افراد بسیاری وجود دارند که از داشتن اضافه وزن رنج می برند و به دنبال یافتن راهی مناسب برای کاهش و کنترل وزنشان هستند. اضافه وزن علاوه بر اینکه خود یک معضل است، می تواند عوارض بسیار زیادی را نیز در پی خود داشته باشد که از جمله می توان به مشکلات مفصلی، قلب و عروق و … اشاره کرد. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

هفته اول و دوم کاهش وزن سریع

مرحله اول

روزتان را با آهسته دویدن یا دوچرخه سواری شروع کنید. این تمرین کالری خواهد سوزاند و اگر یک رژیم کم کالری دارا باشید، چربی هم خواهید سوزاند، که به کاهش وزن فوری خواهد انجامید.

مرحله دوم

روزانه صبح با تعیین زمانی برای استفاده یک وعده‌ی سالم و کوچک، صبحانه بخورید. اهتمام کنید صبحانه‌تان دربردارنده چیز‌هایی مانند بلغور جو دوسر به همراه میوه، ماست، یک میوه‌ی کامل یا آزمایش نان گندم به همراه آبمیوه باشد.

مرحله سوم

آ نوشابه مملو از کالری خالی هست که به صورت شدیدی در قدرت کاهش وزن شما اختلال ایجاد می‌کند، اما آب کالری ندارد، بدنتان را هیدراته میکند، و مساعدت خواهد کرد تا شکمتان پر گردد و از پرخوری جلوگیری کنید.

هفته سوم و چهارم ورزن کم کردن سریع

مرحله اول

« استفاده چنین مواد غذایی می‌تواند بشدت استفاده کالری شما را کاهش دهد و در کل میزان کاهش وزن شما بسیار کنند.

مرحله دوم

دو بار در روز و هر بار ۲۰ دقیقه ورزش کنید. دو برابر کردن زمان ورزش روزانه‌تان، انرژی زیادتری خواهد سوزاند و به شما مساعدت خواهد کرد تا زودتر وزن کم کنید.

مرحله سوم

حدود ۱۰ دقیقه پیش از وعده‌ی غذاییتان لازم هست یک لیوان ۸ اونسی آب بنوشید تا قسمتی از شکمتان را پر کند.

هفته پنجم و ششم

مرحله اول

فاز اولیه مدت دو روز، رژیم تک خوری بگیرید! بدین شکل که منحصرا آبمیوه بنوشید. آ هر وقتی که احساس گرسنگی کردید، یک لیوان آبمیوه بنوشید تا هم شکمتان پر گردد و هم اینکه بدون استفاده کالری بسیار، به بدنتان مواد مغذی برسانید. علاوه بر این منحصرا و منحصرا این تک خوری را دو روز از یک بازه‌ی دو هفته‌ای اجرا کنید.

مرحله دوم

لازم نیست که گیاه‌خوار باشید، هرچه زیادتر سبزیجات بخورید، زیادتر احساس سیری خواهید کرد و کالری کمتری استفاده کرده‌اید.

مرحله سوم

هفته هفتم و هشتم

پس استفاده آن‌ها را قطع کنید و بخت کاهش وزنتان را بسیار کنید.

در صورت احتیاج، با تجویز پزشکتان قرص‌های لاغری استفاده کنید تا به هدف کاهش وزنتان دست پیدا کنید.

توجه

در آخر توجه دارا باشید که عدم قدرت شما در کاهش ۳۰ کیلو از وزنتان در این زمان کوتاه، شکست به حساب نمی‌آید! اگر بتوانید وزنتان را نگهدارید، هر قدری که وزن کم کرده باشید می‌تواند سطح سلامتیتان را افزایش دهد. بعد از این دوره، با آرامش یک برنامه‌ی غذایی سالم و کم کالری و برنامه‌ی ورزش تان را ادامه دهید تا بقیه‌ی وزنتان هم به مرور زمان زمان کم گردد.

منبع: همشهری