برخی زمان ها به دلیل انباشت چربی و میکروب ها روده بزرگ انسان با مشکل رو به رو می شود،یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن سموم روده بزرگ استفاده از ترکیب های گیاهی و غذایی خانگی می باشد.

هر مشکلی در دستگاه گوارش مثل نفخ، یبوست، درد معده، رفلاکس و هر مشکل دیگری باید مورد توجه قرار گیرد و برای حل و درمان آن اقدام کرد.

نت نوشت؛ چون مشکلات دستگاه گوارشی در صورت عدم توجه به بیماری های خطرناکی مثل سرطان می انجامد. یبوست یا عدم دفع مواد زاید به طور منظم از بدن باعث تجمع سموم در روده ها شده خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ یا کولون را افزایش می دهد. تجمع میکروب‌ها و باکتری‌های مضر و مواد سمی علاوه بر سرطان کولون باعث هجوم بیماری‌ها به بدن می شود. یکی از روش های سلامت عمومی بدن، تقویت سیستم ایمنی، و پیشگیری از سرطان؛ کارکرد درست روده ها است که در نت‌نوشت امروز ۲ روش ساده و موثر سم زدایی روده بزرگ را یاد می گیرید.

چه موقع به سم زدایی روده بزرگ نیاز داریم؟

وقتی دفع یا خروج مدفوع به طور منظم انجام نمی گیرد یا به هر شکلی در دستگاه گوارش مشکل دارید نیاز به سم زدایی روده بزرگ دارید. اسهال، یبوست، نفخ، استفراغ، تهوع، درد معده، سندروم روده تحریک پذیر، سرطان روده بزرگ، پولیپ روده همه و همه نشان می دهد یک سم زدایی اساسی باید انجام دهید.

شست و شو با آب میوه

با این روش میزان مشخصی از آب میوه را میل می کنید تا دستگاه گوارش شسته شده و کلیه سموم از آن دفع شود. برای این کار باید از میوه های تازه و سم زدا استفاده کنید.

مواد لازم :

آب سیب : نصف لیوان

آب لیموترش : ۲ قاشق غذاخوری

آب زنجبیل : ۱ قاشق چایخوری

نمک دریا : نصف قاشق چایخوری

آب جوشیده ولرم: نصف لیوان

یک لیوان بزرگ یا یک پارچ کوچک بردارید و آب جوشیده ولرم را در آن بریزید. سپس آب سیب، لیموترش و زنجبیل را اضافه کنید. در مرحله آخر نمک را اضافه کرده بهم بزنید و بنوشید.

این روش را حداقل ۱ هفته و حداکثر ۴ هفته هر روز انجام دهید تا تمام مواد سمی که در دستگاه گوارش جمع شده است شسته و دفع شود. بهتر است برای تهیه آب سیب و زنجبیل از مخلوط کن استفاده کنید تا آب میوه ای که تهیه می کنید بدون فیبر نباشد. از خواص دیگر این ترکیب کاهش کلسترول خون است.

سم زدایی روده بزرگ با فیبر

این ترکیب هم علاوه بر شست و شوی دستگاه گوارش باعث رفع رفلاکس معده، اگزما ، کاهش وزن، کاهش قند خون و درمان تحریک پذیری است.

مواد لازم :

عسل ارگانیک : یک قاشق غذاخوری

سرکه سیب : یک قاشق غذاخوری

پودر پسیلیوم : یک قاشق غذاخوری

آب : ۲۵۰ میلی لیتر یا یک لیوان بزرگ

از یک شیشه آب معدنی هم می توانید استفاده کنید تا حجم آب را به درستی بتوانید اندازه گیری کنید. عسل، سرکه سیب و پودر پسیلیوم را به ۲۵۰ میلی لیتر آب اضافه کنید و آن قدر به هم بزنید تا پودرها کاملا در آب حل شود. بلافاصله آن را میل کنید و پس از آن باید بتوانید با روش روز اول : یک لیوان ، روز دوم : دو لیوان و روز سوم : سه لیوان تا روز هشتم به نوشیدن هشت لیوان در روز بلافاصله پس از نوشیدن ترکیب اصلی برسید. آبی که پس از ترکیب اصلی می خورید باید هر لیوان آن حاوی یک قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری سرکه سیب باشد.

این روش را باید حداقل ۲ هفته و حداکثر ۴ هفته انجام دهید. بعد هر سه ماه یک بار دوباره آن را تکرار کنید.

برای داشتن یک روده سالم به نکات زیر توجه کنید

سعی کنید حتی‌الامکان از غذاهای ارگانیک استفاده کنید. هر روز سعی کنید از میوه های حاوی فیبر یا آب میوه های حاوی فیبر زیاد استفاده کنید. از آب میوه های صنعتی به هیچ وجه استفاده نکنید حتی در صورتی که دارای فیبر باشد. از ماست های حاوی پروبیوتیک یا مواد لبنی پروبیوتیک دار استفاده کنید. در آبی که هر روز می نوشید برای هر لیوان یک تا دو قطره روغن آویشن اضافه کنید. سعی کنید این روش را حداقل برای دو تا سه لیوان آب آشامیدنی از هشت لیوانی که باید بنوشید به کار ببرید. به این ترتیب هر روز دستگاه گوارش خود را تا حدودی سم زدایی کرده اید.

منبع/اقتصاد نیوز