توضیحات دکتر میقانی پیرامون جراحی زیبایی بینی های گوشتی

جراحی بینی گوشتی دکتر میقانی

بینی گوشتی از مناسب ترین گزینه ها برای عمل جراحی بینی به شمار می رود و به راحتی پزشکی می تواند روی آن مانور داده و آن را به فرم دلخواه دربیاورد. می خواهیم به معایب و مزایای جراحی زیبایی بینی های گوشتی از زبان متقاضیان اشاره کنیم با ما همراه باشید.

جراحی زیبایی بینی های گوشتی به چه صورت انجام می شود؟ آیا بینی گوشتی به فرم پیش از عمل باز میگردد؟

برخی از بینی ها  خصوصیات و شکل نامناسبی خود را در زمان نگاه کردن به شخص  از مقابل هم نشان می دهند. از جمله رایج ترین عارضه سر پهن بینی و گردی زیاد از حد آن و پل پهن بینی است و این شرایط مربوط به بینی  گوشتی می باشد. عمل کوچک کردن بینی گوشتی به تغییر شکل  و تراشیدن غضروف سر بینی برای کم شدن  اندازه سر بینی ، کاهش سایز بینی و بهترشدن خصوصیات ظاهری آن است.

بینی هایی که  پوست ضمختی و غدد سباسه فراوان و سوراخ های پوست باز دارند در اصطلاح بینی گوشتی نام دارند. در این بینی ها غالبا غضروف آسیب پذیر می باشد و بخش زیادی از بینی، را پوست و چربی زیر آن و غدد سباسه تشکیل داده است. در این بینی ها غالبا کمی نوک بینی افتادگی دارد و پره ها باز و ضخیم هستند. به خاطر وجود هورمون جنسی مردانه و چربی پوست آقایان، بینی گوشتی در آقایان به وفور مشاهده می شود.

در زمان قدیم  برای تغییر فرم  بینی های گوشتی و جراحی زیبایی بینی  غضروف ها را بر می داشتند پس از این کار، فرورفتگی و  اسکار در پوست به دلیل خالی  ماندن فضای زیر آن پدید می آید. غالبا بیماران تصور میکنند جداکردن پوست تاثیرگذار است ولی تصور می شود برداشت پوست موجب بروز اثرات زخم مزمن می شود، به همین دلیل به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

بهترین جراحی بینی گوشتی

افزایش توانایی بافت غضروفی و کمک گرفتن  از غضروف تیغه وسط یا همان سپتوم جهت تقویت نوک بینی و به صورت کلی بافت غضروفی مناسب ترین تاثیر را میگذارد.

استرات کولوملا (cullomella strut) یک بخش از غضروف سپتوم است که به  صورت میخ به وسیله جراح در خواهد آمد و در زیر نوک بینی جای میگیرد و به این صورت تلاش برای بالا بردن نوک بینی و تقویت آن میکند.

یکی از روش های رایج  در عمل بینی گوشتی، “الار بیس” یا جداسازی دقیق مقداری پره ها برای کوچک کردن پره ها است.

مناسبترین روش برای جراحی بینی مبتلایان با پوست ضخیم، عمل باز است. در عمل بسته به دلیل اینکه نوک بینی به راحتی دیده نمی شود و دستیابی به نوک بینی محدودیت دارد نتایج  پس از جراحی بینی های گوشتی آنچنان مناسب نخواهد بود.

متقاضیان با پوست ضخیم باید توقعات منطقی به عمل بینی خود داشته باشند و اطلاع داشته باشند هیچ موقع  بینی آنان مانند متقاضیان با پوست مناسب نخواهد شد.

آیا بینی گوشتی به حالت قبل عمل بر می گردد؟

یکی از پرسش هایی که دائما از پزشکان سوال می شود این است که جراحی زیبایی بینی افراد با بینی گوشتی بینی قابل برگشت است؟؟ در جواب باید بگویم در صورت نتیجه گرفتن تا شش ماه بعد  از جراحی بینی گوشتی، منتظر تغییر  قابل توجهی در بینی خود نباشید و به همان فرم باقی خواهد ماند.

جراحی بینی گوشتی دکتر میقانی
روش های جراحی بینی گوشتی

بینی گوشتی یک فرم  خاص از بینی است که در مقابل سایر بخش های بینی گردتر یا پهن تر است در هر صورت اکثر بیمارانی که عمل جراحی بینی گوشتی را انجام می بدهند، در آخر از ظاهر بینی خود راضی نیستند و برخی از متقاضیان با انجام رینوپلاستی برای بینی با نوک پهن اظهار می کنند فرم بینی ایده آل آنها ایجاد نشده است.

در این گزینه خاص، می توان دید که سر بینی با توجه به دیگر بخش های آن از حد مورد نظر پهن است. در فرم ایده آل، سر بینی باید نازک تر بوده و متناسب با ظاهر پل بینی و خصوصیات اجزای دور آن در صورت داشته باشد.

بینی گوشتی می تواند در نتیجه غضروف بینی یا استخوان های پهن پدید بیاید. زمانی که غضروف طرفی پایین به صورت مناسب فرم داده شده و جای قرارگیری آن تغییر داده شود، سر بینی فرم متوازن تر در برابر سایر قسمت های بینی پیدا کرده و به این صورت دیگر توجه دیگران به بینی فرد جلب نخواهد شد.

جراحی بینی گوشتی دکتر میقانی

رینوپلاستی برای اصلاح بینی گوشتی

عمل جراحی رینوپلاستی بینی به منظور جراحی بینی گوشتی احتیاج به  تغییر فرم دادن غضروف طرفی بینی متقاضی است. ولی چگونه سر بینی پهن وطویل متقاضی به خاطر غضروف طرفی اصلاح میگردد و یک بینی باریک و مثلثی شکل با فرم مناسب برای متقاضی ایجاد میگردد؟ مثل  سایر عارضه هایی که برای تغییر آنها از جراحی زیبایی استفاده میگردد روش های مختلف درمانی جهت جراح پلاستیک با صرف هزینه عمل بینی گوشتی، برای تغییر ظاهر بینی گوشتی و تغییر حالت آن وجود دارد.