مدتی است که انجام پیرسینگ بشدت میان جوانان و به ویژه دختران رواج یافته. پیرسینگ نوعی عمل است که فرد قطعه از جنس برخی فلزات را به قسمت های مختلفی از بدن خود مانند: ناف، بینی و … متصل می کند. محققان معتقدند انجام پیرسینگ به این صورت بسیار خطرناک خواهد بود. با دکنر سلام همراه باشید.

پیرسینگ (سوراخ کردن بدن و نصب اشیای تزئینی در آن) در هر قسمت از بدن که باشد می‌تواند منجر به بروز بیماری‌های پوستی و کلوئید شود که افراد برای برطرف کردن آن باید دوره‌های درمانی زیادی را بگذرانند.

دکتر زهره نیک‌بخت با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه پیرسینگ می‌تواند باعث بروز عفونت‌های پوستی شود، افزود: در زمان قرار دادن پیرسینگ<piercing> باید شرایط کاملا استریل باشد و نباید هرجایی انجام شود، از طرفی چون این وسیله‌هایی استفاده می‌شود از جنس طلا نیست و بدلی است می‌تواند در برخی از افراد اگزماهای بسیار شدید ایجاد کنند.

وی ادامه داد: پیرسینگ‌ های بدلی در هر جایی که استفاده شود می‌تواند موجب بروز کلوئید پوستی(ایجاد گوشت اضافه) شود، کلوئیدها حالت بیماری دارد که درمان‌های متمادی و پرهزینه برای افراد دارد که گاهی با سوزش، خارش و عفونت‌های شدید همراه است.

نیک‌بخت اضافه کرد: روزهای ابتدایی که پیرسینگ گذاشته می‌شود با مراقبت‌های بهداشتی زیادی را انجام دهند و کمپرس الکل انجام دهند.

این متخصص پوست و مو گفت: گذاشتن پیرسینگ تبعاتی دارد که افراد باید تبعات آن را بپذیرند، افرادی که پیرسینگ را روی زبان قرار می‌دهند باید بدانند که در این محیط پر از میکروب و آلوده‌ای که با نزدن مسواک می‌تواند تولید بیماری کند، قرار دادن پیرسینگ خود تشدید کننده ایجاد بیماری خواهد بود.

وی تصریح کرد: من به عنوان متخصص پوست و مو پیرسینگ را توصیه نمی‌کنم.طبنا

منبع: شفا انلاین