دکتر مریم کمالی: بوتاكس چيست؟

بوتاکس دکتر مریم کمالی

بوتاكس چيست؟

بوتاکس نام اختصاری سم بوتولیسم است. تزریق مقدار کمی از این ماده بطور مستقیم در ماهیچه فعالیت آن را کم کرده و خطوطی را که نتیجه پرکاری آن روی صورت به وجود می آید از بین می برد در نتیجه صورت جوان تر و شاداب تر به نظر می رسد. يک روش سريع و نسبتا غير تهاجمی است. بوتاكس با فلج کردن عضلات پیشانی یا دور چشم، اسپاسم آن ناحیه را رفع می کنند و مانع از انقباض عضلات می شوند، بنابراین باعث رفع چروک ها مي شوند.

براي درمان چروک های پیشانی و کنار چشم ها می توان از بوتاکس استفاده کرد تا از پیشرفت و ایجاد چروک ها جلوگیری شود. پروسه تزريق بوتاكس پروسه چندان پيچيده ای نيست و تزريق خيلی سريع در حد ٣-٤ دقيقه صورت مي پذيرد.

شما می توانید نتایج درمانی خود را در طی چند روز بعد از تزريق مشاهده كنيد طی یک هفته وضعیت خطوط شما بهتر خواهد شد. نتایج قابل مشاهده متوسط برای مدت 4-6 ماه باقی خواهد ماند.

كاربرد بوتاكس در پوست و زیبایی چیست؟

به طور كلی كاربردهای بوتاكس را می توان به 2 دسته زیبایی و درمانی تقسیم كرد:

1) کاربردهای درمانی

2) كاربردهای زیبایی

كاربردهای زیبایی بوتاکس

– رفع چین و چروك های حركتی

– چين های افقی پيشانی

– خط اخم

– خطوط دور چشم (خطوط پنجه كلاغی)

– چین های دورلب و چین های چانه و گردن

– بالا بردن ابروها

– كاهش نمایش لثه هنگام خندیدن (اصلاح لبخند لثه ای)

– بالا بردن نوك بینی

طول مدت اثر بوتاكس چقدر است؟

دکتر مریم کمالی در این باره اظهار کردند: این مدت در افراد مختلف متفاوت است و بین چند هفته تا ده ماه متغیر است البته باید تذكر داد كه از زمان تزریق بوتاكس، تجزیه دارو شروع می شود و بنابراین به تدریج اثر آن كاهش پیدا میكند.به این ترتیب منظور از مدت اثر بوتاكس فاصله بین زمان تزریق تا زمان ختم اثردارو است نه كاهش اثر دارو؛ یعنی در انتهای یك ماه اثر دارواز زمان شروع آن كمتر بوده و پس ازچند ماه كمتراز اثر یك ماه پس از تزریق است.