جراحی انحراف بینی یا سپتورینوپلاستی دکتر میقانی

جراحی انحراف بینی یا سپتورینوپلاستی دکتر میقانی

تیغه ی بینی، یک تیغه ی حساس و آسیب پذیر است که در قسمت میانه بینی وجود دارد  و مثل یک ستون درون بینی عمل میکند، این تیغه در وضعیت عادی صاف و کاملا وسطِ دو سوراخ بینی جای گرفته است ولی غالبا در هشتاد درصد افراد این تیغه مقداری انحراف دارد که برای درمان این انحراف نیاز به عمل جراحی پیدا میکنند.

انحراف بینی ممکن است در ظاهر بینی معلوم نباشد ولی در صورتی که نادیده گرفته شودعارضه های زیادی را در بر خواهد داشت .

علائم انحراف بینی

اگر از پایین به یک بینی که انحراف دارد بنگریم یکی از سوراخ های آن به صورت کاملل باز و دیگری مقداری مسدود است و دلیل مسدود بودن آن  تیغه ی بینی است که از جای اصلی خود خارج شده است .

این مشکل غالبا باعث اختلال در جریان هوا درون بینی می شود که احتمالا باعث خشک شدن تیغه بینی و حتی ترک خوردن آن می شود که آبریزش از بینیِ دائمی را دربر دارد.

نشانه های رایج انحراف بینی

– خر و پف کردن موقع خواب

– خشکی دهان در زمان خواب

– اختلالات تنفسی

– مشکل در بویایی

– خونریزی بینی

– آبریزش زیاد بینی

– گرفتگی یک سمت بینی

– عفونت سینوسی

جراحی انحراف بینی یا سپتورینوپلاستی دکتر میقانی

انحراف بینی عارضه ای است که در بسیاری از افراد دیده می شود که در برخی  از مواقع نشانه هایی دارد که باید بیمار زیر نظر متخصص گوش و حلق و بینی باشد تا مراحل درمانی را طی کند. این نوع نشانه های باعث می شود که بیمار بااختلالاتی مواجه شود که بخاطر عوارض جراحی بینی باشد. همان گونه که می دانید همیشه عده زیادی از افراد جهت انجام جراحی بینی خود به کلینیک های متخصصان زیبایی می روند  و جراح بادقت به فرم بینی مناسب ترین راهکار را برای متقاضیان در نظر میگیرد در این میان برخی نیز از پیامدهای انحراف بینی رنجور هستند و می خواهند زیر تیغ جراحی بینی بروند .در اکثر موارد بیمار از پیامدهای انحراف بینی شکایت میکند و در کنار آن فرم نامناسب بینی خود را بیان میکند. در نتیجه متخصص جراحی گوش و حلق و بینی در این موارد جهت از بین رفتن پیامدهای جانبی انحراف بینی، جراحی زیبایی بینی را در کنار جراحی انحراف بینی انجام می دهند.

دلایل پدید آمدن انحراف در بینی

– رشد دوران بلوغ

– ضربه خوردن بینی

– جراحی بینی

درمان انحراف بینی

دکتر میقانی در ادامه افزود: یکی از روش هایی که به بهبودِ عارضه انحراف بینی کمک مهمی خواهد کرد ،بکاربردن اسپری های مرطوب کننده است ولی بهتر است بدانید که استفاده از این روش در صورتی مفید خواهد بود که انحراف بینی کم باشد و احتیاجی به جراحی پیدا نکند ولی اگر انحراف بینی حاد باشد ضرورتا باید با کمک جراحی به رفع این عارضه پردازید.

سن مناسب برای جراحی انحراف بینی از زبان دکتر میقانی

انحراف تیغه بینی می تواند عارضه ای مادرزادی باشد یا بخاطر وارد شدن  ضربه ایجاد شود . در صورتی که این عارضه مادرزادی باشد باید عمل را پس از دوران بلوغ انجام دهد ولی   در افراد بزرگسال در صورتی که این عارضه حاد باشد و موجب بروز اختلالات تنفسی شده باشد باید جراحی گردد.

اولین عوارض انحراف بینی عارضه های تنفسی می باشد. مشکلات تنفسی به این خاطر در بینی کج پدید می آید که به خاطر  انحراف تیغه بینی بیمار از لحاظ تنفس با مشکل مواجه می شود و از این رو غالبا در یکی از سوراخ های بینی خود  گرفتگی احساس میکند. این اختلالات تنفسی غالبا با سینوزیت همراهند که شرایط سختی را برای مبتلایان پدید می آورند. همچنین این نشانه ها علائم دیگری مانند خشکی دهان، مشکل در تنفس و ترشحات چرکی حلق از پیامدهای انحراف بینی به شمار می روند وجود این عوارض بر از این میدهد که بیمار  نیاز به جراحی  بینی دارد چون درمان های این عارضه ها  که به خاطر کجی تیغه بینی پدید آمده است به راحتی با جراحی بینی انجام می شود.