چاقی خردسالان با مصرف مواد قندی

کودکان و خردسالان علاقه زیادی به شیرینی جات دارند. این سلیقه خوراکی عامل مهمی برای ابتلای آن ها به چاقی و اضافه وزن است. گروهی از متخصصان بین‌المللی تغذیه و سلامت، طی تازه ترین تحقیقات در زمینه ارتباط بین مصرف مواد قندی و اضافه وزن در میان اطفال و افراد بزرگسال، به نتایج جالبی دست یافته اند که در ادامه خواهید خواند.

متخصصان تغذیه و سلامت بار دیگر با بازبینی مطالعات اخیر تاکید کردند که مصرف مداوم نوشیدنی‌های حاوی مواد قندی و شیرین موجب چاقی و اضافه وزن در کودکان و بزرگسالان می‌شود.

گروهی از متخصصان از چندین موسسه در سراسر جهان با بازبینی نتایج مطالعات تایید کردند که مصرف نوشیدنی‌های قندی فاکتور خطرزایی برای افزایش وزن در کودکان و بزرگسالان است.

چاقی خردسالان با مصرف مواد قندی

به گفته این متخصصان رژیم غذایی سالم و انجام مرتب حرکات ورزشی در کانون اقدامات جدید برای پیشگیری از ابتلا به چاقی و درمان آن است.

این گروه از متخصصان بین‌المللی اظهار داشتند: شواهد مربوط به ارتباط مصرف نوشیدنی‌های حاوی مواد قندی با چاقی و اضافه وزن در کودکان و بزرگسالان طی سه سال اخیر رشد بی‌وقفه‌ای داشته است.

به گفته متخصصان، با تایید تاثیر این نوشیدنی‌ها در تشدید خطر ابتلا به چاقی لازم است سیاست‌های عمومی سلامت بر کاهش مصرف نوشابه‌های شیرین و جایگزین کردن نوشیدنی‌های سالم همچون آب متمرکز شوند.

متخصصان با مطالعه روی نتایج ۲۰ مطالعه اظهار داشتند: در ۹۳ درصد این بررسی‌ها نتیجه گرفته شده که بین شروع اضافه وزن یا چاقی و مصرف نوشیدنی‌های حاوی مواد قندی در کودکان و بزرگسالان ارتباط مثبتی وجود دارد.

چاقی خردسالان با مصرف مواد قندی

به گزارش مدیکال نیوز تودی، همچنین در این بررسی آمده است: در کشورهای متعددی در سراسر جهان سطح بالایی از مصرف نوشیدنی‌های حاوی مواد قندی وجود دارد و حتی در کشورهایی که پیش‌تر مصرف آن پایین بوده افزایش شدیدی مشاهده شده است.
ایسنا