دکتر میقانی: مزایای رینوپلاستی ثانویه

مزایای رینوپلاستی ثانویه

جراحی ترمیمی بینی برای افرادی استفاده می شود که در عمل اول زیبایی بینی خود با مشکل یا نقص یا عارضه مواجه شده اند و نتیجه مطلوب و مورد نظر خود را دریافت نکرده اند. به این نوع جراحی رینوپلاستی ثانویه می گویند. در ادامه با ویژگی های این نوع جراحی و معایب و مزایای آشنا خواهید شد.

عمل ترمیم بینی

جراحی ترمیم بینی نوعی جراحی است که جهت بازسازی و تغییر ایراداتی که به واسطه جراحی قبلی پدید آمده است صورت میگیرد. در اکثر موارد جراح بینی به وارد زیزی دقتت  نکرده و موجب پدید آمدن ایرادهای کوچک میگردد که باعث می شود بیمار از جراحی زیبایی خود رضایت کامل را نداشته باشد. مثلا اگر در اولین عمل  به بزرگی توربینیت های بینی دقت نشود بیمار جهت عمل ترمیم بینی برای بار دوم  به متخصص ارجاع داده می شود و ایرادات اولین عمل جهت درمان گرفتگی بینی صورت میگیرد. جهت ترمیم بینی جراح به محل جای گیری غضروف های داخل بینی و همچنین نقص و عیب های پدید آمده در عمل نخست دقت می کند.همچنین جایگاه بینی قبل از جراحی بینی اول هم بررسی می شود.

جراحی زیبابی بینی

پس از اینکه متقاضی برای جراحی زیبایی بینی درخواست میدهد در نظر دارد جراح بینی مجرب بتواند همه  عیب های بینی او را بررسی کند و قادر باشد بینی جدید را به گونه ای برای او  بازسازی کند که از همه  جوانب با صورت وی هم خوانی داشته باشد. در این موارد سوراخ های بینی و پشت بینی و همه نقاط تغییر می یابند.این جراحی بسیار حائز اهمیت است. چون بینی باید به فرم  اصلی بازسازی گردد تا پس از گذشت چند مدت بینی با عارضه های دیگر درگیر نشود چون در این صورت بینی به جراحی ترمیمی نیاز پیدا میکند که پیچیده تر و پرهزینه  تر خواهد بود.

مزایای رینوپلاستی ثانویه

انتخاب جراح بینی

دکتر میقانی در این باره گفت: قبل از اینکه جراحی بینی انجام بدهیم در وهله اول باید جراح بینی مجربی را انتخاب کنیم چون بسیاری از کسانی که به جراحی ترمیم بینی نیاز یدا کرده اند این پروسه مهم قبل از جراحی بینی را به صورت جدی  دنبال نکرده اند و یا  قیمت کم را ملاکی جهت انتخاب جراح بینی خود در نظر گرفته اند .اکثر این افراد از عمل جراحی بینی خود منصرف شده اند هر چند که عمل ترمیمی بینی غالبا تا مدت زیادی عارضه های این گونه افراد را رفع کند ولی در برخی از موارد مزمن که بینی به میزان زیادی در نخستین جراحی بینی آسیب ویا عارضه پیدا کرده است بینی این افراد فقط مقداری ترمیم پیدا میکند و به زیبایی پیش از جراحی نخواهد رسید.

پس برای اینکه جراحی جهت عمل بینی خودبرگزینید مقداری توجه داشته باشید و اطلاعات لازم و کافی را از اطرافیان دریافت کنید  همچنین از مناسب ترین روش ها مشاهده  نمونه ایی از جراحی های قبلی جراح بینی مورد نظر شما می باشد

مزایای عمل دوباره بینی

ترمیم ویژگی های از بینی که مشکل ساز یا ناهمگون است.

ترمیم بینی باعث زیباتر شدن بینی میگردد و با دیگر نواحی صورت تناسب زیادتری دارد.

ویژگی های جسمانی

دکتر میقانی گفت: اگر یکی از ویژگی های جسمانی زیر را دارید، جراحی رینوپلاستی ثانویه بهترین گزینه برای شماست:

– قوز بینی که به راحتی برطرف نگردیده

– برآمدگی خفیف بینی

– افتادگی نوک بینی 

– بدفرمی منقار طوطی

– گشادی حفره های بینی

– نوک بینی با برجستگی خفیف یا زیاد

 

مزایای رینوپلاستی ثانویه

 

بهبودی

اکثر  بیماران دوره ترمیم بینی با جراحی رینوپلاستی را بسیار آسان می دانند. در هفته نخست درد و ناراحتی خفیفی را احساس میکنند و بیمار حس می کند بینی او گرفتگی دارد در هفته نخست بعد از جراحی از فین کردن خودداری کنید. تورم و کبودی اطراف چشم در روز سوم بعد از جراحی به بدفرم ترین وضعیت خود میرسد و غالبا 2 هفته بعد از جراحی رفع می شود. یافته های زیر در خصوص نوع فعالیت هایی است که در دوره بهبودی خطری ندارد.

زمان از کار افتادگی

هفت روز بعد از جراحی، برخی از افراد تورم و کبودی مشخصی دارند که در زمان یک هفته یا بیشتر برجای می ماند.نشانه های کبودی را می توانید با ترفندهای آرایشی مخفی کنید.

کسانی که در منزل فعالیت می کنند، غالبا 1 یا 2 روز بعد از جراحی قادر خواهند بود به محل کار خود بازگردند.

از سرگیری فعالیت های روزمره

به راحتی قادر خواهید بود فعالیت های روزمره خود مانند فعالیت های سبک خانه و پیاده روی را روز بعد از جراحی انجام دهید

تمرینات تناسب اندام مانند آهسته دویدن یا یوگا را به راحتی یک هفته بعد  از جراحی انجام دهید

فعالیت های تناسب اندام ورزشی مانند بلندکردن وزن یا ایروبیک را 2 هفته بعد از جراحی انجام دهید

در زمان 2 هفته بعد از جراحی باید از خم شدن برای بلندکردن اجسام سنگین پرهیز کنید

تا 1 سال بعد از جراحی نباید به صورت خود آسیب بزنید.