا آنلاین