عرق زیاد و استفاده از دئودورانت ها

برخی افراد از تعریق زیاد رنج میبرند به همین دلیل زیاد از دئودورانت ها و ضدعرق ها استفاده میکنند و اغلب دچار حساسیت به این محصولات می شوند. بهتر است ابتدا به متخصص در این زمینه مراجعه کرده و با وی مشورت کنند. در ادامه به راهنمایی های دکتر پرویز طوسی متخصص پوست دقت کنید.

ترکیبات آلومینیوم کلراید یا ضدعرق‌ها که در زیر بغل استفاده می‌شوند به ندرت باعث ایجاد حساسیت می‌شوند اما در صورتی‌که باعث حساسیت شوند علائمی مانند قرمز شدن پوست و خارش را بروز می‌دهند
یک متخصص پوست گفت: معمولا برای افرادی‌ که تعریق آنها بیش از حد بوده به نحوی که باعث لک شدن لباس آنها می‌شود نوع محلولی ضدعرق را تجویز می‌کنیم.

عرق زیاد و استفاده از دئودورانت ها

دکتر پرویز طوسی، درباره استفاده از ضدعرق‌ها <Antiperspirant>گفت: ترکیبات آلومینیوم کلراید یا ضدعرق‌ها که در زیر بغل استفاده می‌شوند به ندرت باعث ایجاد حساسیت می‌شوند اما در صورتی‌که باعث حساسیت شوند علائمی مانند قرمز شدن پوست و خارش را بروز می‌دهند.

وی ادامه‌داد: برخی ‌بیماری‌ها مانند عفونت ریشه‌های مو در زیربغل که باعث ایجاد دانه‌های قرمز با سرچرکی می‌شود که معمولا درمان آن مصرف آنتی‌بیوتیک است اما این بیماری را را نباید با حساسیت به وسیله‌ محلول‌های ضد عرق اشتباه کرد.

این متخصص پوست با اشاره به وجود انواع مواد ضد تعریق در بازار گفت: ما معمولا برای افرادی‌که تعریق آنها بیش از حد بوده به نحوی که باعث لک شدن لباس آنها می‌شود نوع محلولی ضدعرق را تجویز می‌کنیم که شامل ۲۰ گرم آلومینیوم کلراید و ۸۰ گرم الکل ۷۰ درجه است، اگر افراد این محلول را هر شب در ناحیه زیر بغل استفاده کنند باعث بسته شدند دهانه مجاری غدد عرق شده و میزان تعریق آنها کاهش می‌یابد.

عرق زیاد و استفاده از دئودورانت ها

وی خاطرنشان کرد: تعریق در شرایط عادی و برای افرادی که تعریق آنها بیش از حد نیست خوب بوده و با تبخیر شدن به‌ویژه در فصل گرم سال باعث خنکی پوست می‌شود و در واقع تعریق یک واکنش طبیعی بدن در برابر گرما است.

طبنا