15 راه حل برای رفع افسردگی در روابط زناشویی

افسردگی شما تاثیر فراوانی بر بروز مشکلات روحی و روابط شما با همسرتان میگذارد. اگر می خواهید از بروز اختلالات روحی خود و همسرتان پیشگیری کنید ابتدا با راهکارهای ساده به حل این مشکل بپردازید و در صورت نتیجه نگرفتن حتما به روانپزش یا مشاور مراجعه کنید.

افسردگی در رابطه از لحاظ ذهنی، شما و همسرتان را با فشار های شدید و استرس رو به رو می کند.

افسردگی و مقابله با آن حین رابطه کار آسانی نیست. نه تنها از لحاظ ذهنی، شما و همسرتان با فشار های شدید و استرس رو به رو می شوید، بلکه اگر احساس کنید راه حلی برای درمان افسردگی خود پیدا نمی کنید، این حس می تواند در روند رابطه اختلالات بیشتری به وجود آورد.
به دکتر بروید.

دکتر می تواند با تجویز قرص ضد افسردگی این احساسات ناراحت کننده را تسکین دهد. اگر قرص ضد افسردگی تجویز شده فقط تاثیر موقت داشته باشد این گزینه ممکن است موثر واقع نشود. ذهن انسان اگر چه بسیار قدرتمند است ولی کنترل آن در اختیار شما است، بنابراین باید مثبت باشید! مهم نیست که وقتی از خواب بیدار می شوید چه حسی دارید، آن را نادیده بگیرید و روزتان را با یک فکر مثبت شروع کنید، با خودتان بگویید: “امروز روز خوبی خواهد بود”. در ابتدا ممکن است سخت باشد، اما اگر پافشاری کنید در نهایت آن را باور خواهید کرد.

از دکتر درباره ی روند درمان افسردگی خود بپرسید.

روانشناس می تواند منشا استرس را تشخیص دهد و نکاتی را برای کاهش استرس و درمان افسردگی به شما آموزش دهد. چند دکتر روانشناس را در محدوده زندگی خود ملاقات کنید و روند درمان را با هر یک از آن ها که تشخیص دادید در درمان افسردگی شما بهتر عمل کرده است، ادامه دهید.

اگر تفکراتی حول خودکشی داشتید فورا در خواست کمک کنید.

افکار خودکشی بسیار جدی هستند و شما حتما باید از کسی کمک بخواهید. با کسی که به شما نزدیک است، صحبت کنید تا شما را به اتاق اورژانس ببرد قبل از این که اتفاق بدی رخ دهد.

15 راه حل برای رفع افسردگی در روابط زناشویی

بدانید که افسردگی چیزی نیست که از آن خجالت بکشید.

اگر احساس افسردگی می کنید، با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید و او را از احساس خود با خبر کنید تا بتواند شما را بهتر درک کند. بدانید هیچ کس نمی تواند ذهن شما را بخواند.

از کارهای کوچک شروع کنید.

زندگی خود را از حالت روزمره خارج کنید، همه ما در زندگی به هدف نیاز داریم. گاهی اوقات اینکه زندگی رو به رشد داشته باشیم سخت است اما اگر خودتان نخواهید و تلاش نکنید هیچ کس نمی تواند به شما کمک کند.

برای خود هدف داشته باشید.

همه ی ما وقتی کاری را به درستی به اتمام می رسانیم به خودمان افتخار می کنیم و با خود می گوییم آره، من کار واقعا بزرگی انجام دادم. این احساس رضایت بخش اگر چه ممکن است فقط برای مدتی کوتاه ادامه یابد. اما می تواند به کاهش استرس و حذف آن کمک کند.

ورزش کنید.

این یک واقعیت شناخته شده است که ورزش کردن می تواند به ایجاد حس خوب در شما کمک بسیاری کند. ممکن است عشق به ورزش در شما وجود نداشته باشد، اما نمی توانید تاثیر این اندورفین های کوچک را که در بدن تولید می شود نادیده بگیرید. اندورفین ها می تواند کمک بسیاری در درمان افسردگی و کاهش علائم افسردگی کند. ورزش های سبک مانند پیاده روی با شریک زندگی خود و یا ورزش های ساده در حیاط خانه خود را امتحان کنید. بسکتبال، شنا و کوهنوردی هم می توانند گزینه های خوبی باشند.

رژیم غذایی خود را متعادل کنید.

شنیدن این روش درمان برای خیلی ها خوشایند نیست اما کنترل رژیم غذایی لزوما به معنای قطع کردن تنقلات نیست مثلا ثابت شده است که شکلات به مبارزه با افسردگی کمک می کند. رعایت رژیم غذایی صرفا به معنای کنترل کردن رژیم غذایی و جلوگیری از پر خوری است. هر چیزی که باعث می شود موها و پوستتان بهتر شود باعث می شود کلا احساس بهتری داشته باشید.

خواب کافی داشته باشید.

گاهی اوقات خوابیدن ممکن است برایمان سخت باشد، مخصوصا با تمام این افکار دیوانه کننده ای که در سر می چرخد. استرس شما را به جایی نمی رساند و تا صبح هم نخواهید توانست در باره ی مشکلات خود کاری انجام دهید پس تا صبح به هیچ چیز فکر نکنید.

یک یادداشت مثبت برای هر روز تان بنویسید.

چیزی که در مورد خودتان دوست دارید آن را در آینه حمام خود قرار دهید یا جایی که جلوی چشمتان باشد. همه ما حتی در زمان افسردگی حداقل یک چیز را در مورد خودمان دوست داریم شما فقط باید آن را به یاد داشته باشید.

15 راه حل برای رفع افسردگی در روابط زناشویی

بدانید که تا ابد این حس افسردگی با شما نخواهد بود.

احساسات ما هیچ وقت پایدار نخواهند بود. خوش حالی، ناراحتی، عصبانیت و .. همه گذرا هستند. هر وقت که احساس ناراحتی کردید باید به خاطر داشته باشید که هر چقدر هم که حال بدی داشته باشید این حس ابدی نیست و بالاخره تمام می شود.

افسردگی حین رابطه با افسردگی در زمان مجردی خیلی تفاوت ندارد.

بدانید افسردگی وقتی کسی در زندگی شما نیست حتی ممکن است از افسردگی در زمان متاهلی سخت تر هم باشد این کاملا به نحوه ی رفتار شما در رابطه ی خود بستگی دارد.

اغلب روابط هنگامی که شما منزوی می شوید، با مشکل رو به رو می شود.

ممکن است بخواهید خود را از طرف مقابل دور کنید زیرا زیرا ممکن است از آسیب رساندن به او و یا مسائل این چنینی خسته شده باشید. به دنبال راه هایی برای صرف وقت با شریک زندگی خود باشید. این به شریک زندگی شما نشان می دهد که شما به رابطه ی خود توجه دارید.

راه های دیگری، برای نشان دادن عشق خود پیدا کنید.

شاید از رفتن به پارک های تفریحی خسته شده باشید، می توانید نشستن جلوی تلویزیون و یا قدم زدن در ساحل را امتحان کنید. افسردگی زندگی شما را سخت تر می کند، بنابراین باید به دنبال روش های جدید برای صرف وقت با شریک زندگی خود باشید.

15 راه حل برای رفع افسردگی در روابط زناشویی

خودتان را سرزنش نکنید.

همه ی ما ممکن است روز هایی را تجربه کنیم که از لحاظ روحی اصلا شرایط مساعدی نداشته باشیم. این به این معنی نیست که شریک زندگی خوبی نیستیم. مبارزه با افسردگی سخت است اما شما نیز باید به اندازه کافی قوی باشید.

شریک زندگی خود را در نظر داشته باشید.

روز های سخت می تواند یک رابطه را تضعیف و یا حتی قوی تر کند. شریک شما در این روز ها با شماست زیرا برای شما احترام قائل است. در این شرایط او دوست دارد به شما کمک کند و شما باید این فرصت را به او بدهید.