سبزیجات

این روزها که هوا شهرها بسیار آلوده است و افراد در خطر بروز التهاب ها و تشدید آن ها قرار دارند مصرف آنتی اکسیدان ها به شدت توصیه می شود. چون مصرف آنتی اکسیدان ها باعث از بین بردن اثرات آلودگی می شود. در این مقاله از دکتر سلام به از بین بردن اثرات آلودگی با مصرف آنتی اکسیدان ها پرداخته ایم. با ما همراه شوید.

متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: مواد آلوده‌کننده هوا حاوی اکسیدان هستند که سبب بروز یا تشدید التهاب به خصوص در گروه‌های آسیب‌پذیر و حساس می‌شوند، به همین منظور توصیه می‌شود مردم از آنتی‌اکسیدان‌ها استفاده کنند.

مرتضی صفوی اظهار داشت: مواد آلوده‌کننده هوا حاوی اکسیدان هستند که سبب بروز یا تشدید التهاب به خصوص در گروه‌های آسیب‌پذیر و حساس می‌شوند.

وی افزود: به همین منظور به شهروندان و به خصوص گروه‌های آسیب‌پذیر شامل زنان باردار و شیرده، کودکان و نوجوانان، سالمندان و… توصیه می‌شود از آنتی‌اکسیدان‌ها استفاده کنند.

متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: ویتامین دی یک آنتی اکسیدان قوی است که در جگر، سبزیجات، غذاهای دریایی و… به وفور یافت می‌شود.

وی تأکید کرد: بتاکاروتن همچنین پیش‌نیاز تولید ویتامین A در بدن است که برای مثال در هویج وجود دارد و توصیه به مصرف آن می‌شود.

صفوی همچنین در ادامه سلنیوم و روی را دو عنصر حیاتی بدن برشمرد و تصریح کرد: سلنیوم و روی حاوی املاح آنتی اکسیدان بوده و در مواد غذایی مانند گوشت بدون چربی یافت می‌شوند، ویتامین C نیز در مرکبات، گوجه فرنگی، سیب زمینی و سبزیجات فراوان است و همگی سبب کاهش اثرات مواد آلوده بر بدن می‌شوند.

وی در پایان اذعان داشت: شیر و لبنیات در هوای آلوده کمک‌کننده دفع مواد آلوده هستند و در میان روز که میزان آلودگی بیشتر است، مصرف شیر باعث خنثی شدن اکسیدان‌های آلودگی می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس