دلیل اصلی مشاجره زن و شوهران

مشاورین و روانشناسان پس از بررسی های مختلف روی روابط زن و شوهرها و علل ایجاد اختلاف و نزاع بین آنها به نتایج جالبی دست یافته اند. آنها 5 علت اصلی ایجادکننده بحث و دعواهای زناشویی را نام برده اند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

بیشتر دعواهای زن و شوهر بر سر پول، به ندرت به خود پول ربطی دارد. بنابراین اگر می‌خواهید دعوا بر سر این موضوع را به حداقل برسانید، ریشه اصلی آن را که معمولا از یکسری بیم و ترس ناشی می‌شود، بیابید. به طور عمده ترس از عدم آگاهی در خصوص اولویت‌های مهم زندگی، نداشتن آینده‌ای امن، احترام نگذاشتن به ارزش‌ها و نرسیدن به آرزوها چهار دلیلی هستند که منجر به بحث و جدل بر سر پول می‌شود.
در هر رابطه‌ای جر و بحث و اختلافاتی وجود دارد و در روابط بین زن و شوهرها نیز این موضوع صادق است. در واقع نمی‌توان گفت اگر زن و شوهری با هم بر سر موضوعی با هم می‌جنگند، رابطه آنها ناسالم است. زیرا در دنیا نمی‌توان زوجی را یافت که در هیچ زمینه‌ای اختلاف نداشته باشند. مهم‌ترین موضوع این است که همسران دانا، روش های خوب جنگیدن را می‌دانند.

۵ اختلاف اصلی زن و شوهرها

در این مقاله به ۵ مورد از این اختلاف ها که اصلی ترین هستند، اشاره شده است:

پول

رک و راست بگوییم، بیشتر دعواهای زن و شوهر بر سر پول، به ندرت به خود پول ربطی دارد. بنابراین اگر می‌خواهید دعوا بر سر این موضوع را به حداقل برسانید، ریشه اصلی آن را که معمولا از یکسری بیم و ترس ناشی می‌شود، بیابید. به طور عمده ترس از عدم آگاهی در خصوص اولویت‌های مهم زندگی، نداشتن آینده‌ای امن، احترام نگذاشتن به ارزش‌ها و نرسیدن به آرزوها چهار دلیلی هستند که منجر به بحث و جدل بر سر پول می‌شود.

رابطه جنسی

بیشتر مواقع نداشتن رابطه جنسی مناسب باعث بروز اختلاف بین زن و شوهرها می‌شود. برای داشتن رضایت از رابطه جنسی، بهتر است که همسران راه حلی برای عدم هماهنگی شان با یکدیگر پیدا کنند. خستگی مفرط یکی از دلایلی است که باعث می‌شود، زن و شوهر تمایلی به رابطه جنسی نداشته باشند. اگر در این مورد موضوعی شما را ناراحت می‌کند، باید در خصوص آن با همسرتان بدون شرمندگی صحبت کنید.

دلیل اصلی مشاجره زن و شوهران

کار

مقدار ساعت کاری می‌تواند موجب بروز اختلاف در روابط شما و همسرتان شود. برای به حداقل رساندن این اختلاف، شب را برای گذراندن کنار یکدیگر اختصاص دهید. در تحقیقی مشخص شده است که زن و شوهرهایی که حداقل یکبار در هفته زمانی را برای ارتباط با یکدیگر و تفریح کردن می‌گذرانند، تقریبا سه برابر و نیم بیش از دیگران، احساس خوشبختی می‌کنند.

کودکان

روش تربیت کودکان موضوع دیگری است که منجر به بروز اختلاف بین زن و شوهر می‌شود و خود کودکان نیز با رفتارهایشان، آتش این دعوا را برافروخته تر می‌کنند. برای کاهش این تضادها، هرگز در مقابل فرزندتان با یکدیگر مخالفت نکرده و اختلافات خود را در خصوص تربیت فرزندتان، وقتی تنها هستید، مطرح کنید.

کارهای خانه

بیشتر درگیری‌ها بر سر کارهای منزل زمانی شروع می‌شود که یکی از طرفین شروع به شمارش تعداد کارهایی می‌کند که انجام داده است. شرایط و اوضاع هر ازدواجی مدام تغییر می‌کند، بنابراین اگر بخواهید چرتکه به دست بگیرید، مسلما زندگی زناشویی‌تان را دچار پریشانی و اضطراب می‌کنید. برای پیشگیری از چنین جر و بحثی، بهتر است با تقسیم وظایف، به همدیگر کمک کنید. به طور کلی وجود تضاد در زندگی امری اجتناب ناپذیر است اما اگر بتوان این تضاد و اختلاف‌ها را در مسیر درستی قرار داد، منجر به رشد و بالندگی زن و شوهر شده و آنها به یکدیگر نزدیک‌تر می‌شوند.

بلاغ