دکتر شهبازی: لیپوماتیک یا لیپوست کدام بهتر است

یکی از مهمترین موضوعاتی که در زیبایی باید به آن توجه کرد تناسب اندام می باشد. امروزه به دلیل شیوع افزایش وزن و چاقی روش های مختلفی برای تناسب اندام و لاغری مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از آن ها لیپوست می باشد.

ليپوست چیست؟

ليپوست نسل جديد دستگاههای ليپوماتيک است و تمامي مزاياي باديجت را دارد با اين تفاوت كه قدرت بيشتری از دستگاه باديجت پيدا كرده است و براي بيماراني كه حجم چربی بيشتری دارند مناسب تر است.

مزايای استفاده از لیپوست

١.همانند بادي جت كاملا بي خطر بوده و هيچگونه عوارضي را براي زيبا جو همراه ندارد.

٢.كمترين ميزان درد و تورم در اين روش وحود دارد.

٣.مانند باديجت چربي استخراج شده در اين روش كاملا زنده و با كيفيت است.

 سوال های رایج درباره ليپوست

١.چه افرادي مناسب پيكرتراشي وتخليه چربي های موضعي هستند؟

افرادي كه از چربي هاي اضافه در ناحيه شكم و پهلوها و ران ها و پشت سوتين و بازوها رنج ميبرند ميتوانند از اين روشها استفاده كنند.

٢.اين روش ها چه ميزان امنيت و خطر دارد؟

روش هاي بادي جت و ليپوست هيچگونه خطر و عارضه اي ندارد.البته روشهاي قديميتر ( كه بعضا هنوز انجام ميشود)مانند ليپوساكشن سنتي يا ليزر ليپوليزها بعضا با خطراتي همراه بود ولي در روشهاي جديد هيچگونه خطري بيماررا تهديد نميكند البته توجه داشته باشيد كه تمامي اين عمل ها بايد در اتاق عمل مجهز واستريل مركز جراحي يا بيمارستان انجام شود.و در مطبها و كلينيكها ممنوع است.

٣.آيا اين عمل ها احتياج به بيهوشي دارد؟

خير عمل ها توسط بي حسي موضعي و در بعضي موارد مقداري خواب آوري و آراميخشي انجام ميگيرد.البته هنگام عمل متخصص بيهوشي بر بالين بيمار حضور دارد ودر صورت درخواست خود بيمار(برخي زيبا جويان ترجيح مي دهند كاملا بيهوش باشند)امكانات وشرايط بيهوشي كاملا مهيا است.

مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها

– مدت استفاده از گن مخصوص نسبت به دیگر روش ها بسیار کوتاه است.

– پوست به سرعت جمع می شود.

– عمل جراحی لیپوماتیک با بی حسی موضعی و با کمک آرام بخش و خواب آورهای بخصوصی امکان پذیر است.

– ورم و ترشح ناشی از جراحی دراین روش بسیار مختصر است.

– در لیپوماتیک خطر عفونت خیلی کمتر است.

– تاکنون خطر آمبولی چربی در لیپوماتیک گزارش نشده است.

– اسپاسم و خستگی ناشی از عمل جراحی، در لیپوماتیک نسبت به دیگر روش های ساکشن بسیار کمتر است و پس از عمل نیازی به بستری نمی باشد.

با این که جمع شدن پوست در تکنیک لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها خیلی بهتر انجام می پذیرد. اما، در مواردی که شلی و افتادگی پوست بیش از حد باشد، لازم است تا عمل جراحی انجام شود، اما با تمام این تفاسیر، عمل جراحی بعد از جراحی لیپوماتیک نسبت به بیمارانی که چربی آنها با روش های دیگری تخلیه شده است، عمل جراحی ساده تر و با برش کوچکتری انجام خواهد شد و در اکثر موارد آبدومینوپلاستی که به در آوردن ناف وتغییر محل ناف احتیاج است، بعد از جراحی لیپوماتیک ، ناف را در جای خودمی توان حفظ کرد و افتادگی پوست زیر شکم را با برش محدودی رفع نمود.

لیپوست و لیپوساکشن چه تفاوت هایی دارند

لیپوست یک دیگر از تکنیک های لیپوساکشن می باشد که با اعمال فشار  رسوبات چربی از زیر پوست به بیرون رانده شده و حذف خواهد شد اما در روش لیپوساکشن چربی ها توسط لیزر از بین می رفتند و امکان استفاده مجدد از چربی ها وجود نداشت .

تفاوت لیپوست و لیپوماتیک در چیست؟

میزان چربی های تخلیه شده در لیپوست به نسبت لیپوماتیک بیشتر بوده و عمده ترین تفاوت لیپوست و لیپوماتیک در قدرتمندتر بودن دستگاه لیپوست می باشد .میزان درد ،کبودی ،تورم و ناهمواری های پوستی در هنگام استفاده از این دستگاه به نسبت لیپوماتیک بسیار کمتر بوده و لیفت پوست بهتر انجام می شود.