هشدارهای پزشکی در مورد ورم مفاصل

با مشاهده هر نوع تورم در نواحی مختلف بدنتان سریعا به ارتوپد مراجعه کنید و علت را جویا شوید. این عارضه می تواند هشداری از جانب سیستم ایمنی بدنتان در مورد یک بیماری مهم باشد، دکتر مهران کاظمی متخصص ارتوپدی در این رابطه توضیحات ویژه ای داده اند که در ادامه خواهید خواند.

متخصص ارتوپدی گفت: ورم مفاصل به عنوان زنگ خطری ناشی از واکنش سیستم ایمنی بدن است که وجود خطر و نیاز به رسیدگی بیش‌تر در آن منطقه را عنوان می‌کند.

مهران کاظمی متخصص ارتوپدی، با اشاره به ورم مفاصل گفت: این بیماری به معنی افزایش حجم، در قسمتی از بدن است و در دو سطح دو استخوان که به هم متصل می‌شوند، ایجاد می‌شود.

هشدارهای پزشکی در مورد ورم مفاصل

وی افزود: ورم در هر عضوی از بدن و به هر علتی ایجاد شود، به عنوان زنگ خطری ناشی از واکنش سیستم ایمنی بدن است و به‌ بیان ساده وجود خطر و نیاز به رسیدگی بیش‌تر در آن منطقه را عنوان می‌کند.

کاظمی گفت: مهم‌ترین دلایل تورم مفاصل, ضربه به مفصل, کشیدگی پوست و بافت‌های نرم اطراف مفصل، عفونت به علت سل یا تومورهای سینوویال, آرتروز یا استئو آرتریت,روماتیسم, تب روماتیسمی و … هستند.

هشدارهای پزشکی در مورد ورم مفاصل

وی تصریح کرد: درمان التهاب مفصل بستگی به عامل ایجاد کننده دارد و معمولاً ورزش‌های استقامتی سبک، رژیم غذایی غنی از کلسیم و فیزیوتراپی به عنوان بخشی از درمان به شمار می‌روند.

فارس