دکتر مریم کمالی: ژل چيست و چه كاری انجام می دهد؟

تزریق ژل دکتر مریم کمالی

تمام پوست‌های صاف و جوان در یک چیز مشترک هستند اسید هیالورونیک. این ماده در بافت پوست هر نقطه بدن و در همه نژاد‌ها وجود دارد. اسید هیالورونیک فضای بین الیاف کلاژن و الاستین را پر می‌کند، آب را در پوست نگه داشته و حجم پوست را حفظ می‌کند. با افزایش سن، میزان اسید هیالورونیک موجود در پوست کاهش می‌یابد و بنابراین در نهایت ما با شیارها، چین و چروک و اغلب نازک‌تر شدن لب مواجه می‌شویم.

دکتر مریم کمالی گفت: با تزریق اسید هیالورونیک به پوست، ما می‌توانیم اثرات اسید هیالورونیک طبیعی را تقلید کنیم و ظاهر و حالت پوست آبدار را ایجاد نماییم. با پر کردن فرو رفتگی‌های پوست، چین‌ها و چروک‌ها به‌طور قابل‌توجهی کم شده یا برطرف می‌شوند.

با تزریق ژل، بلافاصله حجم از دست رفته به پوست بازمی‌گردد و چین‌هایی مانند خطوط لبخند و چین‌هایی که از کناره‌های تحتانی بینی در دو طرف شروع شده و تا گوشه‌های دهان ادامه پیدا می‌کنند (خط لبخند) وخطی كه از گوشه های خارجی لب به سمت پايين كشيده شده (خط غم) از بین می‌رود. ضمنا با برخی انواع آن می‌توان گود افتادگی‌های زیرچشم یا فرورفتگی‌های برخی قسمت‌های پوست را کاهش داد. علاوه بر اینها برای افزایش حجم لب، گونه گذاری و زاريه دار كردن صورت وفرم دهی به چانه وايجاد زاويه ی فك و برای خط اخم که با بوتاکس برطرف نمی‌شود هم از آن استفاده می‌کنند.

تزریق ژل دکتر مریم کمالی

در چه نواحی می توان تزريق ژل انجام داد

دکتر مریم کمالی در ادامه توضیح داد: از ژل برای بخش‎هایی از صورت که دارای چین و چروک و خطوط عمیق است، می‎توان استفاده کرد همچنين برای فرم دهی، حجم دهی در نواحی از صورت مثل چانه، لب و گونه زاويه ي فك وزير چشم نیز تزریق ژل نتایج عالی خواهد داشت. از جمله دیگر موارد استفاده از ژل برای رفع خط اخم و خنده است. برای کاهش گودی زیر چشم و یا فرورفتگی بخش‌های دیگری از پوست نیز می‎توان از این روش استفاده نمود.

– برجسته كردن و فرم دهی به لب

– گونه گذاری

– چانه

– زير چشم

– زاويه دار كردن صورت

– ايجاد و برجسته كردن زاويه ی فك

– برطرف كردن خط خنده و خط غم

– برطرف كردن خط اخم های عميق كه با بوتاكس از بين نرفته اند.