دکتر آزادمنش: بررسی کامل قیمت و هزینه های کاشت ایمپلنت دندان

دکتر ادیب: بررسی کامل قیمت و هزینه های کاشت ایمپلنت دندان

افراد زیادی قصد دارند تا برای ترمیم دندان های خود از ایمپلنت های دندان استفاده کنند. ایمپلنت نوعی روش کاشت دندان است. یکی از مهم ترین موارد در استفاده از ایمپلنت های دندان هزینه ای است که این درمان برای فرد در برخواهد داشت. در ادامه مطلب به بررسی هزینه های مورد نیاز برای ایمپلنت های دندان خواهیم پرداخت. با دکتر سلام همراه باشید.

ایمپلنت دندان دکتر آزادمنش

ایمپلنت دندان یکی از درمان های دندانپزشکی است. در این درمان ایمپلنت جایگزین دندان به صورت دائم می شود. انتخاب نوع ایمپلنت دندان و برآورد قیمت ایمپلنت به شرایط بیمار، وضعیت استخوان و نوع پروتز بستگی دارد. ایمپلنت دندان در بهترین شرایط مانند دندان طبیعی به مراقبت نیاز دارد و فشار بی اندازه بر ایمپلنت دندان صحیح نیست.

اگر شما نگران قیمت درمان ایمپلنت دندان خود هستید تنها شما نیستید. این سؤال، یکی از بزرگ‌ترین سؤالات بیماران در جلسه مشاوره است. واقعیت این است شرایط هر کس فرق می‌کند درنتیجه قیمت ایمپلنت‌های دندان متفاوت است. بهترین راه برای گرفتن دقیق قیمت ایمپلنت دندان خود این است که برای مشاوره رایگان بیایید. اینکه دکتر کلیه مراحل کاشت ایمپلنت و روکش آن را خودشان انجام می‌دهند در کاهش هزینه ایمپلنت دندان تأثیر دارد و شما نیاز ندارید به دو مطب مختلف مراجعه کنید که در کاهش استرس نیز مؤثر است. در اینجا یک مطلب دیگر باید در نظر گرفته شود. چون قیمت ایمپلنت دندان برای بعضی‌ها یک چالش محسوب می‌شود، کلینیک های مختلف گزینه‌های مالی مختلفی را پیشنهاد می‌دهند. تعدادی از بیماران قادر به هزینه کردن هستند و مشاورین ما به بیماران کمک می‌کنید تا راه‌هایی را که قیمت ایمپلنت برای بودجه آن‌ ها مناسب باشند را پیدا کنند. در جلسه مشاوره رایگان شما می‌توانید به تمام راه های ممکن دست‌ یابید.

نوع ایمپلنت

دکتر آزادمنش در این باره افزود: عوامل مختلفی در برآورد هزینه ایمپلنت دندان موثر هستند. از جمله اصلی ترین این عوامل نوع ایمپلنت و روش درمان می باشد. نوع درمان و ایمپلنت با توجه به شرایط بیمار انتخاب می شود. پس از این مراحل دندانپزشک با قرار دادن پین فلزی در استخوان فرد درمان را آغاز می کند. این پروتز می تواند ثابت و یا متحرک باشد.

هزینه ایمپلنت دندان از زبان دکتر آزادمنش

در ایران برخی از تجهیزاتی که وارد می شود از قیمت نهایی آن ها در کشورهای خارجی مثل اروپا و آمریکا نیز بیشتر بوده و عامل اصلی آن شرکت های خارجی وارد کننده هستند که با قیمت گذاری های این چنین قدرت خرید همه کشورها را یکسان قلمداد می کنند و یا تجهیزات را با قیمت بیشتری به فروش می رسانند و این تفاوت قیمت بسیار تاثیر گذار می باشد.

در میان درمان های دندانپزشکی هزینه کاشت دندان بسیار بالاتر از بقیه ی هزینه ها بوده و شکایات زیادی را در برداشته و باید گفت که بیشترین هزینه درمان ایمپلنت به قیمت خود کالا برگشته و دستمزد پزشک نیز ناچیز می باشد.

از برند های معتبر استفاده کنید!

دکتر آزادمنش خاطر نشان کرد: نوع برند تولید کننده ایمپلنت از جمله مهم ترین مواردی است که نقش بسیار مهمی را در بالا رفتن کیفیت نوع درمان ایفا خواهد کرد. انتخاب یک ایمپلنت مناسب، ساخته یک شرکت معتبر در طول عمر و عدم آسیب دیدگی ایمپلنت بسیار تاثیر گذار خواهد بود. استفاده از ایمپلنت نامناسب عوارض جدی را برای بیمار در پی خواهد داشت.

بررسی میزان موفقیت

تراکم استخوان فک، کیفیت و سلامتی لثه، سلامت عمومی بدن می تواند در موفقیت ایمپلنت دندان موثر باشد و آنرا تا 95% افزایش دهد. سلامت بدن فرد در میزان موفقیت ایمپلنت موثر است. تراکم استخوان فک و سلامت لثه فرد نیز در میزان موفقیت ایمپلنت تاثیر گذار است.

کاشت دندان البته نسبت به بسیاری از روش های قدیمی بهتر و در جوامع پزشکی نیز بیشتر مورد تایید قرار گرفته اما باز هم می گوییم ممکن است برخی به دلیل هزینه بالای آن قید این کار را بزنند. به هر حال بهترین پیشنهاد این است که ابتدا با یک متخصص ایمپلنت در این زمینه مشورت نمایید و سپس اقدام به اخذ تصمیم کنید.

کاشت دندان را نمی توان به هر دندانپزشکی واگذار کرد. حتما قبل از آنکه بخواهید به فکر پرداخت هزینه کاشت دندان باشید ابتدا پزشک متخصص ایمپلنت و متعهد و مجربی در این زمینه بیابید تا بتواند با بهترین کیفیت ممکن عملیات کاشت دندان را انجام دهد.