بهترین برندهای ایمپلنت دندانپزشکی نارمک

بهترین برند ایمپلنت دندانپزشکی نارمک

تنوع ایمپلنت هایی که جراحان استفاده میکنند بسیار بالاست به همین دلیل برخی افراد در انتخاب آنها با شک و تردید مواجه می شوند و نمی دانند کدام برند را کیفیت بالاتری نسبت به دیگر برندها دارد. در این بخش به معرفی انواع ایمپلنت های دندانی و ویژگی های هر یک اشاره خواهیم کرد.


با توجه به وسعت و تنوع فراوان ایمپلنت های موجود در بازار  که این روزها در بازار موجود است ، این پرسش وجود دارد که چه ایمپلنتى کیفیت بیشتری دارد؟

در این زمینه باید گفت برخوردارشدن از یک درمان مناسب 3 فاکتور ویژه نیاز دارد. نخستین و پراهمیت ترین گزینه دانش و تجربه دندانپزشک می باشد دومین گزینه مراقبتها و بهداشت متقاضی و سومین مورد برگزیدن یک سیستم ایمپلنت با کیفیت و شناخته شده است.

در زمینه گزینش سیستم ایمپلنت با دقت به ویژگی دهان و دندان و موقعیت بیمار مناسبترین تصمیم  را دندانپزشک برای بیمار اتخاذ میکند و در این زمینه بهتر است بیمار پیشنهاد دندانپزشک خود را بررسی کرده و به وی اعتماد کند.

در این بخش تعدادى از سیستمهاى معتبر ایمپلنت که از سوی دندانپزشکان با کیفیت ترین برندهاى ایمپلنت نامیده شده اند را در اختیارتان قرار میدهیم.

ایمپلنت زیمر zimmer

جهت شناخت  ایمپلنت زیمر بهتر است بدانید از جمله برندهاى پراستفاده و شناخته شده امریکایى در زمینه علم دندانپزشکى است و از نظر قیمت از جمله گرانقیمت ترین ایمپلنت هاست.

از دلایل آن هم باید به خصوصیات و طراحى هاى ویژه در این محصول اشاره کرد.

زیمر بخش جدیدى از فیکسچرهاى دندانى را تولید کرده است که به جای تیتانیوم، تنتالوم ساخته شده است. ولی باید ببینید نسل اخر ایمپلنت ها به این سمت سوق پیدا خواهد کرد یا خیر؟

ايمپلنت استرا Astra

آسترا از 30 سال پیش فعالیت خود را در عرصه ایمپلنت دندانی آغاز کرده است میکروترد که موجب بالارفتن تماس استخوان و پیشگیری از نابودی استخوان میگردد به وسیله این شرکت ارائه شد27 سال پیش  هم سطح ویژه ای از برند ایمپلنت استرا به اسم  استئو اسپید که موجب افزایش روند استخوان سازی می شود به وسیلله این شرکت تولید شد سیستم استرا اکثر مقالات و تحقیقات علمی را ارائه میدهد و در میان همه ایمپلنت ها آمار پایین تری از  تحلیل استخوان ارائه شده است.

این برند ایمپلنت از جمله  ایمپلنت هایی است که قیمت بالایی دارد  که توسط شرکت دنس پلی امریکا ارائه شده است اما هنوز با برند ایمپلنت استرا فعالیت می کند.

ایمپلنت استرا برای جراحی زیبایی بهترین گزینه است در صورتی که از لحاظ هزینه و قیمت این ایمپلنت مشکلی نداشته باشید آسترا مناسبترین  گزینه جهت جراحی  زیبایی و خط لبخند را دارد..

بهترین برند ایمپلنت دندانپزشکی نارمک

ايمپلنت استرامن (اى تى اى)

ITI straumann در کشور سوئیس تولید شده است و از جمله پنج برند ایمپلنت معروف دنیا شناخته می شود.

اين سيستم با پیشینه  طولانی در تولید ایمپلنت دندان ، سيستم ایمپلنت دندانی بسیار مناسبی دارا می شود.

مبلغ این برند ایمپلنت بالاست و اکثر دندانپزشکان تمایلی به بکاربردن آن به خاطر قیمت بالا و سود کم آن در مقایسه با دیگر برندهای ایمپلنت ندارند.

این برند در کشورمان به اسم  آی تی آی ارائه می شود. این شرکت به صورت مستقیم در کشورمان نمایندکی دارد. این برند بخش های مختلف ایمپلنت را با توانایی بار گذاری چهار تا شش هفته دارد.

اين سيستم تنوع بالایی در قطعات دارد و در صورتی که با هزينه آن مشکلی نداشته باشید از جمله مناسب ترین انتخابها به شمار می رود.

ایمپلنت ترى اى 3I

این سیستم ایمپلنت آمریکایى  از جمله سیستم هاى مناسب و موفق است و طراحى ویژه ان موجب شده که از بین رفتن استخوانى در این ایمپلنت خفیف باشدو  طرح ویژه با نان پلتفورم سوئیچینگ براى نخستین بار در این سیستم ارائه شد. از عیوب این سیستم مبلغ بالاى آن است.

بهترین برند ایمپلنت دندانپزشکی نارمک

ایمپلنت نابل بایوکر Nobel biocare

این ایمپلنت براى نخستین بار در سوئد و به وسیله  پرفسور برنمارک ارائه شد ، سپس نسل جدید ان با ایجاد تغییرات با نام نابل بایوکر وارد بازار شد.

سپس این سیستم به وسیله امریکایى ها تهیه شد و این روزها به نام یک برند امریکایى ارائه می شود.

میزان رضایت و نتیجه گیری این سیستم بسیار زیاد است و اکنون از جمله مناسب ترین سیستم هاى ایمپلنت به شمار می رود.

ايمپلنت زايو Xive

XiVE جزو برندهای ساده ولی حرفه ای است ، این ایمپلنت به وسیله شرکت DENTSPLY آلمان تهیه می شود و از جمله  ایمپلنت هایی می باشد که از گرید ۱ تا ۵ تیتانیوم را با توجه به کاربرد هر قطعه در فرآورده های خود دارد، با دیدن کیت جراحی، جدول آنالیز قطعات و بسته بندی فیکسچرهای آن متوجه می شوید  نیاز مخاطبان برای او بسیار حائز اهمیت بوده است.

ايمپلنت بايوهورايزونز Biohorizons

سيستم آمریکایی بايوهورايزن از جمله  سيستم های معروف دنياست. در روزهای اول ورود سیستم بایوهورایزن به کشورمان ، سيستم اكسترنال باعث  نارضايتی متقاضیان  خود شد ولی بعد از ورود سيستم به روز بایوهورایزن – سيستم اينترنال و تيپرد – و تکنولوژی لیزرلاک به خاطر افزایش روند تولید استخوان و عدم تحلیل استخوان باعث افزایش علاقه مندان در بخش دندانپزشکی شد.

ايمپلنت بگو Bego

بگو جزو شرکت های معروف  آلمانی در رشته دندانپزشکی  است که از سی سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده است صاحب امتیاز  شرکت بگو، دکتر ویلهلم هربست نام دارد.

ایمپلنت های بگو بسیار تمیز و مدرن بوده و پس از تولید به سرعت در محلی خالی از هر نوع آلودگی ارائه می شوند.

از جمله مراحل کلیدی در تولید ایمپلنت، تولید یک سطح زبر و با تخلخل به حالت یکنواخت و ویژه برای دستیابی به مناسب ترین استئواینتگریشن است.

تیتانیوم گرید ۴ در ساخت ایمپلنت های بگو  استفاده شده است  و پس از ساخت ، سطح آنها به وسیله 2 فرآیند سند بلاست و اچینگ جای میگیرند و با نام سطح TiPurePlus به شناخته می شوند.

خلوص سطح بگو ، موجب ایجاد یک استاندارد نوین شده است ، به گونه ای که رزیدوهای سطح پس از سند بلاست و پروسه اچ دیگر قابل شناسایی نیستند. همچنین این سطح همگن علاقه زیادی برای متصل شدن به پروتئین ها دارد که این ویژگی تاثیر مثبتی بر روند درمان و استئواینتگریشن میگذارد.

ايمپلنت اس اى سى

از برند های ایمپلنت تولید شده در کشور سوئیس می باشد که پیشینه زیادی ندارد اما در کشورمان علاوه بر فروش خوبی که دارد که مبلغ پایین ان در مقایسه با برند های ایمپلنت اروپایی، از جمله علل فروش خوب آن است.

از بین رفتن استخوان نواحی ایمپلنت دندانی و موفقیت در حد برند های ایمپلنت کره ای معروف است.هرچند اکثر برند های سوئیسی را به خاطر شناخت برند اشترومن، برند های معروف می دانند.

بهترین برند ایمپلنت دندانپزشکی نارمک

ايمپلنت بايكان Bicon

توماس دریسکل بنیان گذار و اختراع کننده سیستم ایمپلنتی بایکان، کار  خود را از اولین دهه ۱۹۸۰ با ارسال ایمپلنت هایی از جنس آلومینیوم اکساید شروع کرد. او  در سال ۱۹۸۵ ایمپلنت هایی از جنس تیتانیوم ساخت که آن موجب تغییر بزرگی در جامعه دندانپزشکی در قرن ۲۱ شد.

ایمپلنت Bicon نوعی ایمپلنت دندانی اسکرولِس (Screwless) و نخستین ایمپلنت با کمترین طول عمر می باشد. همه فیکسچرها و اباتمنت ها از آلیاژ تیتانیوم با گرید پنج تولید شده اند. بایکان حاوی 2 سطح Integra-Ti (سطح سند بلاست و اسید اچ شده یا همان SLA) و Integra-CP (مملو از هیدروکسی آپاتیت) می باشد که البته فیکسچرهایی که به کشورمان وارد می شوند همه دارای سطوح فراوان از هيدروكسى اپاتيت هستند..

ايمپلنت دنتيوم Dentium

دنتيوم، ایمپلنتیوم نامیده می شود و پرطرفدارترین برند ایمپلنت کره ای در کشورمان است.

سهولت جراحی و هزینه مناسب ایمپلنت از ویژگی های آن است. در درجه بندی برند ایمپلنت های کره رتبه سه را داراست.