در فصل زمستان به دلیل سردی هوا دستان و پاهای ما بیشتر احساس سرما می کند،برای کاهش سردی دست و پا می توانید از روش های جالب و ساده ای که دکتر سلام در این مقاله اشاره می کند،بهره ببرید.

حتما سردی دست و پا را تجربه کرده اید ، حالتی که بیشتر در روزهای سرد و وضعیت خاص بدن رخ می دهد . برای رفع ساده و سریع این مشکل چند راه حل خانگی داریم.

افراد به دلایل مختلف می توانند در دست و پایشان احساس سردی کنند سردی که گاها می تواند موجب نگرانی و استدلال های نادرست از نوعی مشکل خاص باشد ، مشکلی که با تغییرات ساده در سبک زندگی قابل درمان است. برای رفع این مشکل باید گردش خون را سریع تر کنیم البته با روش های اصولی و توصیه متخصصین.دکتر “جان بریل” نکات کوچک و موثری برای درمان سردی دست و پا بیان می کند که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

راههای ساده و سریع درمان سردی دست و پا

1- برای رفع سردی دست و پا پوشش مناسب داشته باشید

برای جلوگیری از سرد شدن دست و پا باید این دو عضو را به خوبی بپوشانید یعنی زمانی که بیرون از خانه هستید از دست کش و جوراب های گرم و با سایز مناسب ستفاده کنید ، دستکش و جوراب گشاد به هیچ عنوان نمی توانند مناسب باشند.دکتر بریل پیشنهاد می کند یکبا جفت جوراب تنگ زیر جوراب شلواری و پوشیدن لباس گرم زیر ژاکت و کاپشن این گرما را بدون فاصله و چسبیده به بدنتان ایجاد کنید.

2- غذاهای تند و ادویه دار مصرف کنید

غذاهای تند می توانند گردش خون خوب را با باز کردن رگ های خونی افزایش دهند،هنگامی که غذاهای تند را می خورید، درجه حرارت بدن و فشار خونتان افزایش می یابد ، گفتنی است گردش خون خوب به عوامل متعددی از جمله قلب و عروق قوی بستگی دارد ؛ فلفل ها دارای ویتامین A و C هستند که باعث تقویت عروق و رگ های خونی می شوند که می توانند از بی نظمی ناشی از گردش خون ضعیف جلوگیری کنند.

3- مصرف سیگار و قهوه و الکل را قطع کنید

3 ماده و ترکیبی که باید در زمستان از آن دوری کنید نیکوتین ، کافئین و الکل است ؛فراموش نشود که نیکوتین و الکل را بهتر است تمام روزهای سال مصرف نکنیم اما در مورد کافئین فصل زمستان بهتر است مصرف نشود.

4- ماهی و سبزیجات سبزرنگ مصرف کنید

مصرف مکمل ها و یا خوردن غذاهای پر از روغن ماهی، نیاسین و آهن به شریان ها حالت انبساط می دهد که اجازه می دهد خون به صورت آزاد در بدن شما جریان یابد. ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 و 6 زیادی است که برای بهبود گردش خون لازم است. سبزیجات سبز برگ و گوشت قرمز غنی از آهن است که همچنین برای افزایش گردش خون پیشنهاد می شود.

5- بدنتان را هیدراته کنید حتی زمانی که تشنه نیستید

سیستم گردش خون شما همه سلولهای بدن را تغذیه می کند، بنابراین مهم است که آن را هیدراته کنید. دکتر بریل می گوید:هیدراته شدن به تنظیم دمای بدن کمک می کند و برای ادامه گردش خون ضروری است پس اهمیت مصرف آب کافی در طول روز را فراموش نکنید.

منبع/اقتصاد نیوز