همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی دکتر شبنم شادابی

جراحی زیبایی بینی دکتر شبنم شادابی

یکی از مهمترین اجزای صورت که نقش مهمی در زیبایی افراد دارد بینی است، به همین دلیل روش های مختلف برای زیبایی بینی از جمله رینوپلاستی بسیار محبوب شده است و مورد استفاده قرار می گیرد.

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی که به آن جراحی زیبایی بینی نیز گفته می شود، عملی است که به منظور اصلاح و رفع برخی مشکلات پزشکی از قبیل انحراف تیغه بینی (یک سپتوم منحرف شده) و یا اصلاح ویژگی های ظاهری بینی صورت می گیرد.

جراحی زیبایی بینی یک عمل جراحی بی خطر است و در عصر و زمان حال نیز بسیار پرطرفدار می باشد، که به شما اجازه می دهد پس از عمل نیز ظرف چند روز به راحتی سر کار خود بازگردید. عوارض جانبی جراحی زیبایی بینی مانند کبودی و تورم معمولا پس از هفته اول برطرف شده و نتایج حاصل از آن در هفته دوم بسیار قابل توجه خواهد بود.

مزایای جراحی زیبایی بینی از زبان دکتر شبنم شادابی

در رینو پلاستی ایراد های مختلف بینی را می توان برطرف کرد، برای مثال:

– بزرگ بودن اندازه بینی

– قوزدار بودن بینی

– افتادگی نوک بینی یا کم بودن زاویه بینی و لب

– پهن بودن بینی

– بزرگ بودن سوراخ های بینی

– جعبه ای شکل بودن نوک بینی

– زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت

– دررفتگی تیغه بینی و غیر قرینه بودن بینی

– دو شاخه بودن نوک بینی

– دماغ زین اسبی متعاقب ضربه های قبلی و یا عمل جراحی انحراف تیغه بینی

– بدشکلی های بعد از عمل جراحی

جراحی زیبایی بینی دکتر شبنم شادابی

 

روش های متنوع جراحی زیبایی بینی

دکتر شبنم شادابی در ادامه افزود: تغییر شکل بینی یا رینوپلاستی به دو روش جراحی و یا غیر جراحی انجام پذیر خواهد بود. در حالی که نخستین راه ( و محبوب ترین روش ) شامل برش جهت شکل دادن به دماغ است، شیوه دومی غیر تهاجمی و متکی بر تزریق می باشد. هیچکدام از این روش ها لزوما بر دیگری برتری ندارد و این پزشک شماست که تشخیص می دهد کدام یک برایتان موثرتر خواهد بود.

محل غضروف و استخوان بینی

الف: استخوان بینی

ب: غضروف جانبی بالا

ج: غضروف تحتانی جانبی

 رینوپلاستی با جراحی

رینوپلاستی بسته چگونه است؟

– در این روش جراح بدون ایجاد زخم های بیرونی برش های متعددی را جهت ایجاد تغییرات درون بینی بوجود می آورد. معمولا این روش برای اصلاح عیوب جزئی کارایی دارد.

 رینوپلاستی باز چگونه است؟

– در این تکنیک برش اضافی کوچکی در پوست ایجاد می شود تا جراح بتواند به آناتومی و غضروف داخل بینی دسترسی بیشتری داشته باشد.

ری ویژن رینوپلاستی چگونه است؟ 

جراحی زیبایی بینی ثانویه که پس از جراحی اولیه ممکن است بینی شما هنوز چالش هایی داشته باشد. ممکن است بخشی از ساختار پشتیبانی بینی از دست رفته باشد، پیوند نابجا انجام گرفته یا اسکار بافتی بوجود آمده باشد. لازم به ذکر است که تجربه و تبحر جراح شما می تواند از بوجود آمدن مشکلات ثانویه جلوگیری کند.

جراحی زیبایی بینی دکتر شبنم شادابی

مراحل عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی

مشاوره جراحی بینی (مشاوره رینوپلاستی)

– قبل از هر تصمیم گیری ای بهتر است با یک جراح پلاستیک متخصص ، متبحر و با تجربه مشاوره نمایید.

قبل از عمل جراحی بینی (قبل از رینوپلاستی)

– جراح ممکن است استفاده از سیگار، قلیان، برخی از غذاها و مکمل ها را برای شما منع کند.

در حین جراحی بینی (در حین رینوپلاستی)

– روشی مناسب جهت بیهوشی شما با مشورت جراح و متخصص بیهوشی انتخاب می شود. معمولا بیهوشی بین 1 ساعت تا 3 ساعت به طول می انجامد.

پس از جراحی بینی (بعد از رینوپلاستی)

– برای حفظ بینی شما از صدمات و ثابت ماندن آن از آتل و پانسمان استفاده خواهد شد. اگرچه شما در همان روز اول و ساعت های اولیه می توانید جهت استراحت به منزلتان مراجعه فرمایید ولی بهتر است همراهی جهت رانندگی و مراقبت برای 24 ساعت اولیه در کنارتان داشته باشید.

دوره نقاهت بعد از جراحی زیبایی بینی (دوره نقاهت بعد از عمل بینی یا رینوپلاستی)

– عوارض مورد انتظار پس از عمل بینی شامل: کبودی، خونریزی و تورم است. آتل و پانسمان معمولا ظرف 1 تا 2 هفته برداشته می شود. 80% ورم بینی و کبودی ها ی اطراف آن طی همان هفته اول از بین می روند و پس از آن جهت از بین رفتن کامل تورم شما بایستی 6 ماه تا 1 سال منتظر بمانید تا دوره درمانتان کامل شود.