تپش قلب

تپش نامتناسب قلب یکی از مشکلات قلبی است که برخی از مردم مبتلا به آن هستند و از این بیماری رنج می برند. یکی از راه های درمان تپش قلب، روش الکتروفیزیولوژی است که این روش در بیمارستان قلب شفای گلستان مورد استفاده قرار گرفته است.

ارجی متخصص قلب و عروق بیمارستان قلب شفای گلستان گفت: یکی از کمبود‌های این بیمارستان که از ابتدا احساس می‌شد استفاده از روش الکتروفیزیولوژی برای درمان بیماری‌های قلبی با عنوان تپش نامتناسب قلب بوده است.

ارجی افزود: علت آن کمبود منابع مالی بوده است که اکنون توانستیم با راه اندازی این بخش اولین بیمار را درمان کنیم.

وی ادامه داد: خانم کوهسار از تپش قلب نامتناسب رنج می‌برد که علت آن می‌تواند ارثی یا اکتسابی باشد.

ارجی متخصص قلب و عروق گفت: با روش الکترو فیزیولوژی بیمار قلبی در هوشیاری کامل و با بی حسی موضعی در کمتر از ۳۰ دقیقه نقطه مورد نظر با دمای بسیار بالا جراحی شد تا جایی که بیمار نیاز به استفاده از دارو را ندارد.

وی ادامه داد: از مزایای این عمل جراحی با این روش، هزینه و زمان کم برای این جراحی است که حداقل در یک روز برای بیمار فراهم می‌شود.

ارجی گفت: اکنون خانم کوهسار با تپش نرمال قلب بین ۸۰ تا ۹۰ بار در هردقیقه در قسمت بخش بیمارستان تحت مراقبت است که بعد از ۲۴ ساعت مراقبت از بیمارستان مرخص خواهد شد.

تپش زیر ۱۰۰ بار قلب در هر دقیقه مشخصه سلامت یک فرد سالم است که بر اساس آمار‌ها از هر ۱۰۰ هزار جمعیت ۲ تا ۳ درصد دچار عارضه ضربان نامتناسب قلب هستند .

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان