میزان قند میوه ها,قند میوه ها,میزان قند میوه

انبه

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

میوه برای شما خوب است ؛ دارای فیبر و مواد مغذی مورد نیاز بدن شماست. اما همچنین دارای شکر طبیعی است و برخی از میوه ها قند بیشتری نسبت به مابقی آنها دارند. به عنوان مثال یک انبه دارای 45 گرم قند است که مقدار بالایی است. اگر سعی می کنید وزن تان را ثابت نگه دارید و یا مراقب میزان قندی که می خورید ، هستید ؛ بهترین انتخابی که می توانید داشته باشید، نیست. شاید چند تکه بخورید و بقیه انبه را برای زمانی دیگر بگذارید.

انگور

یک فنجان انگور حدود 23 گرم قند دارد. این مقدار برای چیزی که به راحتی در دهان تان آب می شود، زیاد است. اگر آنها را در فریزر بگذارید ، ممکن است با سرعت آهسته تری بخورید .

گیلاس

گیلاس ها شیرین هستند و مقدار قند قابل توجهی هم دارند. یک فنجان گیلاس 18 گرم قند دارد. اگر شما یک کاسه بزرگ را با گیلاس پُر کنید، میزان قندی که می خورید را گم می کنید! بهتر است از قبل، میان وعده خود را اندازه گیری کنید تا میزان قندی که مصرف می کنید را بدانید.

گلابی

میزان قند میوه ها,قند میوه ها,میزان قند میوه

یک گلابی متوسط 17 گرم قند دارد. اگر قصد دارید یک گلابی را برش دهید، همه ی آن را نخورید ؛ فقط چند تکه را در سالاد و یا ماست کم چرب بگذارید و نوش جان کنید.

هندوانه

یک عدد هندوانه متوسط 17 گرم قند دارد. همانطور که نام آن ( انگلیسی : Waterlemon ) نشان می دهد ، میوه پر آبی است و دارای مواد معدنی خاصی به نام الکترولیت ها است که بدن شما پس از مدتی ماندن در نور آفتاب ، به آن نیاز پیدا می کند.

موز

میزان قند میوه ها,قند میوه ها,میزان قند میوه

یک موز متوسط دارای 14 گرم قند است. اگر برای تان زیاد به نظر می رسد ، نیمی از آن را در غلات صبحانه خود تکه تکه کنید و یا قطعه های کوچک آن را در ساندویچ کره بادام زمینی خود بگذارید.

قند کمتر : آووکادو

همه میوه ها با مواد شیرین پُر نشده اند. یک آووکادو کامل – بله، این یک میوه است – فقط نیم گرم قند دارد! آووکادو را در سالاد بگذارید یا بر روی نان تست پخش کنید و یا با آن یک گوآکاموله درست کنید. در حالی که آووکادو میزان قند پایینی دارد اما کالری بالایی دارد ؛ پس شاید ایده خوبی نباشد که آووکادو را به عادت روزانه خود تبدیل کنید.

قند کمتر : گواوا

میزان قند میوه ها,قند میوه ها,میزان قند میوه

هر دانه گواوا در حدود 5 گرم قند و 3 گرم فیبر دارد. بیشتر از میزان فیبری که از برنج قهوه ای یا یک تکه از نان غلات کامل می گیرید. شما حتی فیبر بیشتری نیز خواهید گرفت اگر گوآوا را به همراه پوستش به اسموتی های خود نیز اضافه کنید.

قند کمتر : تمشک

یک فنجان تمشک ، 8 گرم فیبر و 5 گرم قند را داراست. فیبر برای هضم خوب است و می تواند به شما کمک کند تا با مصرف کالری کمتر ، احساس سیری بیشتری بکنید.

قند کمتر : گرمک

میزان قند میوه ها,قند میوه ها,میزان قند میوه

گرمک یکی از میوه های پرطرفدار فصل تابستان است که اغلب با طالبی اشتباه گرفته می شود. تفاوت گرمک و طالبی این است که رنگ داخل گرمک زرد و طالبی کاملا سبز است و همچنین طالبی شیرین تر از گرمک می باشد. یک گرمک با اندازه متوسط فقط 5 گرم قند و تنها 23 کالری دارد.

قند کمتر : پاپایا

میزان قند میوه ها,قند میوه ها,میزان قند میوه

پاپایا یک گزینه خوب برای اضافه شدن به لیست خرید شماست. نیمی از یک پاپایا کوچک، 6 گرم قند دارد. جالب است بدانید حتی یک پاپایا کوچک هم بسیار بزرگ است ؛ بنابراین نیمی از آن هم برای یک دفعه خوردن زیاد است.

قند کمتر : توت فرنگی

یک فنجان پُر توت فرنگی فقط 7 گرم قند دارد. برای جذابیت رنگ ها و لمس تابستان، توت فرنگی ها را به سالاد اضافه کنید.

مطالعه کنید : خواص میوه و سبزیجات بنفش رنگ دارای آنتوسیانین ها