دکتر شهبازی: جراحی لیپوماتیک چگونه انجام می شود و چه مزایایی دارد؟

دکتر شهبازی: جراحی لیپوماتیک چگونه انجام می شود و چه مزایایی دارد؟

به کمک لیپوماتیک چربی های تجمع یافته در نواحی مختلف مانند پهلو و ران ها و شکم و کفل ها را می توان از بین برد. لیپوماتیک، چربی های انباشته شده در قسمت های مختلف بدن از جمله پهلو و ران ها و شکم و کفل ها را از بین می برد.

دکتر شهبازی در این باره افزود: لیپوماتیک دستگاهی است برای سهولت در انجام روش های لاغری و پیکرتراشی چربی تا هم خطرات و هم عوارض جانبی و هم دوره نقاهت در جراحی هایی که با لیپوساکشن و لیپولیز قابل انجام است کاهش یابد.  بطور کلی باید گفت که دستگاه های پیکرتراشی نوین همانند لیپوماتیک و لیپوسات و اولترازد یا بادی جت نسبت به روش های کلاسیک و دستگاه های پیشین ریسک لیپوساکشن و لیپولیز را بسیار کاهش داده اند و با توجه به اینکه نیاز به برش های بزرگی نیست بنابراین حالت کم تهاجمی تری نیز دارند.  این روش بسیاربی خطر می باشد و امروزه در دنیا یک روش مطمئن برای لاغری و تخلیه چربی شناخته شده است. لاغری با لیپوماتیک یا اولترازد و لیپوست یا بادی جت که همه در کلینیک مجهز ما موجود میباشند  مخاطره ای برای فرد در پی ندارد و معمولا در طول یک جلسه نتیجه ی بسیار مطلوبی را به فرد متقاضی ارائه می کند. به کمک لیپوماتیک تمام نواحی بدن که دارای توده چربی بوده را می توان تراشید و چربی های انباشته در آن ناحیه را از بین برد.

لیپوماتیک نسبت به لیزرلیپولیز مزایای بسیار قابل توجهی دارد از جمله اینکه دیگر ریسک آمبولی و سوختگی وجود ندارد و همچنین چربی به دست آمده قابلیت استفاده برای تزریق به سایر اندام ها و فرم دهی به نواحی مختلف در بدن را دارد. این روش بسیاربی خطر می باشد و امروزه در دنیا یک روش مطمئن برای لاغری و تخلیه چربی شناخته شده است. به کمک لیپوماتیک تمام نواحی بدن که دارای توده چربی بوده را می توان تراشید و چربی های انباشته در آن ناحیه را از بین برد.

پیکر تراشی لیپوماتیک برای کدام قسمت های بدن انجام می شود؟

1-لیپوماتیک غبغب

2-پیکر تراشی برای تمام نواحی بدن

3-لیپوماتیک شکم و پهلو

4-جراحی پلاستیک سینه، مامو پلاستی، لیفت سینه، ایمپلنت سینه

5-لیپوماتیک بازو

6-لیپوماتیک باسن و ساق پا

7-لیپوماتیک پشت

دکتر شهبازی: جراحی لیپوماتیک چگونه انجام می شود و چه مزایایی دارد؟

دو مزیت اصلی روش لیپوماتیک

دکتر شهبازی خاطر نشان کرد: چربی هایی که از طریق روش لیپوماتیک از بدن خارج می شوند به این علت که سالم و دست نخورده هستند می توان آن ها را در دیگر نقاط بدن برای پر کردن چین و چروک ها و دیگر عمل های زیبایی استفاده کرد. همچنین در تکنیک بادی شیپینگ که برای فرم دهی به اندام کارایی دارد میتوان از لیپوماتیک بهره برد یعنی هم میتوان چربی انباشته شده در نواحی ناخواسته را تراشیده و ساکشن کرد و از همان چربی برای فرم دهی به نقطه دیگر بدن همانند باسن و سینه استفاده کرد.

از دیگر مزایای لیپوماتیک این است که هنگامی که توده های چربی را از بین می برد به ترمیم شلی و افتادگی پوست نیز کمک می نماید. بنابراین علاوه بر افرادی که دارای چاقی موضعی هستند، کسانی که دچار افتادگی پوست هستند نیز موارد مناسبی برای جراحی لیپوماتیک هستند.

روش جراحی

در روش لیپوماتیک جراح با ایجاد یک برش چند میلیمتری میله ای مخصوص که به کمپرسور هوای فشرده متصل است را وارد بدن فرد می کند. این میله ی ظریف با حرکت سه بعدی در زیر پوست و ارسال امواج اینفراسونیک باعث جدا شدن بافت چربی و شکستن آن ها می شود. چربی خرد شده بدون آسیب به بافت و عروق اطراف مکش و از بدن خارج می شود.

بعد از جراحی

دکتر شهبازی در ادامه افزود: دوره ی بهبود جراحی لیپوماتیک حداکثر یک هفته است و فرد پس از آن می تواند به زندگی روزمره ی خود برگردد. به دلیل امکان ایجاد چین خوردگی در ناحیه شکم توصیه می شود تا ۳ روز از نشستن پرهیز شود و بیمار در حالت دراز کشیده باشد.

استفاده از گن های مخصوص پزشکی باعث می شود تا از افتادگی ناحیه تحت جراحی جلوگیری شود. بهتر است تا یک الی دو ماه از گن استفاده شود. ترشحات محل جراحی حداکثر تا ۳۶ ساعت بعد از جراحی ممکن است وجود داشته باشد که در مقایسه با سایر روش ها بسیار ناچیز است. در جراحی لیپوماتیک نیازی به بستری شدن وجود ندارد و فرد با نظر پزشک بلافاصله بعد از جراحی می تواند از کلینیک مرخص شود.

دکتر شهبازی: جراحی لیپوماتیک چگونه انجام می شود و چه مزایایی دارد؟

زمان عمل پیکر تراشی لیپوماتیک چقدر طول می کشد؟

در این نوع عمل با توجه به اینکه تزریق مایه تاموسنت به صورت اتوماتیک و هوشمند صورت می پذیرد بنابراین با سرعت بیشتری انجام می شود. و به دنبال آن تخریب سلولهای چربی همزمان تخلیه صورت می گیرد. بنابراین زمان عمل لیپوماتیک کوتاه تر شده و زمان بیشتری در اختیار پزشک قرار می گیرد و پزشک می تواند با حوصله و ظرافت بیشتری عمل لیپوماتیک را انجام دهدو در نهایت نتیجه بهتری از عمل لیپوماتیک حاصل شود.

بهبودی بعد از عمل پیکر تراشی لیپوماتیک

در روش هایی مثل لیپوساکشن که قدیمی شده اند، بیماران تا حدود دو ماه پس از انجام جراحی هنوز درد دارند و احساس ناراحتی می کنند. در عمل لیپوماتیک بیشتر بیماران از فردای عمل میتوانند فعالیت روزانه خود را پی بگیرند و حداکثر زمان ممکن برای مراقبت اولیه یک هفته می باشد.