دکتر میقانی: تغییر بینی استخوانی با رینوپلاستی

تغییر بینی استخوانی با رینوپلاستی

افرادی که بینی استخوانی دارند فرم بینی ایده آل تری نسبت به دیگران به دست می آورند آن ها به راحتی می توانند به فرم بینی مورد نظر خود برسند. بنی این افراد غالبا قوزداشته و پوستی نازک دارد. می خواهیم به دیگر خصوصیات بینی های استخوانی در این بخش اشاره کنیم با ما همراه باشید.

بینی استخوانی فرم واضحی دارد، غالبا این نوع بینی با نوعی بر آمدگی همراه است و اکثرا دارای انحراف جزئی  می باشد .قوز روی بینی استخوانی غالبا ارثی بوده و به خاطر  عوامل ارثی پدید می آید و با رشد زیادتر غضروف روی بینی بر روی بینی قوز ایجاد می شود  غالبا  آسیب هایی که در رده سنی نوجوانی احتمال دارد به بینی فرد وارد شود از جمله علل ایجاد این فرم بینی است.این نوع بینی ها با عمل جراحی بینی به سهولت قابل  حل خواهد شد.در این روش جراحی قوز روی بینی از بین می رود و با کمک آن  طول و عرض بینی و دیگر تناسبات برطرف خواهند شد و زیبایی بینی دوچندان خواهد شد.

دکتر میقانی گفت: اگر بینی شما دارای غضروف های محکمی باشد و پوست آن بسیار  ظریف باشد به آن بینی استخوانی گفته می شود.
از جمله فایده های  راینوپلاستی از بین بردن مشکلات و انحرافات  بینی های غضروفی و استخوانی می باشد که قوز بینی و یا کجی آن را درمان می کند.

تغییر بینی استخوانی با رینوپلاستی

به چه دلیل بینی من استخوانی است

برای ایجاد بینی استخوانی علل ژنتیکی نسبت به دیگر عوامل نقش بیشتری ایفا می کنند. عوامل ژنتیک در فرم گرفتن بینی استخوانی نقش مهمی دارند؛در اکثر موارد داشتن بینی استخوانی و قوز بزرگ روی بینی غالبا یک ویژگی ارثی است. ولی احتمال دارد ، آسیب های مهم تری مثل  شکستگی، در ایجاد یک برآمدگی واضح بر روی بینی اثر میگذارد. در اکثر موارد هم دیده می شود که عارضه های دوران کودکی پس از رشد استخوان ها در سنین بزرگسالی ظاهر  می شوند.

ویژگی های کلی بینی های استخوانی

برای بررسی دقیق تر یک بینی استخوانی بهتر است بدانید که یک سوم فوقانی پل بینی از استخوان و دو سوم تحتانی آن از غضروف ساخته شده و غالبا این ناحیه با برآمدگی و قوز بینی همراه است و بخش بزرگی از  برآمدگی ها در استخوان بینی در بخشی  از بینی که طاق غضروفی نام دارد مشاهد ه می شود، این بخش از بینی که حاوی غضروف‌های کناری فوقانی و تیغه میانی بینی، می باشند جایگاه مناسبی برای  قوز و انحرافات می باشند که به صورت قابل توجهی دیده می شود.

تغییر بینی استخوانی با رینوپلاستی

جراح بینی استخوانی

با توجه به علاقه زیاد مخاطبین به جراحی بینی این نوع بینی برای عمل رینوپلاستی گزینه بسیار مناسبی است.

من بینی استخوانی دارم آیا با جراحی  تغییر پیدا می کند؟

 دکتر میقانی در این باره گفت: بینی سفت و استخوانی با پوستی ظریف گزینه مناسبی جهت عمل زیبایی بینی به شمار می رود ولی غالبا استخوانی بودن بینی جهت داشتن فرم بینی ایده آل تنها شرط نیست ، قابلیت، تجربه و مهارت جراح بینی در نتیجه گرفتن شما از  عمل زیبایی بینی انتظار دارید تاثیرگذار  است . هرچند اکثر افراد با بینی های زیبا از نتیجه ی جراحی خود راضی نیستند و به ناچار به جراحی ثانویه روی می آورند.

جراح مجرب برای بینی

یک جراح خوب برای بینی استخوانی می تواند به شما در رابطه با نوع بینی بعد از جراحی مشاوره ای دقیق و تخصصی ارائه دهد. معمولا عکس برداری از بینی پیش از جراحی می تواند در ترسیم بینی شما بعد از جراحی اثر گذار باشد، بعد از دیدن عکس ها در نمای نیم رخ و سه رخ و تمام رخ جراح به شما اعلام می کند که کدام قسمت ها نیاز به تغییر دارد و فرم تقریبی بینی شما در این مرحله نشان داده می شود.

 

نتیجه جراحی بینی های استخوانی

دکتر میقانی افزود: یک جراح متبحر می تواند از یک بینی استخوانی ، یا یک بینی عقابی شکل که  قوز و بر آمدگی قابل توجهی دارد  یک بینی جذاب و خوش فرم  در بیاورد. به صورتر کلی بینی های این فرمی  برای مدل های عروسکی ، فانتزی ، طبیعی و.. بهترین گزینه می باشند . ولی موردی که در جلسات مشاوره پیش از جراحی مهم است: حفظ تناسب بین بخش های مختلف صورت و بینی است یا همان  فرم دهی بینی با توجه به فرم کلی صورت.

احتمال دارد یک متقاضی بینی نوک بالا و عروسکی بخواهد ولی این فرم بینی با فرم صورت او همخوانی نداشته باشد. در این موارد نیاز است تا شما انتظار عقلانی از جراحی داشته باشید و به پیشنهادات  جراح بینی در زمینه انتخاب مدل بینی دقت کرده و به وی اطمینان کنید.

هر چند جراحی بینی برای کسانی که مبتلا به وسواس فکری هستند به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود چون این دسته از متقاضیان از هر نوع فرم بینی پس از جراحی راضی نخواهند بود.