برای جذب و دریافت کامل مواد معدنی باید از مواد خوراکی که حاوی ویتامین D می باشند غافل نشوید،در این مقاله دکتر سلام شما را مواد غذایی که حاوی ویتامین D می باشند،بیشتر آشنا می کند.
سرویس سبک زندگی فردا: اما آیا می‌دانستید که اگر به میزان کافی ویتامین D. دریافت نکنید، نمی‌توانید تمامی موادمعدنی لازم برای تقویت بدنتان را جذب کنید؟ به نقل از تندرستی نیوز اما این تنها سبب برای دریافت ویتامین D. ویتامین D. چگونه می‌توان مطمئن گردید که بدنمان ویتامین D.

به همین سبب هست که ویتامین D. به ویتامین آفتاب مشهور شده هست. اما چون بیشتر از حد در فراروی تابش نور آفتاب بودن هم مضر هست لازم است غذا‌هایی که دارای ویتامین D. می باشند را به برنامه غذایی خود اضافه کنیم و از این مسیر می‌توانید مطمئن باشید که بدنتان هر روز ۶۰۰ واحد ویتامین D. ما ۴ ماده غذایی برتر که دارای میزان قابل ملاحظه ای ویتامین D.

هر عدد تخم‌مرغ دربردارنده ۴۰ واحد ویتامین D. محتمل هست که زرده تخم‌مرغ چربی و کالری به برنامه غذایی شما اضافه کند، ولی علاوه بر این در بر دارنده قدر بسیاری مواد معدنی مغذی مثل ویتامین D.

رده ۴: تخم‌مرغ

در حقیقت سه عدد تخم‌مرغ ۲۰ درصد از احتیاج هر روز بدنتان به ویتامین د. را تهیه می‌کند.

یک فنجان قارچ در بر دارنده ۴۱ تا ۱۱۴ واحد ویتامین D. در میان سبزیجات قارچ می‌تواند حدود ۱۹ درصد از احتیاج هر روز بدن به ویتامین D. آن‌ها را خوب ترین مرجع تولید ویتامین D.

رده ۳: قارچ

هر لیوان شیر غنی شده دارای ۱۱۶ واحد ویتامین D.

هرچند که شیرگاو به صورت طبیعی غنی از ویتامین D. برای جذب خوب تر ویتامین د. سرشیر دارای چربی و کالری هست، زیرا ویتامین‌های D,A,E,K جز ویتامین‌های حلال در چربی می باشند.

رده ۲: شیر غنی شده

یک لیوان شیر بیشتر از ۱۹ درصد از احتیاج بدن به ویتامین D. هر ۱۰۰ گرم سالمون دارای ۵۴۷ تا ۵۸۲ واحد ویتامین D.

رده ۱: سالمون

منبع/تندرستی نیوز