با توجه به تغییر فصل و رو به سردی گذاشتن دما احتمال ابتلای شما به بیماری های عفونی و ویروسی مانند سرما خوردگی بیشتر خواهد شد، گلودرد جزء لاینفک اینگونه بیماری ها است که  می تواند بسیار آزار دهنده باشد؛ به همین منظور در این مطلب شما را با روش هایی برای درمان این اختلال آشنا خواهیم کرد. با دکتر سلام همراه باشید.

فارینژیتیس، التهاب گلو هست که منتج به گلودرد می‌شود. نشانه های که بر بر اساس مرسوم با گلودرد همراه می باشند دربردارنده سرفه، تب، احساس خستگی یا بدن درد می‌شود. انواع چای و دمنوش‌ها می‌توانند گلودرد را تسکین بدهند اما شما لازم هست پیش از استفاده این چای‌ها بعنوان معالجه، با پزشکتان مشورت کنید.

چای‌ های گیاهی

دم‌نوش‌های گیاهی می‌توانند به سه مسیر گلودرد را تسکین بدهند: گیاه مد نظر محتمل هست لعاب‌دار باشد و پوششی برای مخاط ایجاد نموده و پروسه‌ی التیام را سرعت بدهد، گیاه محتمل هست دارای خواص ضدالتهابی باشد یا سامانه امنیت را تقویت کند. گیاهانی چون ریشه‌ی شیرین‌بیان، اکالیپتوس، نارون آمریکایی، نعنا فلفلی و ریشه‌ی مارشمالو می‌توانند در معالجه گلودرد تاثیرگذار باشند.

چای‌ های تند

انواع دم‌نوش‌های تند، خاصیت آنتی باکتریال و ضد قارچی دارند و ترشحات را رقیق و نرم می‌کنند که همه‌ی این‌ها می‌توانند قدری از دردسرهای گلودرد کم کنند. نیم جوش کردن چوب دارچین یا پودر شده‌ی آن، زنجبیل ورقه شده و پوست کنده، و یا پودر میخک و سیر، دمنوش‌هایی خوشبو و تند ایجاد می‌کنند که نه تنها حس مطلوبی به شما می‌دهند لکن گلودردتان را هم تسکین می‌دهند.

چای‌ های معمولی

چای‌ ها محتمل هست با شیرین‌کننده‌های طبیعی ترکیب گردند تا فوایدشان افزوده گردد. عسل و مرکبات، عناصری می باشند که نه تنها طعم چای را خوشایندتر می‌کنند لکن خاصیت هم دارند

عسل و مرکبات، عناصری می باشند که نه تنها طعم چای را خوشایندتر می‌کنند لکن خاصیت هم دارند چای‌های مرسومی که در بر دارنده کافئین می باشند و از گیاه کاملیا سینسیس گرفته می‌شوند مثل چای سیاه، چای سفید و چای سبز و چای اولانگ. تولیدکننده‌ها محتمل هست انواع چای‌ها را با هم ترکیب کنند. برپایه اعلام مرکز معلومات چای، بسیاری از چای‌های سنتی در بر دارنده آنتی‌اکسیدان‌های قوی می باشند که به تقویت سامانه امنیت مساعدت می‌کنند.

چای‌ های طعم دار شده

عسل و مرکبات، عناصری می باشند که نه تنها طعم چای را خوشایندتر می‌کنند لکن خاصیت هم دارند. اگر دوا استفاده می‌کنید، پیش از نوشیدن چای گیاهی یا داروهای گیاهی با دکتر خود مشورت کنید.

نکته

بعضی از گیاهان و مکمل‌های موجود در چای‌ها می‌توانند از مؤثری دارویی که استفاده می‌کنید کم کنند یا آسیب ها ناخوشایندی دارا باشند

منبع: راهنمای سفر من