دکتر مریم کمالی: چه کسانی نباید ژل تزریق کنند

چه کسانی نباید ژل تزریق کنند

روش های زیادی برای از بین بردن چین و چروک وجود دارد، تزریق ژل هم یکی از راه هایی است که برخی از افراد سراغ آن می روند. ژل های تزریقی می تواند، تا حدودی خطوط را از چهره شما پاک کند، گودی چشم را درمان کند و چهره شما را جوان تر کند. در واقع این ژل های تزریقی روی فرو رفتگی و گود افتادگی چهره شما می نشینند.

چه کسانی نباید ژل تزریق کنند؟

– زنان باردار یا شیرده

– افرادی که سابقه بیماری‌های خود ایمنی همچون آسم و آلرژی دارند.

– افراد مبتلا به دیابت که از انسولین استفاده می‌کنند.

– افراد دارای بیماری‌های خود ایمنی شدید مانند لوپوس و روماتیسم و سندرم نفروتیک

– افرادی با سابقه سکته قلبی

– افرادی که از داروی آسپیرین یا وارفارین استفاده می‌کنند.

– سابقه خون لخته شده و ترومبوز وریدهای عمقی

– افرادی که به خاطر بیماری قلبی از داروهای مختلف استفاده می‌کنند.

– افراد باسابقه سکته مغزی

توصيه های قبل از تزريق ژل

دکتر مریم کمالی در این باره توضیح داد: بهتر است از مصرف هر ترکیبی که حاوی آسپرین، ایبوپروفن، داروهای مسکن ضد‌التهابی با دوز بالا، ویتامین E، یا روغن ماهی باشد ۵-۳ روز قبل از تزریق ژل پرهیز کنید تا احتمال کبودی در محل تزریق کمتر شود.

چه کسانی نباید ژل تزریق کنند

توصیه‌های پس از تزریق ژل از زبان دکتر مریم کمالی

بعد از تزریق بهتر است از تمرینات ایروبیک برای ۲۴ ساعت خودداری کنید و برنامه کاری یا اجتماعی مهمی را برای چند روز بعد از درمان طرح‌ریزی نکنید. احتمال دارد قرمزی، تورم و کبودی خفیفی در محل تزریق به‌وجود آید. همچنین لب های شما قدری در شب پس از تزریق متورم خواهد شد. حواستان باشد که تا ۳ هفته هیچ ماساژی روی صورت انجام نشود.

در نهايت بايد گفت تزریق ژل روشی غیرتهاجمی است اگر مايليد چین و چروک پوست صورت شما برطرف شدن و چهره ي شاداب و جوان داشته باشيدیا مي خواهيد مثل یک چهره مطرح لب‎ یا گونه‎ يا زاويه ي فك برجسته و زیبا داشته باشید، تزریق ژل راه حل مناسبی است. اگر تزریق ژل توسط پزشك حاذق و از ژل هايي با برندهاي مورد تاييد وزارت بهداشت انجام شود، شما بی هیچ دردسر و نگرانی به هدف خود دست خواهید یافت.که نیاز به بستری شدن و یا ریکاوری طولانی مدت ندارد و شما بلافاصله پس از انجام عمل تزریق ژل می‌توانید به انجام کارهای روزمره خود بپردازید و نیاز به هیچ گونه استراحتی وجود ندارد نتیجه استفاده از ژل بلافاصله پس از انجام عمل تزریق برای بیمار قابل مشاهده خواهد بود.

بسیاری از چین و چروک‎های عمیق که شیوه‎های دیگر قادر به رفع آن نیست با تزریق ژل درمان می‎شود. ژل ‎های مورد استفاده دکتر مريم كمالي از بهترین و معتبرترین ژل‎های موجود در بازار است، که علاوه بر دارا بودن تائیدیه‎های معتبر اروپا و آمریکا، مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران نیز می‎باشد.