رابطه زناشویی

رابطه زناشویی برخی از زوجین بخاطر سرد مزاجی در حال فروپاشی است. سرد مزاجی باعث دور شدن زوجین از یکدیگر می شود، ولی جای نگرانی وجود ندارد چون می توانید با مصرف برخی از گیاهان دارویی غریزه جنسی خود را تقویت کنید. در این مقاله از دکتر سلام گیاهان دارویی که باعث تقویت غریزه ی جنسی می شوند را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

بذرها:

بذر شلغم، بذر کلم، بذر گیاه گزنه، بذر لوبیا گرگی، بذر ترتیزک آبی، بذر هویج، بذر مارچوبه، بذر ترب، بذر یونجه، بذر خربزه، بذر کرفس، بذر شنبلیله، بذر کتان، بذر شاهی.

حبوبات:

نخود، لوبیا، باقلا و دانه‌های نفاخ و دارای غذائیت فراوان.

میوه‌ها:

نارگیل، انگور شیرین، مویز، کشمش، انجیر، انار شیرین، گلابی، خربزه شیرین، خرما. برای اشخاص گرم مزاج هندوانه، خیار و شفتالو مفید هست.

سبزیجات:

پیاز، شاهی، نعناع، مارچوبه، هویج، تره، شلغم، ترب، کلم، کرفس، خارخاسک

مغزها:

بادام، گردو، پسته، فندق.

ادویه‌ها:

زعفران، کنجد، عسل، شکر سرخ، سیر، شقاقل و مربای شقاقل، جوز هندی، خولنجان، زرمباد، سورنجان، زنجبیل، مربای زنجبیل، دارچین، فلفل، داروفلفل، آقرقرها، بوزیدان، سیاه‌دانه، کندر، جین‌سینگ، تودری سرخ و سفید، انیسون، قسط شیرین، زنیان، مربای آمله، انقوزه، بهمن سرخ و سفید، دانه‌های داخل میوه کاج، فلفل سفید، فلفل سیاه، فلفل دراز، هل بوآ.

دوا های فوق را می‌توان به صورت به صورت مجزا یا چند عدد از آن‌ها را انتخاب نموده و به صورت کفلمه یا با نبات یا با عسل مخلوط کرده و روزانه میل گردد.

سایر نکات

برای گرم مزاجان هندوانه، خیار، شفتالو، کاهو، کدو، خرفه مفید هست.

پیه هندوانه ابوجهل برای سردمزاجان و خشک مزاجان در هر حالتی خوب هست و توان جنسی‌شان را تقویت می‌کند.

شربت مویز کاملاً شیرین و پرمایه، شربت هر مویزی که باشد مفید هست.

دانه انیسون را با ریشه شیرین‌بیان دم کرده و آب صاف‌کرده آن نوشیده گردد.

اگر مغز به دانه را بدون پوست خوب جویده و خورده گردد در گرم‌مزاج‌ها برای تقویت نیروی جنسی مفید هست.

خوردن دانه خردل قهوه‌ای با عسل.

خورد دانه خردل سفید با شیر و شکر.

خوردن زنجبیل با خولنجان و پسته.

زنجبیل

خوردن دانه کنجد با بذر کتان.

خوردن مخلوط تخم شوید و بادیان رومی به یک اندازه.

50 50 تا ۱۰۰ گرم پیاز را روزی برای بار دوم همراه با غذا میل کنید.

خوردن ۰٫۵ ۵ تا ۱ گرم زعفران با غذا.

خوردن ۲ تا ۵ گرم کرفس خام با غذا.

خوردن ۱ تا ۲ گرم تخم تره با شیر به مدت چند روز پیاپی.

خوردن ۱۰ تا ۲۰ گرم موسیر همراه غذا.

2 2 تا ۵ گرم پوست دارچین را کوبیده. پس از آن در یک لیوان آب جوش ریخته و مدت نیم ساعت بماند تا دم بکشد. پس از آن آن را صاف کرده و روزی سه بار، هر بار یک فنجان میل گردد.

۲ ۲ تا ۴ گرم گیاه مارچوبه را کوبیده. ۳۰ گرم مغز فندق را کوبیده با عسل مخلوط کرده و خورده گردد. نخود را در آب تازه آن خیسانده تا پرورده گردد پس از آن خورده گردد.

۳۰ بهمن سرخ و سفید را به مقدار برابر ساییده و روزانه مقدار ده گرم از آن را با شربت سیب مخلوط کرده و خورده گردد.

برای تقویت نیروی جنسی و فراوان کردن اسپرم بسیار مفید هست و شهوت مردان را تا حد بی‌قراری فراوان می‌کند.

مغز به دانه بدون پوست را خوب جویده و خورده گردد به ویژه برای گرم مزاجان مفید هست. ۵ گرم جینسینگ، ۱۰ گرم خولنجان، ۵ گرم زنجفیل را آسیاب کرده روزی ۲ گرم دم‌کرده با عسل شیرین نموده میل گردد.

استعمال گلاب، بوییدن گل سرخ، بوییدن شکوفه بادام شیرین در زنان، مداومت در خوردن ترشی‌ها و سردی‌ها و رطوبت زاها مگر در گرم مزاجان، خوراکی‌های بادشکن مثل زیره سبز و سیاه، اسفند، مرزنجوش، خوراکی‌های خشک کننده مثل شاهدانه، ارزن، عدس و چیزهای سرد و خشک مثل نیلوفر، کافور، گشنیز، اسفرزه، ترشی‌جات مخصوصاً چیزهای ترش و قابض مثل سماق، ریواس، سیب ترش، به ترش و نارنج از عوامل ضعیف کننده نیروی جنسی به شمار می‌روند.

منبع: برنا